Autor Wątek: Serwis Informacyjny.  (Przeczytany 7047 razy)

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Serwis Informacyjny.
« dnia: 16 Marca 2016, 22:47:19 »
 Sprawa jest dość prosta.Poszukuję dobrego serwisu info,nie przesiąkniętego lewicowym "myśleniem" ani fanatyzmem prawicy.
Wolnego od tytułów w stylu "Prezydent umarł !!!" w którym po przeczytaniu dowiadujemy się że jednak nie nie umarł,po prostu spał.
Bez reklam "Schudła w 13 sekund,lekarze jej nienawidzą". Nie musi mieć działów: tech,muzyka,gry,miłość,gówno,zdrowie,horoskop.
Najlepiej nie zależny od koncernów.Bez oceny autora o sytuacji chyba że jest to zaznaczone jako publicystyka a nie informacja.
Może być nawet i zagraniczny (Ang.). Czego wy używacie,co polecicie ?

 Serwisy jakie sprawdziłem i nie podeszły mi :

1.WP.pl
2.Onet.pl
3.Gazeta.pl
4.Interia.pl
5.Tvp.info
 
Serwis jaki jak na razie najbardziej mi pasuje :

1.Wiadomości polskiego radia

Nie mam ochoty codziennie wieczorem oglądać wiadomości, nie lubię się dostosowywać do ramówki.Mam czas i ochotę - czytam,oglądam. TO JA TU RZĄDZĘ  :fhr: ;-)
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2016, 11:57:42 wysłana przez Rodrrik »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2016, 13:12:21 »
Serwis jakiego szukasz nie ma szans utrzymać się przy konkurencji nastawionych na marketing innych serwisów ;) Szukaj czegoś wśród projektów niekomercyjnych albo jakiegoś portalu, w którym kolumna z wiadomościami to tylko mało ważny dodatek i autorzy nie muszą do niego pakować chwytliwych nagłówków albo treści skrojonych pod konkretną grupę docelową.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2016, 15:26:56 »
Ja mógłbym o zgrozo polecić "zły" TVN24.. są reklamy, ale takie jakościowo lepsze. Zresztą w ogóle to światowy series więc szokować nie muszą. Znane odchylenie centroprawicowe ale po PO też potrafią jeździć.. PiS wystarczy pokazać i nie kłamać by się z nich śmiać. Wbrew pozorom znane skrzywienie to czasem lepiej niż serwisy w których lewicowcy udają prawicę i inne przekręty, itd.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2016, 16:08:53 »
Ja mógłbym o zgrozo polecić "zły" TVN24.. są reklamy, ale takie jakościowo lepsze. Zresztą w ogóle to światowy series więc szokować nie muszą. Znane odchylenie centroprawicowe ale po PO też potrafią jeździć.. PiS wystarczy pokazać i nie kłamać by się z nich śmiać. Wbrew pozorom znane skrzywienie to czasem lepiej niż serwisy w których lewicowcy udają prawicę i inne przekręty, itd.

Jakoś do TVN-a nigdy się przekonać nie mogę,faktów w ich wykonaniu oglądać nie potrafię chociaż od strony technicznej zrobione są najlepiej.
Popróbuję przez tydzień korzystać z tego TVN ale coś mi się wydaje że po 2 dniach się odbiję ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2016, 01:17:52 »
Takie rozważania należy wpierw zacząć od tego, kto jest właścicielem danego medium. Ringier Axel Springer Polska, Bauer Media Polska, Polska Press, Agora, Grupa TVN, media publiczne, związki wyznaniowe, wydawcy niezależni, itp. Media będące ich własnością przede wszystkim będą realizować ich interesy, a nie bronić szerzej nie określonej prawdy.

W tym całym kociołku jednak warto dać szansę mediom publicznym, a zwłaszcza radiu. I to rozgłośniom lokalnym Polskiego Radia, gdzie upolitycznienie jest na minimalnym poziomie, a misja - określona ramami prawnymi - największa. To gdy chodzi o informacje lokalne ---> http://kryzysowo.pl/radio-publiczne-zrodlem-kryzysowych-informacji/

Można zwrócić uwagę na nową rozgłośnię Polskiego Radia, zwaną Polskie Radio 24 - to już informacje i publicystyka. A w internecie na portal Defence 24, w którym na kwestie polityki spogląda się pod kątem analiz bezpieczeństwa, a nie doraźnych, politycznych bredni i rojeń.

Dużego wyboru Rodrrik więc nie masz, bo prędzej niż później staniesz przed ścianą z napisem prawactwo lub lewactwo. A niestety, ale poziom łgarstw, zakłamania i manipulacji strony lewej już przekroczył Himalaje. Zwłaszcza w TVN24, które nie wiem kiedy było centroprawicowe jak mówi Rezro. To raczej obrona interesów establishmentu i korporacji, przy jednoczesnym liberalnym praniu mózgu swoim odbiorcom  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października 2016, 09:46:57 »
Takie rozważania należy wpierw zacząć od tego, kto jest właścicielem danego medium. Ringier Axel Springer Polska, Bauer Media Polska, Polska Press, Agora, Grupa TVN, media publiczne, związki wyznaniowe, wydawcy niezależni, itp. Media będące ich własnością przede wszystkim będą realizować ich interesy, a nie bronić szerzej nie określonej prawdy.

Słuszna uwaga. Rzecz w tym co zresztą cały czas powtarzam że znając te interesy można filtrować prawdę a TVN jest na tyle duże i przejrzyste że nie jest to trudne. Pluralizm mediów polega właśnie na tym że mamy rożne prawdy a nie jak w Rosji całą "prawdę".

W tym całym kociołku jednak warto dać szansę mediom publicznym, a zwłaszcza radiu. I to rozgłośniom lokalnym Polskiego Radia, gdzie upolitycznienie jest na minimalnym poziomie, a misja - określona ramami prawnymi - największa.

Jeszcze.. nie zapominajmy jednak jak szybko PiS zdołało zmienić TVP w tubę propagandową.

Dużego wyboru Rodrrik więc nie masz, bo prędzej niż później staniesz przed ścianą z napisem prawactwo lub lewactwo.

Którą ścianą? Bo każdy ma własną w sytuacji gdy nie jest to stan dygitalny.

A niestety, ale poziom łgarstw, zakłamania i manipulacji strony lewej już przekroczył Himalaje.

Pełna zgoda! Lewica rządząca TVP już dosłownie żyje we własnej rzeczywistości. Wydaje im się nawet że są prawicą.

Zwłaszcza w TVN24, które nie wiem kiedy było centroprawicowe jak mówi Rezro.

TVN? Choć zgodzę się że ostatnio skręcili w lewo to jednak nie przesadzajmy.

To raczej obrona interesów establishmentu i korporacji, przy jednoczesnym liberalnym praniu mózgu swoim odbiorcom  :zwr

Od lewej po prawej bo jeśli ktoś myśli że jakaś partia jest anty-establishmentowa to jest naiwny. Nawet Kukiz broni czyichś interesów a nie jakiegoś wyimaginowanego proletariatu. O PiS to nawet nie ma co mówić bo to wprost parta establishmentowa.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Serwis Informacyjny.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Października 2016, 20:47:26 »
Takie rozważania należy wpierw zacząć od tego, kto jest właścicielem danego medium. Ringier Axel Springer Polska, Bauer Media Polska, Polska Press, Agora, Grupa TVN, media publiczne, związki wyznaniowe, wydawcy niezależni, itp. Media będące ich własnością przede wszystkim będą realizować ich interesy, a nie bronić szerzej nie określonej prawdy.

W tym całym kociołku jednak warto dać szansę mediom publicznym, a zwłaszcza radiu. I to rozgłośniom lokalnym Polskiego Radia, gdzie upolitycznienie jest na minimalnym poziomie, a misja - określona ramami prawnymi - największa. To gdy chodzi o informacje lokalne ---> http://kryzysowo.pl/radio-publiczne-zrodlem-kryzysowych-informacji/

Można zwrócić uwagę na nową rozgłośnię Polskiego Radia, zwaną Polskie Radio 24 - to już informacje i publicystyka. A w internecie na portal Defence 24, w którym na kwestie polityki spogląda się pod kątem analiz bezpieczeństwa, a nie doraźnych, politycznych bredni i rojeń.

Dużego wyboru Rodrrik więc nie masz, bo prędzej niż później staniesz przed ścianą z napisem prawactwo lub lewactwo. A niestety, ale poziom łgarstw, zakłamania i manipulacji strony lewej już przekroczył Himalaje. Zwłaszcza w TVN24, które nie wiem kiedy było centroprawicowe jak mówi Rezro. To raczej obrona interesów establishmentu i korporacji, przy jednoczesnym liberalnym praniu mózgu swoim odbiorcom  :zwr

PR 24 mnie przekonało. Dobrze zrobiona strona, Artykuły które można przesłuchać (w sensie audycje z radia są przeniesione na papier a właściwie piksel). Prostszy dostęp do Reportaży Radiowych które uwielbiam.
Przejrzałem te Defence ale tak bardo wojskowe podejście do mnie nie przemawia. Za dużo czasu bym na to marnował ;-)
Tak czy siak, dzięki.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "