Autor Wątek: UFO: Enemy Unknown - recenzja  (Przeczytany 1294 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
UFO: Enemy Unknown - recenzja
« dnia: 12 Listopada 2016, 00:12:28 »

Rok? Dwa?? Może trzy??? Nie! Naprawdę to od początku, kiedy jestem członkiem załogi Trzynastego Schronu, nosiłem się z zamiarem napisania recenzji gry UFO: Enemy Unknown. Zarys tekstu już był w głowie, już miał się przelać z niej, poprzez klawisze, na wirtualny papier. Ale zawsze coś się blokowało, jakby jakaś siła nie chciała by do tego doszło...

A może... Może to ONI? Może ufolstwo nie chciało, by prawda o ich niecnych czynach nie wyszła na jaw?

Cokolwiek/ktokolwiek było tego przyczyną, materiał o tej grze (a tak naprawdę o programie szkoleniowym) postanowił opracować red. Stary Wujek. I o to jest!

Całość recenzji pod tym linkiem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: UFO: Enemy Unknown - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada 2016, 15:06:00 »
W pierwsze UFO nie grałem.
Ale można rzec że jestem miłośnikiem serii bo przy następnych tytułach spędziłem mnóstwo czasu. [Najwięcej przy Apocalypse].
Jak wygląda sprawa z uruchomieniem gry na dzisiejszym sprzęcie ?
Są jakieś patche na stabilne działanie ?
 
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Stary Wujek

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Stary Wujek
Odp: UFO: Enemy Unknown - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada 2016, 16:59:28 »
Grę można kupić na Steamie, nazywa się z amerykańskiego rynku - X-COM: UFO Defense. Właśnie sprawdziłem. Ja mam wersję, którą odpalałem pod dosboxem :) Apokalipsę pamiętam, nie wiedziałem jak w to grać. Byłem z tego powodu bardzo smutny ;>
Cóż warte życie, gdy honor stracony!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: UFO: Enemy Unknown - recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada 2016, 22:15:12 »
Grałem przez chwilę w oryginał ale nie jestem tak hardcorowy.. w UFO: Aftermath grałem całkiem sporo.

Z tego co widziałem to nowe Enemy Unknown i X-com 2 są zarąbiste.. i co złego o Bureau można sądzić to fabułę miał zajebistą.

Ogólnie  :spk