Autor Wątek: X - men: Apocalypse - recenzja  (Przeczytany 1530 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
X - men: Apocalypse - recenzja
« dnia: 05 Listopada 2016, 23:11:56 »

Gdziekolwiek nie zajrzę, to słabo. A nawet bardzo słabo w recenzjach stoi film X - men: Apocalypse. Czy sprawiło to wysokie i - co warto nadmienić - rzadko pojawiające się w dzisiejszym kinie postawienie poprzeczki przez X-Men: Pierwsza klasa?

A może chodzi o kwestię, którą zauważył red. Veskern:

Początek Pierwszej Klasy to było najlepsze, co zdarzyło się filmowemu uniwersum X-Menów dotychczas i szkoda, że filmowcy nie umieją tego potencjału poznać. Zwłaszcza, że ta historia jest już napisana, gotowa do adaptacji: komiks nazywa się Magneto: Testament.

Co takiego jest w tym filmie, że choć ogląda się go w miarę gładko, to ciągle coś w nim skrzeczy, jak głodny Schronek na pustyni? Może niniejsza recenzja to w jakiś sposób przybliży.

Całość recenzji pod tym linkiem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: X - men: Apocalypse - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopada 2016, 09:49:10 »
Recenzje to kwestia względna o czym świadczą recenzje Warcraft'a w którym niemalże wszyscy recenzenci pisali o "ezoterycznym filmie niezrozumiały dla nikogo poza fanami" dosłownie jakby od siebie kopiowali, gdy nie tylko większość fanów ale i normalnych widzów film oceniała dobrze jako sprawne i przyjemne w oglądaniu wprowadzenie do serii (swoją drogą też mnie zaskoczyło że to wszystko faktycznie było w grach w które o ironio sam grałem).

A co do Apocalipse. Widziałem i jest w porządku. Nie jest to żaden szał, ogólnie przeciętniak choć jak na blockbuster powyżej przeciętnej. Niemniej czy jest on faktycznie tak wyraźnie gorszy od Pierwszej Klasy? To był bardzo dobry film ale nie popadajmy w przesadę.