Autor Wątek: Fallout 3 czy TES V: Fallout?  (Przeczytany 51594 razy)

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Listopada 2008, 01:09:45 »
To świetne broń ale niepotrzebnie ją kupowałeś , plany można dostać w nagrodę za wykonanie zadania w Arefu .

A kto ją kupował ? Zarżnąłem przywódcę Rodziny.  ;D

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Listopada 2008, 23:01:45 »
Uff...po poznaniu "nowego" Fallout'a i po pobieżnej analizie;można stwierdzić(ja tak sądzę ;))że Bethesda kompletnie spie...wygląd Hud'a,tekstur,kolory nie mówiąc już o wyglądzie wszelakich okien handlu,rozmowy czy też innych.Gra ewidentnie tworzona dla maniaków konsol.Na [cenzura] mi jakieś info w stylu: E)Rozmawiaj;żeby to można było jeszcze wyłączyć w opcjach gry,nie...trzeba zdać się na mody lub samemu kombinować.Szczerze mówiąc(moim zdaniem :P),do całego interface'u w Obku się bardziej przyłożyli niż do tego co jest zaprezentowane w F3.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Listopada 2008, 23:34:53 »
Wiele można wybaczyć ale mnie wkurza niemiłosiernie okno handlu - wszystko naraz na jednej liście , często coś można przegapić.  Sam ekwipunek też mógłby być bardziej przejrzysty , nie wspominając o tragicznym oknie dziennika z notatkami gdzie nie można dokonać żadnej segregacji . Generalnie to wszystko jest mało user friendly .

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Listopada 2008, 23:42:10 »
Wiele można wybaczyć ale mnie wkurza niemiłosiernie okno handlu - wszystko naraz na jednej liście , często coś można przegapić.  Sam ekwipunek też mógłby być bardziej przejrzysty , nie wspominając o tragicznym oknie dziennika z notatkami gdzie nie można dokonać żadnej segregacji . Generalnie to wszystko jest mało user friendly .

Hmm przecież w oknie handlu można zaznaczać poszczególne działy (amunicja, pancerze, broń itp.). :)


A co do interfejsu. To co zajmowało 2 ekrany, teraz zajmuje 15. :D

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Listopada 2008, 23:45:21 »
Ehh...to fakt...a tak pro po to właśnie sobie kombinuję jakby tu zaimplementować "pewne"  okienka z Fallouta2 do Fallout"a Bethesdy.
Swego czasu Howard coś (chyba?)mówił o jakiś narzędziach moderskich,tym czasem pozostaje liczyć tylko na ludzi przerabiających narzędzia z Obka.
PS.
@Holden
Zamiast smakować "nektaru bogów"(czytaj:piwka),gdzieś na jakiejś "imprze" to Ty siedzisz na forum? :P
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Listopada 2008, 00:24:42 »
No akurat nektar próbuje , siedzę sobie w domku - jest cieplutko i oglądam fajny film ;p

Chris w oknie ekwipunku tak ale handlu u mnie przynajmniej nie ma żadnych kategorii ...

btw , Irhas co ty robisz na forum ? ~~~:D
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2008, 00:32:05 wysłana przez Holden »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Listopada 2008, 01:10:54 »
W oknie handlu tak samo można przebieraćw kategoriach, u góry masz imie postaci i strzałki w lewo oraz w prawo, jak sie na nie kliknie to właśnie zmieniamy kategorie. 

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Listopada 2008, 02:02:44 »
Jejku tyle godzin gry a tego nie zauważyłem - trochę mi wstyd ale nadal twierdze że okno handlu mogło być przygotowane lepiej. Generalnie może podstawowym błędem w tym całym Hubie jest to że jest w całości stylizowany na Pip Boy'a ?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Listopada 2008, 02:17:32 »
Cytuj
Irhas co ty robisz na forum ? ~~~:D
Właśnie skończył się mi "płyn";chyba umrę z wycieńczenia.
W oknie handlu tak samo można przebieraćw kategoriach, u góry masz imie postaci i strzałki w lewo oraz w prawo, jak sie na nie kliknie to właśnie zmieniamy kategorie. 
A niech to...też miałem problem z kategoriami;dopiero pod koniec gry to wyczaiłem.Upieram się mimo wszystko przy wyglądzie huda,i tych okienek(pipboy-ujdzie),wystarczy przejrzeć dds'ki by stwierdzić że graficy,projektanci zrobili wielką ku... :P;pomylili się(co najmniej).
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Listopada 2008, 09:53:50 »
Ehh...to fakt...a tak pro po to właśnie sobie kombinuję jakby tu zaimplementować "pewne"  okienka z Fallouta2 do Fallout"a Bethesdy.
Swego czasu Howard coś (chyba?)mówił o jakiś narzędziach moderskich,tym czasem pozostaje liczyć tylko na ludzi przerabiających narzędzia z Obka.
PS.

Irrhas, nie żebym nie doceniał tego co robisz, ale modów zmieniających celownik na kropkę i zmniejszających czcionkę w oknach dialogowych  jest pierdyliard. W dodatku wygląd starego pipboya został zaimplementowany już przez kogoś innego http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=47 .

Może akurat ten nie powala, bo od czapy są wciśnięte te głośniczki i ogólnie ma dziwną kompozycję, ale jednak już coś takiego powstało. Oczywiście gdybyś zrobił lepszą, bardziej dopracowaną wersję (z łatwą instalacją) byłoby za... genialnie.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2008, 09:56:47 wysłana przez Inculubum »

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Listopada 2008, 10:22:58 »
@Inculubum
To co robię(grzebię w plikach,zmieniam celowniki,itp.)robię dla własnej satysfakcji;podoba się-spoko,nie podoba się-trudno.Nie przesiaduję przed goooogle godzinami"wpatrzony  niczym sroka w gnat",więc mogę pewne mody które juz powstały przeoczyć.A co do wyglądu starego pip-boy'a;widziałeś moją implementację?-Nie;więc wyluzuj;  Dodam że w sprawach związanych z wszelakim rozumieniem słowa "modowanie"jestem amatorem.
Potrafisz coś zrobić?-zrób to 8)
A co do wyglądu,nigdzie nie pisałem że chcę zaimplementować "starego"pip-boy'a;wspominałem jedynie o "pewnych"okienkach ;)
Edit
Poza tym w tamtym modzie są "rzeczy" z Tactics'a;a ja kombinuję z Fallout'em 2 ;)
Edit 2
Dokładnie chodzi mi o coś takiego,czyli nawiązanie do Fallout'a 1


PS.Właśnie nad czymś takim "pracuję",a że nie mam doświadczenia i odpowiednich narzędzi musi to trwać trochę dłużej ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2008, 23:48:03 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

michal222

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Listopada 2008, 19:43:43 »
Wg mnie, Fallout 3 sie udal poniewaz posiada ten genialny postnuklearny klimat, przypomina on poprzednie czesci fallouta. To ze nie posiada takiego samego huda itp rzeczy co poprzednie czesci fallouta to dla mnie naprawde nic nie znaczy bo liczy sie tylko to czy gra mnie wciaga czy nie :). Z przyjemnoscia musze stwierdzic ze owy fallout naprawde mnie wciagnal, uwazam ze baaardzo przypomina poprzednie czesci m.in przez swiat (ktory swietnie oddaje sytuacje ktora miala miejsce w falloucie), a takze poprzez (moze to glupie porownianie) ale pancerz wspomagany ktory wyglada jak ten z F1. Ogolnie uwazam ze F3 jest swietnie zrobiony, dopracowany i przypomina poprzednie czesci.
PS. da sie zauwazyc ze F3 jest robiony na silniku obliviona nie? :D

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Listopada 2008, 13:37:49 »
Silnik Obliviona myślę, że został stowrzony nieumyślnie tylko po to aby potem posłużyć jako platforma dla F3 8)

Mi też się podoba niemiłosiernie i coś czuję, że skończę go tyleż samo razy co F1i F2 (czyli sam nie wiemile razy.... :P)

Jedyne co mnie denerwuje: zmienione bronie energetyczne, które w poprzednich Falloutach były potężnymi "reaktorami" mocy. Bardziej przypominały broń ciężką niż karabinki na wodę z amerykańskiej reklamy nowego grilla ogrodowego... :? Wolałbym aby zaimplementowano takie kultowe bronie jak Bazar czy M72 Gauss Rifle. Nigdy nie lubiłem mini gunów i Havy Weapon rozwijałem jedynie dla Bazarka :) a po Gaussa leciałem jak najwcześniej mogłem :P (nigdy nie robiłem biegu na czas w Falloucie, poprostu zawsze lubiłem zaczynać grę z dobrą bronią :P)

PS: H&K G11 też by się przydała.

Wprowadzenie specjalnych ability niektórychj broni nieco rekompensuje  brak powyżej wymienionych, jednak zarazem przypomina, że twórcy gry wcześniej zrobili Obliviona. Grę, w której SA(Special Ability) jest wręcz normą, natomiast w świecie postnuklearnym może nieco dziwić (chiński pistolet zapalający... czym on niby strzela? ale to tylko małe utyskiwania na tle wielkiej radości z grania w ten tytuł.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Listopada 2008, 01:21:37 »
silnik obliviona to wypadkowa prac nad Morrowindem, a de facto nad Dragonfallem, więc istniał on już na długo przed pomysłęm, wykupienia licencji Fallouta.

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Listopada 2008, 11:51:46 »
mówie o nieświadomych krokach, które ich zaprowadziły do tego co widzimy dziś :) nie o zamierzonym działaniu 8)

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Grudnia 2008, 10:33:10 »



lol?  ???

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Grudnia 2008, 15:54:07 »
eee... skądżeś to wytrzasnął ?

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Grudnia 2008, 16:35:35 »
eee... skądżeś to wytrzasnął ?

Szukałem Tinker Joe pod RobCo, żeby kupić trochę złomu i znalazłem tego typa.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Sierpnia 2009, 13:19:58 »
Wszyscy chcący się przekonać jak jest naprawdę powinni wziąć udział w Konkursie podstawkowym  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Sierpnia 2009, 14:46:23 »
System rozmowy w TES IV był całkiem niezły, w sumie to nawet ten z F3 przypomina trochę te ze starych falloutów w przypadku kiedy były portrety.

Podobne są dopiero po zastosowaniu moda Return to Talking Heads...