Autor Wątek: Sposób na taniego PipBoya?  (Przeczytany 6929 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Sposób na taniego PipBoya?
« dnia: 23 Marca 2009, 03:02:42 »
Jeśli założymy, że w rilu nasz "PipBoy" powinien łączyć w sobie funkcję GPS'a z przenośnym komputerkiem, a całość powinna mieścić się w łapce - to za takie coś będzie robić nawigacja samochodowa z odblokowanym Windowsem.

Całość sprawy jest opisana w styczniowo-lutowym numerze czasopisma Komputer Świat-Ekspert. I sprowadza się to do tego, że:
- kupujemy w markecie tanią nawigację GPS,
- robimy pewien szacher macher.

W rezultacie otrzymujemy niby "palmtopa" - gdyż nasze urządzenie może spełniać taką funkcję, dzięki odblokowaniu dostępu do sytemu Windows, jaki w takim urządzonku siedzi. W rezultacie nie musimy wydawać tysiąca kilkuset złotych na rasowego palmtopa (z bajerami, których nie zawsze wykorzystamy).

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi "przeróbkami"?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

xmkx

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipca 2009, 21:39:56 »
mam taki bajer. jako nawigacja sprawdza się fajnie. odblokowanie to maksymalnie prosta sprawa: kombinajca przycisków na obudowie. gorsza sprawa znaleźć i poprawnie zainstalować oprogramowanie, które będzie chociaż w jakimś stopniu użyteczne. jest masa rzeczy, ale tak na dobrą sprawę niewiele z nich można określić jako rzeczywiście przydatne.

Drake

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Być napromieniowanym czy nie? - oto jest pytanie
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopada 2010, 21:58:34 »
Temat trochę stary, ale mój ojciec takie coś kiedyś zrobił :P. Można było słuchać muzyczkę podczas drogi, grać w gry itp.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lutego 2011, 18:06:39 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lutego 2011, 20:06:33 »
a ja mimo wszystko polecam kupno jakiegoś taniego telefonu z Windows Mobile (np. HTC Kaiser za jakieś 250zł) ponieważ systemy w tych nawigacjach to rodzina Windows CE, który już powoli nie jest wspierany, fakt, ostatnio pojawił się Windows CE 7 ale to już inna generacja systemu. Natomiast Windows Mobile (od jakiegoś czasu Windows Phone) jest nadal wspierane, powstają nowe modyfikacje a do tego jest sporo programów użytkowo-rozrywkowych. Dodatkowo takie urządzenie pozwoli nam na łączenie się z internetem, oglądanie filmów, granie w różne gry czy nawet uruchamianie innych systemów operacyjnych
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

redlin

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 17
  • "War never changes."
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopada 2011, 19:47:36 »
Hi, swego czasu odpalilem na urzadzeniu marki Lark nawet internet przez kabel USB podlaczony do kompa. Windows jak windows aplikacji jest dosyc sporo nawet jesli juz nie ma wsparcia dla najpopularniejszego CE 5.0. Jesli chodzi o odblokowanie windowsa to rzadko polega to tylko na kombinacji klawiszy, ale w wiekszosci przypadkow jest dosyc proste. Po odblokowaniu konieczne sa jeszcze male modyfikacje rejestru zeby np. nam ikony nie znikaly z pulpitu po wylaczeniu urzadzenia. Ktos tu wczesniej dal dobrego linka do forum my navia, gdzie zajmuja sie praktycznie tylko takimi urzadzeniami.

greetings
Enjoy it!

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Sposób na taniego PipBoya?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada 2011, 20:07:07 »
no właśnie temu odradzałem tego typu urządzenia, ponieważ każde czyste (w sensie po wyłączeniu a nie wstrzymaniu) Windowsa CE 5.0 jest traktowane przez system jako pierwsze, więc trzeba liczyć się z tym, że ustawienia będą nam znikać. Temu jeśli ktoś chce tanie urządzenie w stylu Pipboya to można kupić nawet tani telefon z Androidem i też spełni idealnie swoją role :)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego