Autor Wątek: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...  (Przeczytany 8240 razy)

Doonkult

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Czy tylko ja uwielbiam Benny'ego? :D
Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« dnia: 18 Marca 2013, 16:09:26 »
Wybaczcie, że pierwszy mój post to prośba o pomoc. ._.

Więc zainstalowałam (pierwszy raz!) New Vegasa, i... i nic. Najpierw był "steam error application load error" czy jakoś tak ale znalazłam gdzieś jak to naprawić... Udało się. Tylko, że teraz w ogóle się nie włącza. Znaczy się jest "to takie okieneczko z dosa" które po niecałej sekundzie samo się wyłącza i tyle. Za każdym razem jak próbuję to tak jest... Dodam, że Fallout 3 (który tak btw mi się w ogóle nie podobał) działał bez (prawie) żadnych błędów.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marca 2013, 13:51:09 »
Próbowałeś wywalić grę, oczyścić pozostałości po New Vegas w katalogu "Steamapps" i ściągnąć jeszcze raz?
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Doonkult

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Czy tylko ja uwielbiam Benny'ego? :D
Odp: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca 2013, 14:24:27 »
Hm, może ja noobem jestem, ale gdzie jest ten steamapps?  :D

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marca 2013, 14:44:46 »
Ok, więc tak.
Tak gdzie masz zainstalowanego Steama, domyślnie jest to C:\Program Files\Steam\Steamapps (?) dokładnie nie wiem, ja mam na innej partycji (F:\Steam\Steamapps) wiesz co nie wiem, jak będę w domu mogę napisać ci co i jak :), na razie piszę z pamięci.
Generalnie powinieneś skupić się na usunięciu gry - tj. w steamie na Fallout New Vegas klikasz prawym i wybierz "Usuń zawartość lokalną" (czy jakoś tak ;)) a potem czekasz chwilkę aż steam usunie grę, zamykasz go i restartujesz kompa. Po ponownym uruchomieniu spróbuj jeszcze raz pobrać Fallouta i uruchomić. Jeśli to nie pomoże, może się okazać, że będziesz musiał przeinstalować samego Steama ale jeśli na koncie masz tylko tę jedną grę nie powinno być aż takiego problemu ;)

EDIT: musisz się upewnić czy nie ma żadnych plików w "...\steam\steamapps\common\fallout new vegas enplczru" ja mam tak, bo mam Ultimate Edition, może w zwykłej wersji ten folder nazywa się inaczej niż "fallout new vegas enplczru" ale jest pewnie podobny. Po usunięciu i restarcie nie powinno nic w nim być. Wtedy powinieneś zacząć pobierać grę od nowa :)
Jeśli problem będzie się powtarzał chyba nie pozostaje nic innego jak usunięcie całkowicie steama, usunięcie po nim folderu i zainstalowanie od nowa.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2013, 16:05:24 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Doonkult

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Czy tylko ja uwielbiam Benny'ego? :D
Odp: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marca 2013, 22:42:51 »
DZIĘKUJĘ!

Yay, zadziałało. Nie wiem jak ci się mam odwdzięczyć więc dam ci słitaśnego króliczka:
 :schrk:

:D

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Nie włącza się... bez żadnego komunikatu...
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2013, 10:31:51 »
Hehe nie ma za maco :)

Schronek jest dobry na wszystko ;)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog