Autor Wątek: Tablet graficzny  (Przeczytany 4392 razy)

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Tablet graficzny
« dnia: 18 Marca 2009, 17:48:08 »
Witam.
Rozważam zakup tabletu graficznego w przedziale 150 do maksymalnie 250 złotych. Od dłuższego czasu przeglądam fora i sklepy, ano i doszedłem do wniosku że najpewniej kupię coś od firmy WACOM. Jeśli ktoś użytkuje tablet, to proszę o wypowiedzenie się w temacie pod kątem ceny czy parametrów. Konkretne modele mile widziane.

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Tablet graficzny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2009, 21:34:05 »
W sumie temat już parę dobrych dni ma, ale...
http://pclab.pl/art35260.html
Test porównawczy, być może akurat nie czytałeś.

Miałem okazję wypróbować pierwszy z omawianych tam tabletów, Wacoom Bambo Fun, i muszę powiedzieć. Powierzchnia robocza, choć na początku może wydawać się mała, zupełnie wystarczy do zastosowań amatorskich i nawet półprofesjonalnych. To samo dotyczy czułości nacisku. Piórko jest duże, leży nawet w dużej dłoni, nie trzeba go ładować, dołączone są wymienne końcówki. I oczywiście oprogramowanie - nie wiem jak reszta dołączonego softu, bo nie użytkowałem, ale program ArtRage 2 jest znakomity, jeżeli chodzi o szkice ołówkiem oraz interface. Dobra opcja na rozpoczęcie przygody z rysowaniem na ciekłokrystalicznym ekranie.
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Tablet graficzny
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwietnia 2009, 17:47:47 »
Dziękuję, właśnie na taką odpowiedź liczyłem. Na innych forach pochlebnie mówi się o całej rodzinie Bamboo i póki co Fun to mój faworyt jeśli chodzi i cenę/jakość.

Jako iż mam dużo czasu, temat pozostaje otwarty.