Autor Wątek: Elektrownia w Gecko  (Przeczytany 4560 razy)

wiko

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 54
Elektrownia w Gecko
« dnia: 12 Kwietnia 2013, 23:01:44 »
Tak właściwie to po co ta elektrownia funkcjonuje, skoro nikt z niej nie korzysta?
I'm a potato!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwietnia 2013, 09:11:05 »
Ghule z niej korzystają..

wiko

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwietnia 2013, 13:32:27 »
Póki co nie zauważyłem w Gecko ani jednego urządzenia potrzebujacego prądu... W ogóle to chyba nigdzie na pustkowiach...
I'm a potato!

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwietnia 2013, 06:21:23 »
hmmmm. śluzy w elektrowni? komputery w roznych lokacjach? w broken hills masz nawet zadanie zwiazane z prądem, ogrodzenia elektryczne....

wiko

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwietnia 2013, 13:46:59 »
Ale jak wybuchnie elektrownia w Gecko to i tak to wszystko działa :P I takich urządzeń, które Ty wymieniłeś można wyliczyć na palcach, tym bardziej, że większość z nich znajduje się w miejscach mające własne źródło prądu (np. Kryptopolis)...
I'm a potato!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwietnia 2013, 14:33:10 »
A w grze nie ma tak, że prąd z tej elektrowni ma iść do Kryptopolis?  :blk Zaś pomijając aspekt samej gry i jej ograniczeń fabularno-mechanicznych, to pomyśl sobie, że taka działająca elektrownia może być symbolem, punktem spajającym społeczność - w tym przypadku ghuli - na tym terenie. Mamy coś, co warto bronić, co nas wyróżnia, co sprawia, że coś znaczymy.

Czyli ja bym ten problem rozkminiał bardziej szerzej, a nie co widać w samej grze  :afr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

wiko

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwietnia 2013, 15:46:21 »
Kryptopolis ma własne źródło energii - w Krypcie 8... A gdyby elektrownia była wysadzona i rzeczywiście wyposażała VC w energię to przecież byłaby katastrofa w tym także dla Lynette, która tego zniszczenia w rzeczywistości chce...

EDIT: Cytat z wiki: "Choć rada miejska wraz ze stojącą na jej czele Joanne Lynette wie, że zasoby energetyczne kryptopolis wyczerpią się za kilka lat i trzeba będzie się jakoś ułożyć z sąsiadami, mimo wszystko pragną unicestwienia elektrowni wraz z mieszkającymi tam istotami" .
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2013, 15:51:39 wysłana przez wiko »
I'm a potato!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Elektrownia w Gecko
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwietnia 2013, 21:33:16 »
Myślę że to po prostu plothole i nie należy się nim aż tak przejmować.. ja tam zawsze uważałem że Ghule wykorzystują elektrownie do własnych celów (m.in. lubią radiację), a Lynette chce się jej pozbyć właśnie z powodu tejże radiacji (elektrownia jest niesprawna). Naprawienie elektrowni jest drogą do pokoju, ale nie należy jej usprawniać (chyba że się wie co się robi) bo wtedy elektrownia stanie się chrapką dla mającego problemy z prądem VC i najadą oni Gecko (wydaje się że nawet naprawiona elektrownia nie produkuje wcale imponujących ilości energii.. tj. chodzi na jałowym biegu czy coś).