Autor Wątek: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!  (Przeczytany 11401 razy)

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« dnia: 11 Stycznia 2013, 16:25:45 »
Witam,posiadam kolekcję czterech części Fallout.1,2,Tactitcs są w pierwszej Polskiej wersji w pudełkach kartonowych.Stan pudełek oceniam na bardzo dobry,płyty nigdy nie były odtwarzane.Natomiast 3 w edycji kolekcjonerskiej.Proszę o wycenę i oferty.Jeśli cena będzie zadowalająca wystawiam na allegro.Sprzedaję z powodu problemów finansowych.
Zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1bbe17e2efae62f.html
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2013, 16:27:33 wysłana przez DEDE060493 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia 2013, 19:43:59 »
Po pierwsze to nie ten dział.. a po drugie nie możesz po prostu wklepać tych tytułów na Alegro i zobaczyć po ile chodzą? Nigdy nie zagłębiałem się w ten temat ale raczej nie dostaniesz za dużo kasy za tytuły znajdujące się do niedawna/wciąż w sprzedaży za dwie dychy.. niby kolekcjonerzy mogli by się tym zainteresować ale jacyś są? Nie wydaje mi się by pierwsze edycje miały by być jakąś szczególnie poszukiwaną gratką (w półce mi zalega kilka takich). Tak czy siak zobacz na Alegro ale się nie nastawiaj (ew. Fb3 może coś tam kosztować)..

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia 2013, 19:53:11 »
Śpoko jest - dział się nadaje :snd

Zaś z resztą wypowiedzi się zgodzę - czasy gdy smakosze polowali na Fallouty w różnych edycjach już minęły. Owi smakosze już się nasycili :pzz:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Stycznia 2013, 20:26:33 »
A i jeszcze jedno.. jeśli to wersja Fb3 wspierająca Steam (powiem szczerze że nie wiem jak z tym u ciebie, ale mój NV tak miał) i była już instalowana to zapomnij o odsprzedaży bo sprzedasz frajerowi pustego BOX'a.

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Stycznia 2013, 23:26:24 »
To nie jest wersja steam.Watpię żebyś miał kilka takich wersji.Nie ma tu fanów fallout? To co to za forum??

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2013, 00:38:26 »
Wypowiedź nie na poziomie.
 :parnacz:
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2013, 00:50:06 »
Forum o grach, nie forum kolekcjonerskie.. widzisz różnicę? Jak uważasz że twoje wydania są coś warte to możesz spróbować wystawić je za kilka dych a nuż coś trafisz, a jak nie to obniż cenę i tak w kółko aż trafisz.. czy to taka wielka filozofia? Wiele zależy od tego jak cierpliwy jesteś ale zarabianie na kolekcjonerkach to robota dla cierpliwych co nie? Jednak jeśli o mnie chodzi to nie widzę by było jakieś wielkie zapotrzebowanie ale możesz mieś farta, bo nigdy nie wiadomo. Nie wróżę ci jednak powodzenia szczególnie że rynek kolekcjonerski płyt CD/DVD w ogóle jest mały i raczej nie prędko się to zmieni.

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2013, 03:14:41 »
powiem tak. ciezko to wycenic. ja dorwalem f1 i f2 w wersjach pudelkowych w biedronce po 15zl sztuka kilka lat temu...
wszystko zalezy od tego czy w tych pudlach jest cos wiecej niz sama plyta.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia 2013, 04:39:59 »
Nie ma tu fanów fallout? To co to za forum??
Bo ja wiem? Jak chcesz to możemy pogadać o budowie lini głównej czy zwijaniu szybkiego natarcia :strz: Ewentualnie o praktycznych zastosowaniach technik przetrwania :zima:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Stycznia 2013, 11:05:01 »
Od drobny spekulant się znalazł przeceniający wartość swojej kolekcji, który dostaje szału bo okazuje się że jego "skarb" nie jest aż taki cenny i porządny jak mu się wydawało. Sprawiłem w archiwum Allegro i faktycznie czasem premierówki szły nawet po 40 zeta czy więcej, ale w tym biznesie jest tak że nie liczy się tylko jak unikatowy egzemplarz się posiada ale i ilu chętnych na niego się znajdzie.. niska podaż i wielki popyt to sporo kasy. Tyle tylko że jest niewiele rzeczy spełniających te warunek i tu w parze z niską podażą idzie też niski popyt bo płyty CD/DVD ogólnie nie są cenionym obiektem kolekcji (produkowane masowo, niskim kosztem, w licznych reedycjach z których te wczesne często są zabugowane w diabły) i jeśli chce on na tym zarobić to przyjdzie mu sporo poczekać, szczególnie że większość z tych kilku osób które ewentualnie szukają nie koniecznie będą chciały bulić.

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Stycznia 2013, 11:27:10 »
Tak jak mówią, kolekcjonerkę można sprzedać, jak znajdzie się chętny. Edycje kolekcjonerskie Diablo III były sprzedawane po 350zł w sklepach, rozeszły się jeszcze przed dniem premiery. Następnego dnia były na allegro po 1000zł i schodziły, bo było na nie zapotrzebowanie. Ale z F3 już tak dobrze nie jest, zresztą niecały rok temu jeszcze widziałem edycję kolekcjonerską w toruńskim Empiku (dwa egzemplarze), więc chyba nie ma gigantycznego szału na nie. A co do wersji F1, F2 i FT - no cóż, to tylko płyta z grą włożona w sporych rozmiarów kartonowe pudło. Jak byłem mały, to było to przekleństwem, bo ciężko było je gdzieś upchnąć, zresztą szybko zostały wyparte przez zgrabne, plastikowe pudełka. A za karton raczej nikt nie zapłaci, poza jakimś hardcorowym maniakiem, który musi kupić każdą wersję dostępną w sprzedaży. A te trzy Fallouty pojawiały się w różnych czasopismach, wydaniach pudełkowych, edycjach cyfrowych, chyba nikt nie będzie tym zainteresowany, bo raczej posiada już egzemplarz (bądź dwa, trzy czy więcej) tych gier.
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Stycznia 2013, 12:26:40 »
Witam,trzy pierwsze części kupiłem kilka lat temu za 80zł/sztuka wtedy już były praktycznie nie do zdobycia.Cóż czekam na "hardcorowych maniaków"
Zdjęcia zawartości:
http://images44.fotosik.pl/556/41a147e37432a9ecmed.jpg
http://images44.fotosik.pl/556/41ea44940776c5famed.jpg
http://images48.fotosik.pl/556/2e89520c54f7910emed.jpg
http://images33.fotosik.pl/524/b557c0353eb824f8med.jpg

Edit:
Jeszcze koszulka Fallout 3 Bethesda http://imageshack.us/photo/my-images/128/fallout1eh8.jpg/
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2013, 12:42:14 wysłana przez DEDE060493 »

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Stycznia 2013, 14:11:26 »
takie cos napewno jest cos warte. proponuje przegladac allegro,e-baye i porownac ceny

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Stycznia 2013, 14:58:10 »
Wersje premierowe są praktycznie nie do zdobycia ponieważ Fallout (z wyłączeniem najnowszych wcieleń) to nie jakiś mega(s)hit ale gra ponadczasowa.. większość osób które kiedyś kupiło tą wersję wciąż ją trzyma w domu i nawet czasem wciąż w nią gra (a jak sprzedawało to sprzedawało dawno temu tym co je dalej trzymają). Swoją drogą mam wrażenie że kilka lat temu miała miejsce jakaś dziwna bańka spekulacyjna bo większość ofert w których premierówki szły po 50-80 zł są datowane na 2008-2009. Osobiście sądzę że miało to związek z boomem na tą wersję w związku z premierą Fb3 i ówczesnym potencjalnym zainteresowaniem nowych fanów klasyką. A dziś? Życzę powodzenia..

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Stycznia 2013, 03:56:32 »
Nie ma tu fanów fallout? To co to za forum??
Ten tekst trochę podniósł tu temperaturę, ale wyjaśnienie problemu jest proste  :-*

DEDE060493 - jeśli ostatni raz napisałeś coś na naszym forum 22 listopada 2009 - a potem może tu wchodziłeś, a może i nie - to czemu się dziwisz, że przez lata wiele mogło się zmienić? Fallouty na Trzynastym Schronie to dziś tylko taki dodatek historyczny, odpucowywany okazyjnie, co by się świecił jak psu jajca na defiladzie.

Sam mam wszystko to co chcesz sprzedać (poza koszulką) i jakbym tego nie miał, to uszy by mi się na to zastrzygły tak w okolicach właśnie 2009 roku jeszcze - bo trochę trwało zanim zebrałem spory zestaw różnych wydań Falloutów w Polsce. Ale dzisiaj, kiedy trzon fanów serii stanowi gimbaza (ta faktyczna i ta mentalna - można się na to droczyć, ale tak jest), której z jednej strony obojętny jest cały historyczny nawis istnienia tzw. Polskiej Sceny Fallouta, a z drugiej strony dobrze porusza się w świecie cyfrowej dystrybucji gier?

Jak taki osobnik nie wzruszy ramionami na "historię", nie puści pawia razem z modnymi recenzentami na stare Fallouty, to przede wszystkim je sobie ściągnie. Z GOG albo zwyczajnie spiraci. Zaś może 2-3 osoby na 100 załapią bakcyla i najdzie ich chęć mieć je w wersji pudełkowej. Takie też z reguły - jak trafią na nasze forum - to prędzej czy później trafiają do załogi  :-*

Zaś patetycznie, może i z lekkim trollingiem powiem, że prawdziwy fan Falloutów nigdy by nie sprzedał swojej kolekcji :hyh
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2013, 05:18:53 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Stycznia 2013, 18:35:37 »
Skoro sprzedaje to znaczy, że :emanacja13s: go opuściła.

Osobiście to 5 dych bym za taką kolekcję dał. W końcu mam już jeden komplet, ale nie wiadomo co żona zechce zabrać przy podziale majątku...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Stycznia 2013, 18:39:49 »
Pięć dych to i ja bym dał, ale tu nie chodzi o pięć dych..

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Stycznia 2013, 19:04:53 »
"Sprzedaję z powodu problemów finansowych" to chyba jakies gowno " :emanacja13s:" mnie nie opuscilo.50 zł? Hahah

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Stycznia 2013, 20:20:17 »
Wersja angielska fallut 2 : http://www.ebay.pl/itm/FALLOUT-2-ORIGINAL-BIG-BOX-PC-GAME-/251209933050?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item3a7d4760fa#ht_500wt_1361

Fallout 1 : http://www.ebay.pl/itm/FALLOUT-ORIGINAL-BIG-BOX-PC-GAME-/251209527730?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item3a7d4131b2#ht_500wt_1361

Gdybym miał wybór to bym nie przedawał,jestem wciąż fanem serii i już nic mi cennego nie zostało.Za mniej niż 400zł nie sprzedam,chcecie taniej to powodzenia.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Proszę o wycenę mojej kolekcji Fallout!
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Stycznia 2013, 20:31:26 »
Tia.. a ja mogę sprzedawać sobie wyspę za trzy miliony zielonych. Papier wszystko łyknie i pogadamy dopiero jak uda mu się coś sprzedać..