Autor Wątek: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL  (Przeczytany 54049 razy)

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lipca 2016, 15:18:19 »
Wrzuciłem na swój Google Drive, całe spolszczenie w poprawionej wersji oraz zaktualizowałem link do pobrania w pierwszym poście.
W razie czego prosże pisać PW, bowiem wtedy otrzymuję powiadomienie email i mogę od razu zareagować.
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lipca 2016, 22:11:00 »
A ja to wrzuciłem na nasz serwer, jako awaryjny hosting - link jest w pierwszym poście  :hyh

@Juraszka
Jak byś coś w nim zmienił czy coś, to dawaj znać na FB czy przez PMkę.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lipca 2016, 22:12:05 »
Spoko. Jak na razie brak info o kolejnej wersji...
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipca 2016, 11:43:30 »
Jeszcze takie pytanie - czy Restoration nadpisuje jakieś pliki F2? Resurrection chyba nie, więc zastanawiam się czy instalowanie dwóch modów naraz nie namiesza.

Fallus

  • Wiadomości: 2
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Sierpnia 2016, 12:23:38 »
Mam Fallouta 2 po polsku z kolekcji Extra Klasyka. Po zainstalowniu Restoration i spolszczenia, wyskakuje mi bład "error loading cities". Jakieś pomysły?

Już dziala. Odpaliłem na innym kompie.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2016, 15:38:05 wysłana przez Fallus »

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Sierpnia 2016, 10:38:21 »
Odnośnie instalowania dwóch modów na raz - niepolecam. Jeżeli chcesz koniecznie mieć oba mody na raz to polecam przekopiować czystą instalację F2 do innej lokalizacji i oba mody zainstalowac na osobnych katalogach. Co prawda sporo miejsca to będzie wtedy zajmować ale z całą pewnością będzie działać.

Odnośnie problemu z F2 z Extra Klasyki - Próbowałeś reinstlować? Instalowałeś grę z prawami administratora? Wygląda to jakby coś się nie wczytało (wow :P) ale cięzko powiedzieć, bo nie napisałeś gdzie błąd wyskakiwał. Było CTD? Z regóły lepiej instalować wszystko na osobnej partycji poniewać Windowsowy UAC lubi płatać figle - np. przy Resurrection albo w przypadku moda Enderal w przypadku Skyrima.
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

kometus

  • Wiadomości: 3
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Listopada 2016, 13:50:18 »
Witam mam problem z polską wersją. Mam F2 w wersji od CDProjektu oraz stemową wersje i w obu przypadkach po instalacji gry (i późniejszym spolszczeniu tej stemowej) instaluje Restoration Project, spolszczam go, uruchamiam f2_res_Config ustawiam rozdzielczość. Po uruchomieniu gry mam ją w mieszanej wersji. Przykładowo menu, opisy wrogów, przedmiotów są w wersji angielskiej;/. Próbowałem z oryginalną wersją polska jak i tą stemową. Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać?
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Listopada 2016, 15:13:19 »
Witam mam problem z polską wersją. Mam F2 w wersji od CDProjektu oraz stemową wersje i w obu przypadkach po instalacji gry (i późniejszym spolszczeniu tej stemowej) instaluje Restoration Project, spolszczam go, uruchamiam f2_res_Config ustawiam rozdzielczość. Po uruchomieniu gry mam ją w mieszanej wersji. Przykładowo menu, opisy wrogów, przedmiotów są w wersji angielskiej;/. Próbowałem z oryginalną wersją polska jak i tą stemową. Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać?

Hmm..
Dziwne.
Może spróbuj [w wersji steam] Zainstalować spolszczenie do gry jeszcze raz po zainstalowaniu i spolszczeniu RP.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Listopada 2016, 18:45:31 »
Instalujesz na 'C:\'? Jeżeli tak to spróbuj na innej partycji.
Instalację wszystkie odpalasz "jako administrator"?
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

kometus

  • Wiadomości: 3
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Listopada 2016, 09:49:04 »



Hmm..
Dziwne.
Może spróbuj [w wersji steam] Zainstalować spolszczenie do gry jeszcze raz po zainstalowaniu i spolszczeniu RP.

Też tak robiłem i to samo.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2016, 09:52:55 wysłana przez kometus »
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

kometus

  • Wiadomości: 3
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Listopada 2016, 09:50:38 »
Instalujesz na 'C:\'? Jeżeli tak to spróbuj na innej partycji.
Instalację wszystkie odpalasz "jako administrator"?

Mam tylko jedną partycje niestety. Spróbuję jeszcze all zainstalować jako administrator...

Niestety to samo nadal

Podłączyłem stary dysk na którym miałem zainstalowanego F2 ze wcześniejszą wersją moda i po wcześniejszym usunięciu F2 z mojego głównego dysku prawie wszystko działa;/, jest wszystko po polsku. Jedynie nie mogę zapisywać nowej gry (chciałem zacząć od nowa). Co dziwne jak wczytam starą grę to mogę bez przeszkód zapisywać. WTF?;/
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2016, 12:05:39 wysłana przez kometus »
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Freeman555

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Listopada 2016, 23:22:59 »
Info na ludków którzy mają problemy z polszczeniem;

Moja wersja: Fallout.2.GOG.Classic 1.02, SFALL 2.19a
PC: WIN 7, i7, 16GBRAM, GTX970 4GBRAM

1. Instaluje grę w innym niż domyślnym katalogu, np. GRY.
2. Instaluje Patch ang2pl v1.0
3. Instaluje Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
4. Instaluje Dodatek Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 autorstwa killapa.
5. Znowu instaluje Patch ang2pl v1.0 (czasami nawet 2-3 razy)
6. Finito

U mnie działa  :P

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Listopada 2016, 23:47:15 »
No nie wiem... Jeżeli najpierw instalujesz spolszczenie a potem moda to pliki zostaną nadpisane i nawet treści z moda będą po angielsku.

1. Instalacja gry w innym niż domyślnym katalogu, np. C:\Gry\Fallout2 albo lepiej na innej partycji np. D:\Gry\Fallout2
2. Instalacja patcha ang2pl v1.0
3. Instalacja Restoration Project 2.3.3
4. Instalacja spolszczenia RP.

Wszystko uruchamianym z uprawnieniami administratora (PPM -> "Uruchom jak administrator")!

Problem prawdopodobnie stanowi UAC (User Account Control - Kontrola Konta Użytkownika) który wymaga potwierdzania dokonywania zmian na partycji systemowej. U niektórych może nie wyświetlić odpowiedni monit przy uruchamianiu co doprowadzi, że instalacja przejdzie ale w rzeczywistości UAC zablokuje dostęp i nie pozwoli na nadpisanie plików.
Myślałem nad zintegrowaniem spolszczenia RP z spolszczeniem Fallout 2 ale, jeżeli sie nie mylę, to edycji ulega plik wykonywalny bądź coś innego co mogłoby sprawić więcej problemów niż to jest warte.

Jak bede mieć chwilę to zklechcę coś takiego i dodam jako alternatywną wersję.
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

tib

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Marca 2017, 16:42:38 »
O kurczę. Dziękuję za słowo uznania przy tym projekcie, aczkolwiek za cholerę nie pamiętam czym się przyczyniłem xD Tak czy inaczej, w oczekiwaniu na wypłatę by sięgnąć po F4 (wcześniej pirat - shame on me) odkurzam F2 w końcu. Mam pytanie przy okazji. U killapa na stronie oprócz RP 2.3.3 jest jeszcze patch. Warto go instalować czy samo RP wystarczy?

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Marca 2017, 17:21:27 »
Ten Patch naprawia błędy w podstawowej wersji Fallout 2. Restoration Project już tego patcha zawiera w sobie.

A mogę wiedzieć o jakim słowie uznania mówisz, bo chyba się zatarłem XD
Myślałem, że rozmawiałem z wszystkimi poprzednimi tłumaczami :P
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lipca 2018, 00:32:08 »
Nie wiem czy kogokolwiek to obchodzi ale na koniec stycznia Killap informował mnie, że potrzebuje trochę czasu na dokończenie wersji 2.3.4... koniec stycznia roku 2016. Było to dosłownie dzień przed jego ostatnim logowaniem na NMA. Wcześniej, nawet jak robił przerwę od pracy nad modem to i tak dość regularnie się logował na NMA i czasami odpisywał na forum. Ponadto był dostępny na komunikatorach oraz odpisywał na maile, obecnie na wszystkich kanałach komunikacyjnych panuje cisza.

Z tego właśnie względu, po 2,5 roku całkowitej ciszy z jego strony niestety jestem zmuszony poinformować, że zapewne Killap nie żyje.
Z powodów prywatnych także wygaszam większość kanałów komunikacyjnych, jeżeli Killap jednak żyje to niezależnie czy odpisze mi na maila czy wypowie się na forum bądź napisze tam PW, będę o tym wiedział.
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Lipca 2018, 18:23:08 »
Nie popadajmy w tak smutny ton. Choć prawda taka że przykro. Może się gość zakochał, wyjechał gdzieś, porzucił projekt i potem trudno mu było przyznać się publicznie że porzucił więc lepiej olać. Liczmy na to że po prostu znalazł inne źródła szczęścia w życiu. Zasłużył patrząc na jego dokonania. Choć przykro że nie skończył tego pozostawiając chociaż dane i umiejętności potomnym żeby ktoś może na kanwie tego co zrobił dokończył jego pracę. Ale to już trudno.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Natek94

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Czerwca 2019, 15:29:29 »
a wiadomo co mogłoby się pojawić w RP 2.3.4 ?

AL|EN

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Lipca 2019, 21:18:57 »
Witam,

pojawiła się kontynuacja Fallout 2 Restoration Project oraz Fallout 2 Unofficial Patch:

Temat na forum: https://forums.bgforge.net/viewtopic.php?f=34&t=185

RP update: https://github.com/BGforgeNet/Fallout2_Restoration_Project
UP update: https://github.com/BGforgeNet/Fallout2_Unofficial_Patch

Projekt otrzymał również zintegrowany systemu tłumaczeń online: https://tra.bgforge.net/projects/fallout
Jest to doskonałe narzędzie do bardzo wygodnego tłumaczenia wszelkiej maści projektów społeczności.

W związku z powyższym mam pytanie: czy można 'zaimportować' obecne tłumaczenie dostępne w tym temacie do systemu translacji, oczywiście z zachowaniem autorstwa, podziękowań i readme?

Juraszka

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: [DO POBRANIA] Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 v1.2 PL
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Lipca 2019, 08:42:39 »
a wiadomo co mogłoby się pojawić w RP 2.3.4 ?
Poprawki

Witam,

pojawiła się kontynuacja Fallout 2 Restoration Project oraz Fallout 2 Unofficial Patch:

...

W związku z powyższym mam pytanie: czy można 'zaimportować' obecne tłumaczenie dostępne w tym temacie do systemu translacji, oczywiście z zachowaniem autorstwa, podziękowań i readme?
Dzięki za informację, nie wiem czemu, nie dostałem informacji o odpowiedzi w tym wątku.
Na dzień dzisiejszy już ktoś zaczął przerzucać tłumaczenie i w większości jest ono gotowe. Cieszy mnie to, bo po latach nie mam już tyle czasu aby samemu podjąć się całości ale z pewnością będe pomagać w tłumaczeniu.

Pzdr
Tłumaczenie Restoration Project 2.3.3 zostało ukończone, więcej w temacie:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=8221.0