Autor Wątek: Last Guardian  (Przeczytany 1528 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Last Guardian
« dnia: 03 Stycznia 2017, 19:20:32 »
Jak niektórzy może już wiedzą kontynuacja niezwykle cenionych gier ICO i Shadow of the Colossus w końcu doczekała się premiery.. jak wygląda gra w praktyce?



Otóż gra z przyczyn technicznych i ogólnie niekorzystnego klimatu na rynku po zakończeniu ery PS2 (szczególnie że to gra platformowa) znajdywała się w tzw. "development hell" jednak z powodu odwilży jaka miała miejsce ostatnio w końcu doczekała się premiery. Gra oferuje połączenie pomysłów z wcześniejszych gier tym razem opierając się na współpracy naszego bohatera z potężną bestią Trico (wzorowaną na Gryfie i Kuroliszku). Obaj bohaterowie muszą połączyć swoje siły by puścić labirynt starych ruin w których w niejasnych okolicznościach zostali uwięzieni. Gra ponadto jak wszystkie inne tytuły tego autora oferuje prostą ale niezwykle głęboką fabułę opartą głównie o obraz a nie ekspozycje. Naprawdę jeden z ciekawszych tytułów minionego roku.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Last Guardian
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia 2017, 20:01:45 »
Walcie się Konsolowcy !
Idę grać w hardkorowe strategie i udawać że gry ekskluzywne nie robią na mnie wrażenia  :/

Co do samej gry, to niestety spodziewałem się więcej. Dostałem genialną grę, a czekałem na arcydzieło. Chociaż trudno ocenić bez "ogrania"
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "