Autor Wątek: NukeMap 3D  (Przeczytany 4975 razy)

Magik

  • Wiadomości: 4
  • Born to kill
NukeMap 3D
« dnia: 04 Sierpnia 2013, 00:11:41 »
NukeMap 3D jest ciekawą aplikacją, która umożliwia przetestowanie efektów wybuchu dowolnej bomby atomowej (np. słynnego ładunku "Little Boy"), gdziekolwiek na świecie. Oznacza to, że możesz 'zniszczyć' swoje rodzinne miasto, po czym sprawdzić siłę uderzenia, poziom radiacji i promieniowania cieplnego, przybliżoną liczbę zabitych i rannych a później zapisać wynik i wysłać znajomemu. Aplikacja działa w oparciu o mapy Google, a do jej uruchomienia niezbędna jest wtyczka Google Earth. Miłej zabawy!

Link: http://nuclearsecrecy.com/nukemap3d/

Podaję jeszcze link, do pierwotnej wersji: http://nuclearsecrecy.com/nukemap/



Testując NukeMap 3D ustawiłem Berlin, jako miasto, które miałoby być dotknięte wybuchem. Rodzaj bomby wybrałem kierując się II Wojną Światową. Tak więc "Fat Man" (20 kiloton) spadając na stolicę naszych zachodnich sąsiadów, przy wietrze o prędkości 15 mil na godzinę, w kierunku północno-wschodnim, spowodowałby śmierć około 69 tysięcy ludzi a 277 tysięcy byłoby rannych. Jest to oczywiście wynik upadku samej bomby, nie wzięto pod uwagę opadu radioaktywnego i powikłań u rannych w dalszych godzinach.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2013, 21:24:05 wysłana przez Magik »
All those moments will be lost in time, like tears in rain.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: NukeMap 3D
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpnia 2013, 21:38:45 »
My się już tak bawili Symulator wybuchu... Pewnie za jakiś czas znowu o tym będzie, ale jeszcze pamięć dopisuje  :zwr

Natomiast gdybyś był uprzejmy pobawić sie tym symulatorem i opracował niebanalny, choćby krótki tekścik, to bylibyśmy zainteresowani.  :)
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Magik

  • Wiadomości: 4
  • Born to kill
Odp: NukeMap 3D
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpnia 2013, 22:17:36 »
Ta wersja, którą opisałem, jest lepsza, bo nowsza (:D) no i ma więcej opcji. Tak czy inaczej testowałem i działa całkiem dobrze. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo szczerze mówiąc wszystko jest już w newsie, który dla was przygotowałem. Do obsługi wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym, także każdy może sobie zrobić 'teścik'. Jeśli wg was news jest zły, to się nie obrażę, a inni mogą potraktować to jako ciekawostkę i tyle ;)

edit:

Dobra, umówmy się, że jutro zrzucę bombkę na jakieś ciekawe miasto i przetłumaczę ciekawsze informacje na temat wybuchu i jakiś screen w propozycji newsa.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2013, 22:29:02 wysłana przez Magik »
All those moments will be lost in time, like tears in rain.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: NukeMap 3D
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpnia 2013, 22:34:16 »
OK. Fabularne prawdopodobieństwo mile widziane  ;) ale niekonieczne.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Magik

  • Wiadomości: 4
  • Born to kill
Odp: NukeMap 3D
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpnia 2013, 10:36:06 »
Dobrze, wezmę się za to jakoś wieczorkiem, bo grafik mam dzisiaj zawalony ;)

Zrobiłem co w mojej mocy. Było tego więcej, jest nawet link do opracowania, w jaki sposób oblicza się efekty takiego wybuchu, jednak jest tam zbyt dużo tłumaczenia, a ja mam na to zbyt mało czasu ;) Możecie wykorzystać to co wam dałem, rozbudować, lub zostawić jak jest. Zawsze jakaś ciekawostka dla ludzi, którzy przeglądają propozycje newsów.

Adieu
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2013, 21:26:03 wysłana przez Magik »
All those moments will be lost in time, like tears in rain.