Autor Wątek: Wołyń [Recenzja]  (Przeczytany 6038 razy)

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Wołyń [Recenzja]
« dnia: 14 Października 2016, 11:00:13 »

Filmy historyczne raczej nie wielu z nas kojarzą się z szeroko rozumianą postapokalipsą. Jednak czym tak na prawdę jest apokalipsa ?
W odpowiedzi zacytuję wstęp do recenzji:

"Kiedy lawirujesz między ciałami wszystkich znanych ci ludzi, kiedy z twojego domu ostają się kawałki przypalonego fundamentu, a skóra twoich sąsiadów tli się w niedogasłym ognisku. Kiedy widzisz, jak cały znany ci świat się kończy. Czyż wszystko, co potem przeżywasz, nie jest dla ciebie postapokalipsą?"

Wołyń to cholernie ciężka apokalipsa, i bardzo dobre kino. Zapraszam do recenzji.

Wołyń [Recenzja]
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2016, 13:07:26 wysłana przez Squonk »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopada 2016, 10:59:26 »
W końcu widziałem. Uff... Film ma zadatki na arcydzieło. Perfekcyjny pod absolutnie każdym względem, realizacyjnie to poziom światowy, także w kwestii montażu (niefortunne i zupełnie błędne mniemanie autora recenzji o 'spieprzonym' montażu zwalam na karb kiełkującego jeszcze doświadczenia z ocenianiem filmów), wymykający się jednoznacznym ocenom i interpretacji, kompletny, pierwszorzędnie napisany. Istotnie doskonale zagrany, choć myślę, że gra pierwszoplanowej aktorki to nawet ponad maksimum jej możliwości. Ale potencjał ma ogromny.

Smarzowski nie zawodzi, kolejny raz.

9,5/10, a może i więcej (nie wystawiłem takiej oceny premierze od ponad 2 lat :spk )
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2016, 11:20:22 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopada 2016, 12:00:53 »
To chyba trzeba będzie obejrzeć, skoro aż tak chwalisz.   8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopada 2016, 12:16:00 »
Doświadczenia i kunsztu nie mam żadnego. Jednak myślę że montaż został przeze mnie okrzyknięty "spieprzonym" ze względu na moją "głęboką więź uczuciową" z resztą twórczości Wojtka, gdzie dotychczas montaż zawsze był arcydziełem (zwłaszcza w "Pod Mocnym Aniołem". Po prostu nie zrozumiałem pewnego doboru scen, a ucinania innych w kinowej wersji filmu, mam wrażenie że film został bardzo brutalnie skrócony w wersji kinowej. Wrażenie chyba dobre, bo wiem jak wyglądał pokaz dla kresowian (z opowieści ustnych, sam niestety nie widziałem). Zostaje czekać, może Smarzowski postanowi wydać jakąś wersję reżyserską.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopada 2016, 21:32:35 »
Ludzie się obsrywają na temat filmów Smarzowskiego, a jak dla mnie to typ filmów Tarantino z motywem rozjebki, tylko poubierane w historyczne tło. Przesadnie w negatywnym świetle pokazuje Polskie i Polaków. I nie mówię o Wołyniu tylko o wszystkich filmach z domem złym na czele. No i  :emanacja13s: te plakaty jak: film "Wojtka" o masakrze na Wołyniu i prawdziwych ludziach, kur...  wojtka, ejjjjjj kopsnij kur.... pięć zeta i chodź na sete.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopada 2016, 22:05:42 »
Ludzie się obsrywają na temat filmów Smarzowskiego, a jak dla mnie to typ filmów Tarantino z motywem rozjebki, tylko poubierane w historyczne tło. Przesadnie w negatywnym świetle pokazuje Polskie i Polaków. I nie mówię o Wołyniu tylko o wszystkich filmach z domem złym na czele. No i  :emanacja13s: te plakaty jak: film "Wojtka" o masakrze na Wołyniu i prawdziwych ludziach, kur...  wojtka, ejjjjjj kopsnij kur.... pięć zeta i chodź na sete.

Z motywem rozjebki ?
To taki troll jest ?
Oby to był troll ...
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopada 2016, 22:28:10 »
A może ma on Wojtek w dowodzie? A nie Wojciech? Wtedy Aq kulą w płot.  :bab
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopada 2016, 22:54:21 »
Cytat: Rodrrik
Z motywem rozjebki ?
To taki troll jest ?
Oby to był troll ...
Bijo? Trollom? Ojej!  :bab

Witamy w świecie fejmu bycia redaktorem Schronu :hyh Ja się z mową nienawiści za swoją działalność publicystyczną zmagam od lat. A teraz wystarczyło, że po 5 letniej przerwie znów robię prasówkę, i proszę, jaki hejt :'(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopada 2016, 23:44:47 »
Nie martw się.
Jak będzie gorzej to założymy razem zawiadomienie do HEJTSTOP. Na szczęście są dobrzy ludzie którzy pomagają w tak trudnych sytuacjach.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopada 2016, 23:47:43 »
To taki troll jest ?
Oby to był troll ...

Niestety to się nacjonalizm nazywa.. nie powiem po której stronie pochodni tacy jak on wtedy byli więc nie dziwota że narzeka :bns:

Nie martw się.
Jak będzie gorzej to założymy razem zawiadomienie do HEJTSTOP. Na szczęście są dobrzy ludzie którzy pomagają w tak trudnych sytuacjach.

Czy ta propozycja dotyczy też męczenników z ONR? :bns:
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2016, 23:51:07 wysłana przez Rezro »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopada 2016, 00:19:09 »
Niestety Rezro, ale obrońcy wolności, zwalczający hejt są gorsi od ONR. Nie wiem jak to przeżyjesz, ale jesteśmy z Tobą :głsk:

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopada 2016, 08:11:46 »
Niestety Rezro, ale obrońcy wolności, zwalczający hejt są gorsi od ONR. Nie wiem jak to przeżyjesz, ale jesteśmy z Tobą :głsk:

Nie przeczę, bo w końcu ekstremiści to ekstremiści. Po prostu śmieszy mnie że ludzie sami popierający "hejt" robią się na wielkie ofiary gdy to ktoś ich zaczyna zwalczać.. po obu stronach.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopada 2016, 12:06:37 »


Czy ta propozycja dotyczy też męczenników z ONR? :bns:

Cóż, biorąc pod uwagę nienawiść jaką darzy ich większość mediów w Polsce i ponad 3/4 prasy, to TAK.
Może im smutno jak się ich wyzywa od nazistów, prywatnych armii, przydupasów, mend społecznych itd.
Może z falangą na ramieniu i nożem w kieszeni, płaczą po nocach.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopada 2016, 17:56:01 »
Ludzie ale ja wyraziłem prywatną opinię na temat filmów Smarzowskiego, czy wy wszystko musicie podciągać pod politykę? Dom Zły był nagrany jeszcze wtedy kiedy wam media papy z mózgów nie zrobiły bo większość z was wyciskała wtedy pryszcze, a głównym zainteresowaniem było czy uda mi się wyrwać panne. A Wesele to już nie powiem co robiliście. Za niedługo forum zamieni się w POPIS i KODPIS.

Tak, Smarzowski Wojciech robi filmy eskalujące najgorsze cechy, a że robi te filmy o Polsce to pokazuje w nich polaków, a że pokazuje polaków to ten syf idzie w świat, kto nie rozumie, to zapraszam na seanse: Wesela, Domu Złego, Drogówki, Pod Mocnym Aniołem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopada 2016, 21:20:43 »
Ależ to najczystsza prawda, Aq. Nie ma u Smarzowskiego ani trochę przesady.

A za postawienie go w jednym szeregu z Tarantino na pewno by się nie obraził ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopada 2016, 21:56:47 »
Ludzie ale ja wyraziłem prywatną opinię na temat filmów Smarzowskiego, czy wy wszystko musicie podciągać pod politykę? Dom Zły był nagrany jeszcze wtedy kiedy wam media papy z mózgów nie zrobiły bo większość z was wyciskała wtedy pryszcze, a głównym zainteresowaniem było czy uda mi się wyrwać panne. A Wesele to już nie powiem co robiliście. Za niedługo forum zamieni się w POPIS i KODPIS.

Tak, Smarzowski Wojciech robi filmy eskalujące najgorsze cechy, a że robi te filmy o Polsce to pokazuje w nich polaków, a że pokazuje polaków to ten syf idzie w świat, kto nie rozumie, to zapraszam na seanse: Wesela, Domu Złego, Drogówki, Pod Mocnym Aniołem.

Cóż, wydaje mi się że pod politykę podpada biadolenie o anty-polskości Wojtka.
Abstrahując od tego że Smarzowski podobno "eskaluje", to mam pytanie. Nawet jeśli na prawdę to robi, to co w tym złego ?
Bo trochę nie rozumiem.
Trochę też nie rozumiem argumentu z wiekiem. Nie możemy oceniać filmów, bo w dniu ich premiery byliśmy za młodzi ?
Ty tak na serio ?
Ja to już nic nie rozumiem. A mama mówiła, było zostać dresiarzem  :'(
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Listopada 2016, 09:01:49 »
Cóż, biorąc pod uwagę nienawiść jaką darzy ich większość mediów w Polsce i ponad 3/4 prasy, to TAK.

Ich poparcie społeczne nie przekracza również 5% bo i większość ludzi nie przepada za takimi jak oni. Statystyka w sumie pasuje.

Może im smutno jak się ich wyzywa od nazistów, prywatnych armii, przydupasów, mend społecznych itd.
Może z falangą na ramieniu i nożem w kieszeni, płaczą po nocach.

No to może niech przestaną hailować i łazić z swastykami na koszulkach piernicząc o Ario-Słowianach. Nawet jeśli wiem do czego się (błędnie) odnoszą, to jednak jest taka generalna zasada że nie ma tolerancji dla braku tolerancji. Nie oszukujmy się.. większość z nich to hipokryci wołający o prawicy a domagający się przywilejów socjalnych dla "prawdziwych Polaków", smutni że ludzie na nich krzywo patrzą a gotowi sami zaj.... murzyna.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Listopada 2016, 09:21:32 »
był nagrany jeszcze wtedy kiedy wam media papy z mózgów nie zrobiły

Jakim cudem nakręcili oni film w erze kamienia łupanego?

bo większość z was wyciskała wtedy pryszcze, a głównym zainteresowaniem było czy uda mi się wyrwać panne.

Oh słodka ignorancja.. nie ma to jak uważać się za jedynego dorosłego na forum na którym sporo osób na tytuł magistra :face:

Za niedługo forum zamieni się w POPIS i KODPIS.

Nie ma to jak rzucić pojęciami których się nie rozumie. Hasło "POPiS" odnosiło się do faktu ze obie partie wywodzą się z wspólnego rdzenia post-Solidarnościowego, a więc istniało domniemanie że są tym samym bądź po cichu współpracują. No ale w sumie co to mnie dziwi jak koleś uważa 2009'ty za zamierzchłe czasy :rzwg:

Tak, Smarzowski Wojciech robi filmy eskalujące najgorsze cechy, a że robi te filmy o Polsce to pokazuje w nich polaków, a że pokazuje polaków to ten syf idzie w świat, kto nie rozumie, to zapraszam na seanse: Wesela, Domu Złego, Drogówki, Pod Mocnym Aniołem.

No i? A myślisz że tacy Amerykanie czy inne dojrzałe narody to nie są wobec siebie krytyczne? To tylko w Rosji robi się sensacje z faktu że ktoś śmiał pokazać Rosjan jako alkoholików. Czego się tak boisz? Kompleksy masz czy coś?
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2016, 11:52:22 wysłana przez Rezro »

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Listopada 2016, 16:46:14 »
Cytuj
Może im smutno jak się ich wyzywa od nazistów, prywatnych armii, przydupasów, mend społecznych itd.
Może z falangą na ramieniu i nożem w kieszeni, płaczą po nocach.
Nie śmiej się z nich. To poważni ludzie i prawdziwi mężczyźni, oni nigdy nie płaczą. Chyba, że ktoś im usunie konto na facebooku, ale któż by wtedy powstrzymał się od łez...

Cytuj
Tak, Smarzowski Wojciech robi filmy eskalujące najgorsze cechy, a że robi te filmy o Polsce to pokazuje w nich polaków, a że pokazuje polaków to ten syf idzie w świat, kto nie rozumie, to zapraszam na seanse: Wesela, Domu Złego, Drogówki, Pod Mocnym Aniołem.
Widziałem tylko "Dom Zły". Bardzo dobry film i nie sądzę, żeby cokolwiek eskalował. Pokazuje tylko wycinek, historię jednego domu, nie mówi od razu, że coś jest takie w ogóle. Poza tym... kiedy w Ameryce powstawało kino noir, rzeczywiście zakładające eskalację całej korupcji, brudu i niemoralności, nikt nie uważał tego za coś złego. Więcej - świat zakochał się w takiej stylistyce i do dziś to jeden z najbardziej ekspansywnych kierunków artystycznych. Tutaj mamy podobną sytuację i założę się, że gdyby to był film Amerykański, nikt w Polsce nie odbierałby tego jako oczerniania Ameryki, a jako pewnego rodzaju stylistykę. Czemu nie możemy sobie odpuścić?

Cytuj
ma to jak uważać się za jedynego dorosłego na forum na którym sporo osób na tytuł magistra
Nie dyskryminuj tytułów równoważnych :P

Cytuj
Nie ma to jak rzucić pojęciami których się nie rozumie. Hasło "POPiS" odnosiło się do faktu ze obie partie wywodzą się z wspólnego rdzenia post-Solidarnościowego, a więc istniało domniemanie że są tym samym bądź po cichu współpracują. No ale w sumie co to mnie dziwi jak koleś uważa 2009'ty za zamierzchłe czasy Rzeźbienie w gównie
Nie sądzę, żeby używał tego określenia świadomie, myślę, że to był skrót myślowy dotyczący polityki jako takiej, a że do niedawna w Polsce istniał tylko PO i PiS (nie żeby dzisiaj sprawa wyglądała jakoś drastycznie inaczej, PO dostało niechcianego młodszego brata, a PiS nowe przystawki, ale generalnie sytuacja po staremu).

Cytuj
To tylko w Rosji robi się sensacje z faktu że ktoś śmiał pokazać Rosjan jako alkoholików. Czego się tak boisz? Kompleksy masz czy coś?
Owszem, jak cała Polska. To nie prawda, że tylko w Rosji ludzie oburzają się pierdołami, mam przypomnieć sprawę Codename Panzers na przykład? Mam nawet wrażenie, że Rosjanie mają dużo więcej dystansu do siebie niż cały zachód, który z byle głupoty robi wielki skandal.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wołyń [Recenzja]
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Listopada 2016, 08:21:11 »
Tutaj mamy podobną sytuację i założę się, że gdyby to był film Amerykański, nikt w Polsce nie odbierałby tego jako oczerniania Ameryki, a jako pewnego rodzaju stylistykę. Czemu nie możemy sobie odpuścić?

Kiedyś słyszałem tu porównanie do Teksańskiej Masakry.. może i analogia nie w pełni trafna no ale nikt nie twierdzi że w Texasie ludzie latają z piłami.

Nie dyskryminuj tytułów równoważnych :P

To był tylko przykład. Z zasady uważam argument od tytułu za idiotyzm, niemniej nie mogłem odpowiedzieć inaczej gdy ktoś uważał się za jedynego dorosłego na forum.

Owszem, jak cała Polska.

Właśnie o to mi chodziło.

To nie prawda, że tylko w Rosji ludzie oburzają się pierdołami, mam przypomnieć sprawę Codename Panzers na przykład? Mam nawet wrażenie, że Rosjanie mają dużo więcej dystansu do siebie niż cały zachód, który z byle głupoty robi wielki skandal.

A to nie była tzw. sprawa Polska? No dobra nie ważne.. nie przypominam sobie by na zachodzie faktycznie tak się ludzie zachowywali poza sprawami ściśle związanymi z seksualnością i religią. Odnosiłem się tu ściśle do kwestii narodowych a Rosja poniekąd słynie z zaprzeczania faktów powszechnie znanych czego przykładem było ich oburzenie jak ktoś wspomniał że czołg który otworzył bramę Auschwitz był dowodzony przez Ukraińca. To nie to samo co kłótnia o Ghostbusters.