Autor Wątek: Polskie miasta-widma  (Przeczytany 2610 razy)

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Polskie miasta-widma
« dnia: 09 Października 2013, 12:01:33 »
Co jakiś czas, nasze „rodzime” portale internetowe, przedstawiają w swoim małym ogródku newsy, które można objąć Ramową Dyrektywą Schronową (RDS). Nie wiem, czym ona jest, ale podczas pisania tej świetnej wiadomości, tak się złożyło, że wpadła mi ta nazwa do głowy i wydała mi się ona „cool”. Tak się również złożyło, że po chwili olśnienia RDS zamieniłem na RDW (Ramowa Dyrektywa Wodna) i voilà. Nic nie bierze się z powietrza.

O czym to ja tutaj … a tak. „Polskie miasta-widma”. Taki tytuł na portalu WP.PL odnalazłem przeglądając, co bardziej skąpo ubrane celebrytki ze świata gwiazd. O co chodzi? W dziale „turystyka” w/w portalu autor „if/pw” przedstawia siedem zdjęć z kilkoma różnymi miejscami w polsce, opisując ich widmową genezę.   

Jeżeli ktoś był, lub widział te miejsca własnymi oczami, zapraszam do podzielenia się opinią o tych widmach.

Źródło:
Wp.pl
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polskie miasta-widma
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Października 2013, 14:22:30 »
Ciekawe.. trzy byłe Radzieckie bazy wojskowe (tj. miasta dla żołnierzy) i jeden Komunistyczny kurort, z czego 2 z 4 są już częściowo zamieszkane. Niemniej to ciekawa część historii i dziękuję ci Aq za jej przedstawienie. Co prawda nie umywa się to do Rosji gdzie są całe cywilne miasta widma, a od dłuższego czasu Wschód Rosji całkowicie pustoszeje robiąc miejsce dla Chin (a Kreml wciąż koncentruje się na tym by robić Zachodowi na złość i pozować na potęgę :/), ale co Polska to Polska.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polskie miasta-widma
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Października 2013, 14:30:30 »
Może to trochę głupie pytanie, … ale, czy na schronie istnieje gdzieś zakładka, gdzie klikając otwiera się mapa, na której są zaznaczone np. miasta, obiekty w klimacie?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.