Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Październik 19, 2018, 07:28:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gra zrobiona w 48h  (Przeczytany 2029 razy)
Adam
St. sierżant
*

« : Maj 05, 2014, 14:19:19 »

W ramach Ludum Dare. Tematem było "Beneath the surface", co uznałem za dobry pretekst do zrobienia platformówki w świecie umarłych. Tym razem zamiast samemu pisać silnik skorzystałem z Unity, czego plusem jest to, że zagrać można w przeglądarce, bez pobierania samej gry. Ambitne założenia udało się dopracować na jednym poziomie niestety, na więcej nie wystarczyło czasu, w końcu 48h to niedługo, ale ten jeden poziom warto przejść, mimo że poziom trudności jest wysoki. Na końcu czeka boss i kijowy ekran końcowy.

Z ciekawszych rzeczy - gra ma dość klasyczną mechanikę metroidvanii, otwartą strukturę poziomu - czasem trzeba się cofnąć, czasem pozwiedzać, czasem wybrać jedną ze ścieżek, system przedmiotów - trzy dostępne rodzaje broni, bezużyteczne pazury, katana i średnio użyteczny w walce, ale niezbędny do przejścia gry ognisty łuk, miksturki lecznice i przedmioty kluczowe, oparte na klasycznych sztuczkach blokowanie dostępu do niektórych miejsc przed zdobyciem odpowiedniego przedmiotu.

Link do wpisu LD jest tutaj, można tam zarówno zagrać w przeglądarce jak i ściągnąć wersję działającą lokalnie, tam też odsyłam po screeny, odkąd tutaj na forum coś nie działa ze znacznikiem img.

Tutaj dodatkowo krotki wpis o tym, że ambicja nie zawsze popłaca.

Samą grę może i dopracuję tak, by rozwinęła skrzydła - chodzi głównie o stworzenie poziomów i większej ilości przeciwników - ale dopiero w okolicach wakacji.

Zapraszam  Firer zły!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!