Autor Wątek: Hel-3  (Przeczytany 2799 razy)

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Hel-3
« dnia: 03 Lutego 2017, 07:28:14 »
Myślę, że warto byłoby opracować ten temat. To, po pierwsze, bardzo aktualne zagadnienie z obszarów energetyki termojądrowej :spc:, futurologii i być może wkrótce geopolityki. A po drugie, taka ciekawostka, za paręnaście dni ma być dostępna powieść Jarosława Grzędowicza pod tym tytułem.

Dzisiejszy artykuł: http://forsal.pl/artykuly/1015663,surowce-z-ksiezyca-zasila-ziemska-energetyke.html

Tu doniesienie sprzed roku o – sensacyjnej – możliwości istnienia złóż w Polsce: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-02-13/hipoteza-o-zlozach-kosmicznego-pierwiastka-na-dolnym-slasku-gram-kosztuje-70-tys-zl/

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hel-3
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lutego 2017, 15:20:50 »
Hej,
Niezły temat.
Niestety mamy teraz jednak jak to naczelny ujął "Przestój zimowy". Wywołany wieloma rzeczami, w tym jednym bardzo dużym projektem.
Może jakoś rozwinął byś ten temat ?
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Hel-3
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego 2017, 07:25:58 »
O rzeczach, na których się nie znam (jak energetyka jądrowa, izotopy, technikalia podboju kosmosu itd.), wolę czytać niż pisać.

Podrzuciłem tylko materiał z porannego przeglądu netu; tak na wszelki wypadek, jakbyście szukali tematów.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hel-3
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego 2017, 11:31:17 »
Cytuj
O rzeczach, na których się nie znam (jak energetyka jądrowa, izotopy, technikalia podboju kosmosu itd.), wolę czytać niż pisać.
To najbardziej wartościowa wypowiedź na jaką się tu ostatnio natknąłem. :-]
Temat świetny, jak ostój trochę zelży to na pewno go rozwiniemy.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Hel-3
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lutego 2017, 13:31:04 »
No, ten izotop to niesamowita rzecz.
Swoją drogą, może ktoś wie, skąd tyle recenzji na 'lubimy czytać', skoro ta powieść Ziemiańskiego będzie dostępna dopiero koło 15 lutego? Czyżby wszystko to robota wydawcy?