Autor Wątek: Pony Wastelander – gdyby Przybysz z Krypty miał kopytka… O fenomenie MLP...  (Przeczytany 4453 razy)

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok


Zamiast wstępu

Poniższy felieton miał się ukazać ładnych parę…naście miesięcy temu? Rok? Jeszcze dawniej? Dawno i nieprawda...

„Zwiastun” artykułu mogliście znaleźć w szóstym, urodzinowym numerze Schronzina. Teoretycznie odnaleźć później resztę tekstu… Cóż.

TRYBY SCHRONU WOLNO MIELĄ.



Ale żeby nie było, że mamy na wszystko gotową wymówkę, należy uczciwie napisać, iż:

– Redaktor składający albo przespał sprawę, albo był mocno roztargniony, dzieląc tekst wbrew wszelkiej logice i nie zamieszczając jego kontynuacji;
– Stare stwierdzenie, że głową muru nie przebijesz, okazało się wciąż aktualne;
– Niezrozumiała dla mnie zmowa milczenia wokół tego tekstu i jego cichy bojkot okazały się bardzo, bardzo skuteczne;
– Najserdeczniejsi współpracownicy potrafią najserdeczniej nagiąć cierpliwość (że też jeszcze się trzymamy, c'nie?).

Stąd pomysł na cały artykuł w formie... niusa.

Od czasu ukazania się próbki felietonu do dziś, pewne informacje uległy dezaktualizacji. Ilość odcinków tak samego serialu, jak i crossoverowego fanfiction „Fallout: Equestria” wzrosła (a to z uwagi na kosmiczne powiązanie Falloutów z kopytkową bracią (!) zajęłam się zjawiskiem tzw. bronies/bronych; męskich fanów serialu). Sama kreskówka zapewne odeszłaby w cień, gdyby nie fakt, że Lauren Faust, wraz z resztą ekipy, sprokurowała nam czwarty sezon serii (premiera w USA miała miejsce 23.11'13) – nadarza się zatem okazja, by przypomnieć – a właściwie to zaprezentować w całości – wyżej wspomniany felieton, któremu odstęp czasowy i wyciszenie pierwszego szumu wokół serialu (dla wielu kontrowersyjnego) mogą tylko posłużyć. Czy fenomen bronych zgasł jak choinkowa lampka, czy też przetrwał? Jakie znaczenie może mieć dla dorosłych wkroczenie w świat produkcji dla dzieciaków ? – przekonajcie się sami.

« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2014, 23:58:20 wysłana przez Jerzy »

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
 :spk
Rekord długości newsa padł! Nie do pobicia, przynajmniej do momentu modyfikacji ustawień newsowni  :) Jeśli jednak długość leżakowania brać pod uwagę, to niekoniecznie  :P
Ciąg dalszy znam i polecam.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Sama kreskówka zapewne odeszłaby w cień, gdyby nie fakt, że Lauren Faust, wraz z resztą ekipy, sprokurowała nam czwarty sezon serii

Eee.. nie? Choć swoją drogą ciekawe co będzie jak nadejdzie czas na G5?

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
No fakt, może się trochę nieprecyzyjnie wyraziłam. Chodziło mi o to, że dziś fenomeny wszelkie [popkulturowe] mają dość krótki żywot w "eterze". Jest chwila boomu, a później schodzą do subkultur i kręgów fanowskich. Towarzyszy temu zjawisko "hype'u". Wydało mi się, że po pierwszej fali zachwytu czy rozemocjonowania kucykami nastroje opadły, co nie znaczy, że kreskówka została w ogóle pogrzebana. Mój brak precyzji, mój błąd. ;)

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Nowina osobna, ale link do niej w tym samym temacie: pojawiła się druga część tekstu. :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Ja jebię - pojechałaś tym tekstem  :blk

  :ords :nord: :ords :nord: :ords :nord:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Pod ścianą została postawiona, to i pojechała.  :ords
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Swoją drogą skoro już ten temat się pojawił, to przypomnę że leci już czwarty sezon (miałem to powiedzieć w poprzednim poście ale po prostu zapomniałem).

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Ano leci, oglądam. :-*

Nie spodobały mi się jedynie Superkuce/Power Ponies, gdzie z Fluttershy zrobiono maszkarona. Poza tym trzyma poziom. Szkoda tylko, że niektóre wątki już za długo trwają (Liga mogłaby wreszcie zdobyć te swoje znaczki, na ten przykład). Za to nietoperki świetne, ten cały musicalowy fragment bardzo fajnie im wyszedł.

Te same zalety, te same wady. ;)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
To w końcu był świat komiksu, więc i te braki można wybaczyć (ja tam wolałbym bardziej nawiązanie do Super Sentai, no ale USA wiadomo..). I racja że mogli by w końcu posunąć pewne wątki, niemniej jestem pozytywnie zaskoczony że w końcu ruszono przeszłość sióstr. A co do nietoperków.. warto przypomnieć o istnieniu gwardzistów Luny, co nadaje temu wątkowi pewnej dodatkowej głębi.