Autor Wątek: Colony (seria TV)  (Przeczytany 2249 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Colony (seria TV)
« dnia: 03 Kwietnia 2016, 21:09:14 »
Natrafiłem na tą serię czystym przypadkiem i mimo że drewniane aktorstwo głównego aktora omal mnie nie zabiło z zaskoczeniem odkryłem jedną z najlepszych serii tego typu jaką widziałem..



O czym jest seria? Standardowo.. przybyli kosmici, w tydzień zmasakrowali całą obronę zabijając większość ludzi a ocaleni zostali zamknięci w tytułowych koloniach otoczonych wielkimi murami, gdzie mimo braku zapasów i brutalnych działań oddziałów pacyfikacyjnych trwa względnie spokojne życie. Głównym bohaterem jest ex-żołnierz i agent FBI który wraz z rodziną ukrywa się przed władzą a w tle goreje zarzewie rebelii. Tak wiem że brzmi standardowo ale seria daleka jest od jakichkolwiek klisz tyle że tu wkraczamy już w spojlery.. te pozostawiam niezdecydowanym:

Wystarczy że powiem że nasz bohater szybko zostaje złapany i ku swojemu zaskoczeniu rekrutowany jako rządowy śledczy. Tu serie stawia nas w unikatowej pozycji bowiem wcale nie jest takie oczywiste kto ma w tym konflikcie rację. Nawiązując do wielce znaczącej wypowiedzi.. obcy mają druzgoczącą przewagę i tak naprawdę rebelia uderza tylko w ludzi, czy więc nie lepiej przeczekać aż ci sobie pójdą? W końcu twórcy byli na tyle mądrzy by poza dronami i transportowcami obcych tych po prostu nie pokazywać. Dopiero w finale widzimy jednego i to nie bardziej niż w skafandrze. Na dobrą sprawę nie wiemy nawet o co im chodzi, poza tym że tak w zasadzie nie wykazują większego zainteresowania ludźmi o ile panuje porządek.

Tak, czy siak naprawdę świetna seria, spokojnie daję jej 10/10.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2017, 10:14:29 »
Ruszył właśnie kolejny sezon serii..

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2017, 14:20:09 »
Warto ?
Jest miejsce na drugi sezon ? Korci mnie trochę ta seria, ale jeśli ma się z tego zrobić tasiemiec to chyba odpuszczę.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Stycznia 2017, 08:28:39 »
Na razie nie wiem.. puki co jest nieźle, ale zgadzam że łatwo całość może się posypać..

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego 2017, 19:43:28 »
No i jak z tym? Bo już poszukuję czegoś, co zastąpi mi pustkę po Ekspansji...
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2017, 00:28:09 »
W sumie nie jest źle ale początek drugiego sezonu to ewidentnie tranzyt więc trzeba poczekać.. a jak pytasz w ogóle to uważam serie za bardzo dobrą.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwietnia 2017, 10:41:05 »
Na chwilę obecną mogę stwierdzić wprost że mimo moich obaw co do tego sezonu to pod koniec jest on zdecydowanie lepszy niż sezon pierwszy.. zdecydowanie chce mi się czekać na sezon trzeci bo raczej nie sądzę by ten supeł dało się rozwikłać jednym odcinkiem.

Tak czy siak na chwilę obecną mam pewną teorię ale chyba za wcześnie by o niej pisać..

Edit:
A w sumie co mi tam.. uwaga! Potencjalny uber-spoiler:

Otóż warto zauważyć że dwóch ludzi o których wiemy że są "na liście" czyli Bowman i Brussard, łączy to że pomimo inteligencji i bezwzględności są to ludzie moralni (i to mimo faktu że Brussard jest prawdopodobnie psychopatą bo nie jest to sprzeczne). Myślę więc że prawdopodobnie to ostatnie jest kluczem do listy. Obcy prawdopodobnie wyłapują i jak sądzę asymilują tych dobrych, a cała reszta jest na odstrzał wliczając tych co im służą. Problem z ich strony polega na tym że o ile wstępne wyłapanie zwykłych ludzi było względnie łatwe to wielu przyzwoitych ludzi jest specjalistami zdolnymi skutecznie ich unikać, stąd też cały aparat opresji ma za cel dać im pole do manewru na tyle ty ci zechcieli wyjść z cienia. Co ciekawe właśnie wyszło na jaw że ruch oporu współpracuje z jednym z obcych. Nie sądzę jednak by nie wiedział on o faktycznym celu operacji jeśli mam rację. No ale na dłuższą metę, kierowanie swoimi "wrogami" to stara jak świat taktyka jeśli zamierzamy ich wyłuszczyć. Było by to zresztą zgodne z duchem serii który nieco przygasł po tym jak Bowman był ostatecznie zmuszony zmienić strony.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2017, 11:34:00 wysłana przez Rezro »

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Colony (seria TV)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwietnia 2017, 16:01:54 »
Właśnie zacząłem oglądać sezon drugi i faktycznie oceniam serial jako całkiem fajny. Mam tylko obawy, iż - jak to niestety często bywa w serialach i filmach - w momencie gdy to co nieznane stanie się znane serial straci na jakości. Obym się mylił, aczkolwiek na razie jest ok. Fanom fantastyki na pewno się będzie podobał.