Autor Wątek: Moja lampka retro  (Przeczytany 2793 razy)

fmshelby

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 5
Moja lampka retro
« dnia: 15 Czerwca 2015, 12:03:41 »
Cześć,

Cztery miesiące temu korzystając z materiałów, które miałem w warsztacie, zbudowałem lampkę retro. Dołączyłem do niej żarówkę wzorowaną na projekcie Edisona i wyszedł moim zdaniem całkiem fajny efekt.





Majsterkuję w ten sposób z grupą znajomych od 4 lat - marzy nam się własna pracownia wzornicza :) Uznaliśmy, że ta lampka będzie fajnym początkiem - wystartowaliśmy z nią nawet na jednym z polskich portali crowdfundingowych żeby zebrać środki na jej produkcję (a w dalszej perspektywie na tą wymarzoną pracownię).

Dajcie znać jak wam się podoba  ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Moja lampka retro
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwca 2015, 13:05:20 »
A to tylko lampka, czy ma to podłączone jakieś wysokie napięcie i jak się przyłoży palucha to coś się dzieje?  :ogr: Podaj linki do tej akcji, to wysmaży się jakiegoś newsa na SG/FB co by wsparcie było  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

fmshelby

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Moja lampka retro
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwca 2015, 15:07:28 »
Bez plazmowych efektów  :zwr - totalnie w kierunku tradycji (ale efektownej!). Długie żarniki węglowe + niska moc - widać jak drgają, widać jak rozpalają się do czerwoności i przy tym nie rażą w oczy. Po po pewnym czasie szkło delikatnie odymia się od żarników potęgując postarzany efekt - tak w kierunku industrial designu

Link do kampanii: https://polakpotrafi.pl/projekt/lumi jeśli udałoby się gdzieś wrzucić info byłoby świetnie  :spk