Autor Wątek: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049  (Przeczytany 1648 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« dnia: 21 Grudnia 2016, 00:30:57 »

Film Blade Runner (pol. Łowca androidów) z 1982 roku, w reżyserii Ridleya Scotta, to mówiąc w skrócie przekultowa przeklasyka kina. Film na samym początku nie odniósł sukcesu, mimo zdobycia paru prestiżowych nagród i nominacji. Różnice zdań między reżyserem a producentami, sprawiły że widzowie otrzymali coś co nie do końca mogło być satysfakcjonujące. Dopiero po latach Ridley Scott stając się filmową potęgą w świecie kina, mógł na własnych zasadach wrócić do Łowcy androidów. W 1991 pojawiła się reżyserska wersja filmu, a 2007 została wydana na płytach DVD/HD DVD/BD "ostateczna" wersja Łowcy. A ten już od lat inspirował, wciągał, zastanawiał, oraz prowadził do pewnej kluczowej konkluzji.

Kiedy będzie kolejna część?

Już za kilkanaście dni powitamy nowy, 2017 rok. A w nim swoją premierę będzie mieć...

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2016, 10:23:53 »
Nie wiem co o tym myśleć? Z jednej strony jako cyberpunk (w zasadzie biopunk) całość się w zasadzie nie zestarzała i można jeszcze sporo powiedzieć, z drugiej strony po Prometeuszu nie jestem pewny gdy Ridley Scot rusza klasykę. Zdecydowanie zobaczę, ale nie pójdę nań bez puke-bag'a.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2016, 22:21:43 »
Jako redaktorowi Trzynastego Schronu to może wstyd się powinno mi być przyznać, ale Łowcę Androidów obejrzałem dopiero w tym roku, jakoś w lipcu. I uważam, że wcale nie musi mieć kontynuacji. Ale skoro ją robią - no cóż... podzielam zdanie Rezro.

"Pojedynek" też doczeka się sequela? I będzie osadzony w realiach II w.ś.?  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudnia 2016, 01:38:45 »
Recenzję walnij, bo mi też wstyd że jej nie ma w naszych zasobach, i wtedy ten wstyd nam zniknie  :lato:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marca 2017, 01:15:51 »
A czy wiecie że:

1. Jeden z utworów w ścieżce dźwiękowej filmu z 1982 r. świetnie wpisuje się w Trzynasty Schron. One More Kiss, Dear.

2. Jeden z utworów w ścieżce dźwiękowej filmu z 1982 r. pobrzmiewa mi bardzo podobnie co muzyka w Fallout. Blush Response.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwsza zajawka filmu Blade Runner 2049
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marca 2017, 01:01:16 »
Wiemy, wiemy. Na funpadze jest nawet kącik poświęcony filmografii braci Scott, a materiały z "Łowcą androidów", w tym umieszczenie muzyki z tego filmu na liście 113 albumów do schronu p-atomowego, zawsze są propsowane przez lubisiów  :zcz2:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.