Autor Wątek: Stranger Things (TV)  (Przeczytany 2163 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Stranger Things (TV)
« dnia: 07 Sierpnia 2016, 20:15:03 »
Seria stylizowana na filmy przygodowe z lat 80'tych nawiązująca do wielu autorów z tego okresu..



Wyjątkowo nie wiem jak opisać ten film? To po prostu trzeba zobaczyć jeśli się jest dzieckiem tego okresu.. powiem tyle że film jest wykonany wyjątkowo realistycznie do tego stopnia że wręcz wygląda jak film rodem z tego okresu (duże brawa dla twórców). A zarazem może właśnie ze względu na tą specyficzną "spartańskość" wszystkie dziwne rzeczy jakie tam się znalazły wyglądają naprawdę przekonująco (tu jednak widać że film miał budżet). W skrócie powiem że mamy miasto borykające się z zaginięciem chłopca, grupę młodocianych geeków (brawa dla aktorów), dziwne potwory grasują w lesie, mamy także agentów rządowych którzy nie załapali się do Borna, a nawet dziewczynkę w stylu Yuriko, a wszystko to przeplata się z dziesiątkami okruchów życia.

Seria zdobyła wysokie oceny u krytyków i ja się z nimi zgadzam 9/10.. a tam 10/10! Całość zaskakująco dobrze się ogląda.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2016, 15:56:03 wysłana przez Rezro »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Stranger Things (TV)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2016, 22:10:19 »
Seria stylizowana na filmy przygodowe z lat 80'tych nawiązująca do wieku autorów z tego okresu..



Wyjątkowo nie wiem jak opisać ten film? To po prostu trzeba zobaczyć jeśli się jest dzieckiem tego okresu.. powiem tyle że film jest wykonany wyjątkowo realistycznie do tego stopnia że wręcz wygląda jak film rodem z tego okresu (duże brawa dla twórców). A zarazem może właśnie ze względu na tą specyficzną spartańskość wszystkie dziwne rzeczy jakie tam się znalazły wyglądają naprawdę przekonująco (tu jednak widać że film miał budżet). W skrócie powiem że mamy miasto borykające się z zaginięciem chłopca, grupę nastoletnich geeków, dziwne potwory grasują w lesie, także agentów rządowych którzy nie załapali się do Borna, a nawet dziewczynkę w stylu Yuriko, a wszystko to przeplata się z dziesiątkami okruchów życia.

Seria zdobyła wysokie oceny u krytyków i ja się z nimi zgadzam 9/10.. a tam 10/10! Całość zaskakująco dobrze się ogląda.

Do polski wszystko dotarło dużo później i pomimo nie znania tych prawdziwych lat 80, czuje się jak bym po raz pierwszsy oglądał E.T tylko tym razem napisane przez Kinga.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Stranger Things (TV)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2017, 01:05:10 »
Ruszył kolejny sezon Stranger Things :cth:



No cóż.. nieco inny ale równie dobry 10/10 :tkk

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Stranger Things (TV)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipca 2019, 13:32:59 »
No to mamy trzeci sezon tej świetnej serii..



Tym razem akcja przenosi się rok do przodu. Nasi bohaterowie zaczynają borykać się z dorastaniem zagrażającym integralności paczki (na szczęście serial wie kiedy przestać), a tak poza tym w mieście zbudowano centrum handlowe do którego przenosi się życie miasta. Otóż sezon ten może budzić mieszane uczucia. Z jednej strony dzieje się naprawdę sporo i pod tym względem sezon jest lepszy niż poprzedni. Z drugiej strony poparzenie dwa sezony były nieco bardziej wiarygodne, gdy tu mamy intrygę rodem z filmu o Bondzie i ogólnie więcej nerdowskich nawiązań.

Mnie się mimo wszystko sezon podobał 10/10 :inzj:
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2019, 13:35:02 wysłana przez Rezro »

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Stranger Things (TV)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipca 2019, 17:42:08 »
Mam wrażenie, że pojawiło się kilka piosenek z nowych Falloutów.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net