Autor Wątek: Fallout 3 czy TES V: Fallout?  (Przeczytany 51568 razy)

Elblurpo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Października 2008, 09:19:31 »
Kamiloss gra nie będzie zła, to będzie zły Fallout :).

Zobaczymy czy będzie mnie w stanie odciągnąć od nowego Stalkera :)

Akurat nowy stalker to w zasadzie stary z 3 nowymi mapami, nic wielkiego. :)

A co do samego F3 na Gamecorner znalazłem cytaty z pirackiego posta (mam nadzieje że nie łamie regulaminu) i nie wygląda to tak fajnie jak opisują gazety. LINK

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Października 2008, 22:39:33 »
@Elblurpo
Wiesz, mógłym nawet dłuższą listę ułożyć opierając się tylko o opublikowane oficjalne materiały wideo. Nie ma tam, na tej liście, nic czego byśmy nie dowiadywali się w trakcie prezentacji. To znaczy prawie nic, bo nigdzie wcześniej nie spotkałęm się z tym, by ktoś inny w 2 domu spotkał Fat Mana. Ale to równie dobrze może być ściema. Gdybym ja miał napisać dla jaj notkę, że niby grałem w F3 i wiem co to za gra to napisałbym coś bardzo, bardzo podobnego - zbieg okoliczności? Może.... ale ja pozostane sceptyczny...

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Października 2008, 22:48:03 »
A słyszeliście o takich smaczkach jak leczenie złamania za pomocą stimpacka lub możliwość używania broni dwuręcznej przy uszkodzonej jednej ręce ? :D

Mam nadzieję, że to tylko plotki. Bo jak nie... to kaszanka zone :D.

Elblurpo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Października 2008, 11:15:25 »
@Ulyssaeir

Dołączyłem wczoraj więc jestem w trakcie czytania reszty forum. Możliwe że ameryki nie odkryłem ale na kilku forach (np. nma) znalazłam podobne posty opisujące rozgrywkę. Obstawiam jednak ze to wersje na x360 albo jakieś tech demo (może dlatego w 2 domu jest już najlepsza broń w grze).

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Października 2008, 16:18:26 »
Chris to raczej nie plotki, Todd Howard wspomiał o tym w jednym z interviewów sprzed kilku miesięcy.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Października 2008, 20:06:26 »
Chris to raczej nie plotki, Todd Howard wspomiał o tym w jednym z interviewów sprzed kilku miesięcy.

Mam nadzieję, że koleś nie opowiadał o tym z entuzjazmem tylko z pokorą, że odwalili taką kaszanę ?

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Października 2008, 22:12:56 »
Jak już, to się chwalił. Jaka powinna być dzisiejsza gra? Taka jak reszta życia, czyli na maxa uproszczona. Przecież jakbyś spotkał supermutantów ze złamaną ręką, to czym byś strzelał? Pistoletem, a może atakowałbyś nożem? Jak masz dwuręczną wyrzutnię rakiet w ekwipunku, to zawsze musisz mieć możliwość użycia jej, nawet jedną ręką... Takie jest moje zdanie. Chciałabym się mylić, czas pokaże.

PS. Firefox podkreślił słowo "supermutantów" jako niewłaściwe i zaproponował "supermarketów"  ???
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Października 2008, 23:25:31 »
Jak już, to się chwalił. Jaka powinna być dzisiejsza gra? Taka jak reszta życia, czyli na maxa uproszczona. Przecież jakbyś spotkał supermutantów ze złamaną ręką, to czym byś strzelał? Pistoletem, a może atakowałbyś nożem? Jak masz dwuręczną wyrzutnię rakiet w ekwipunku, to zawsze musisz mieć możliwość użycia jej, nawet jedną ręką... Takie jest moje zdanie. Chciałabym się mylić, czas pokaże.

PS. Firefox podkreślił słowo "supermutantów" jako niewłaściwe i zaproponował "supermarketów"  ???

No to są chyba dwa słowa :).

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Października 2008, 10:55:28 »
Ehh...tu trochę "realizmu" z F3;totalna porażka?

Jak na razie większość dostępnych materiałów skłania do stwierdzenia że Fallout 3 to nic więcej jak średniej jakości FPS "okraszony"dialogami.
Obym się mylił.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2008, 10:59:04 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Października 2008, 11:08:00 »
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/282542.html

Popatrzcie na to  ;D. Nie ma co. Fallout pełną gębą.

Teraz ci, którzy mówili żeby nie oceniać gry przed premierą zmienia zdanie. Na "nie oceniajcie gry dopóki nie przeszliście jej w 100%"   :D.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2008, 11:27:40 wysłana przez Chris »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Października 2008, 16:21:10 »
F2 też nie był idealny... to jeszcze o niczym nie świadczy. Jeśli takie wpadki będą na porządku dziennym - to co innego

Tym bardziej, że to nie błąd, tylko koleś, gracz, użył tzwn. YIELD" czyli poddał się. Można się poddać w walce i przerwać ją, o ile ludzki przeciwnik nie ma nas zupełnie dosyć.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2008, 16:24:26 wysłana przez Ulyssaeir »

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Listopada 2008, 02:27:41 »
Hmm..no tak...okazuje się że F3 jest bardziej zabugowany niż Obek,co  godzinkę lub dwie "dzień dobry winda";spodziewałem się bardziej dopracowanej gry pod względem technicznym;nie tylko ja tak mam.Okazuje się że większość nabywców wersji PC ma problemy.Mydlenie oczu przez Bethesda'e;tak to jest jak się robi gry pod konsole(tak!,właśnie tak)a potem "próbuje" się je adoptować na PC.
Nie wiem naprawdę co o tym sądzić :(.Stalker-kilo patch'y;czyżby F3 czekało to samo ???
Edit:
@Osioł
Ma ewidentnie crashe z powodu XLive'a;skorzystałem z pomocy technicznej Bethesdy i dalej to samo.Wywala do windy(co jakieś 2h czasem 3) bez jakiegokolwiek info.Dopiero w Podglądzie zdarzeń da się stwierdzić że wina prawdopodobnie leży po stronie owego XLive'a,który instaluje się razem z grą.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2008, 13:56:04 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Listopada 2008, 12:56:24 »
To ja mam jakiegoś warta, grałem całe 3 dni w TES V: Fallout i crashów do wina w ogóle nie miałem. No może raz, czy dwa gra mi się zawiesiła, ale i tak jakoś to mi nie przeszkadza.


Mnie bardziej w oczy rzucił się błąd pod względem fizyki oraz teleportacji wrogów.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Listopada 2008, 22:17:32 »
Niom...dziś pograłem trochę dłużej ;).Nawet  8) F3,wciąga..heh.Talenty,perki można docenić dopiero na poziomie najtrudniejszym(polecam).
Powyłączałem wszelkie bajery typu HDR czy Bloom,moim zdaniem lepiej bez tego wygląda,bardziej surowo :P,nawet do V.A.T.S.'a się przekonałem  ;D.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Listopada 2008, 10:07:46 »
Wczoraj natrafiłem na dwie ciekawe bronie :). Sorry za kiepską jakość zdjęć, ale aparat już nie wyrabia :P.

Płonący miecz





Zwykły miecz


Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Listopada 2008, 07:06:55 »
Wkońcu ukończyłem F3 i mam prawde mówiąc mieszane uczucia ;). Z żalem pożegnałem rzut izometryczny i walkę turową, no ale cóż "ewolucja gier" i tak dalej (czy może raczej widzimisie twórców :P ). Na szczęście dało się to przeżyć, gra trzymała klimat i strasznie wciągała. Fallout zawsze był dla mnie przede wszystkim świetnym crpg w klimatach postapo, a tym F3 na szczęście jest :).

Uwaga spoilery!!!

Jeśli chodzi o fabułę to podobało mi się nasze narodziny i dorastanie w krypcie, potem pierwsze wyjście na powieszchnie i poszukiwania ojca. Wkońcu nie jesteśmy od samego początku herosem, wybrańcem, który dostaje wielką misję ocalenia świata jak w F1 i F2, i moim zdaniem dobrze, że tak jest :). Wkońcu znajdujemy naszego staruszka i pomagamy mu w dziele jego życia. A tu nagle wpada enklawa i wszystko niszczy, myśle sobie: super fabuła się rozwija ( zawsze podejrzewałem, że enklawa miała więcej baz niż tylko posejdona, a przynajmniej byłbym rozczarowany gdyby było inaczej :) ). Uciekamy i zaczynamy szukać gecka, a po jego znalezieniu wpadamy enklawie w łapy. Do tej pory oceniałem F3 na 8/10 , ale teraz zaczynają się schody.

Dlaczego do ch*** Eden tak łatwo dał się przekonać do rozwalenia enklawy?! Moim zdaniem stało się to zbyt łatwo, mając retorykę na 100 nie mamy możliwości niepowodzenia i o wiele zbyt szybko, ku*** dopiero co się enklawa pojawiła a już ją niszczymy >:( !

Dobra idziemy dalej, informujemy bractwo o zniszczeniu bazy enklawy i ruszamy do oczyszczalnika i tu moim zdaniem najgorszy motyw w grze - olbrzymi robot, który toruje nam drogę. Co za bezsens, to jest k**** fallout, czy tramsformens?!! Kto to ku*** m** wymyśłił?!! Co lepsze zmierzając do oczyszczalnika robot wykonuje większość za nas i właściwie nie musimy oddać nawet jednego strzału!

Zabijamy Auttoma, bądz nie, zatruwamy wodę, bądz nie, uruchamiamy oczyszczalnik bądz nie - koniec gry. I gdzie do jasnej ch***** są obrazki z różnych miejsc w grze mówiące, co się tam zmieniło za naszą sprawą >:( ?! Nie zrozumcie mnie źle do samego filmika końcowego nic nie mam, prawie mi się łezka w oku zakreciła gdy na koniec pokazali to zdjęcie  :P, ale chyba każdy chciałby wiedzieć jak się potoczyły dalsze losy Megaton i innych miejsc :).

Ta debilna końcówka sprawia, że moja ocena końcowa F3 jest niższa niż początkowa, 6,5/10. Mam nadzieje, że pojawią się jakieś modyfikacje zmieniające te aspekty gry :(.

Jeszcze muszę się przyczepić do dwóch nie wykorzystanych motywów w grze. Przez całą grę słyszymy, że supermutanty czegoś szukają w ruinach waszyngtonu, ale czego szukają nie jest wyjaśnione. I drugi, co z wygnańcami? Taki ciekawy motyw, a nie wykorzystany przez twórców  ;). Mam nadzieje, że dodatek rozwinie te dwa motywy.

« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2008, 08:40:13 wysłana przez Szakal119 »

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Listopada 2008, 16:39:57 »
Mam 2 lvl, za kilka punktów doświadczenia, awansuję. Właśnie dochodzę do Megaton, gdy zauważam Karawan po lewej stronie, postanawiam więc tam sprzedać niepotrzebne rzeczy. Robię kilka kroków i... atakuje mnie trzyosobowy oddział
Talonów. Nie byle jaki oddział, wyposażony w flamer, laser rifle i assault rifle. Oczywiście mają na mnie zlecenie, chcą zabić 'prawą osobę'... i to już na 2 poziomie postaci. Wygrywam walkę, dzięki pomocy snajpera znad wejścia do miasta, ale mam 17 hp i porozwalane kończyny.

Nie ma to jak dostać zlecenie na kogoś, kto wyszedł na świat 10 minut temu...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Listopada 2008, 16:43:35 »
Przygotuj się na częstsze spotkania ;p na 99% padłeś ofiarą buga ...

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Listopada 2008, 17:05:08 »
Jeśli chodzi o tą broń 3 posty wyżej, na pierwszym screenie to Szikebab. Plany można dostać od wędrownych kupców ( ja kupiłem pod Megatonem za 600$) Prosty do zrobienia, Na 75% reapairu ma 15dmg +5sec(-2hp) od podpalenia. Idealnych na nadpobudliwe kretoszczury i zdziczałe ghule. I uwaga przy nieszczelnych rurach, pare razy prawie urwało mi głowę xd.

@Down
Ze skradaniem 100% można sobie pozwolić.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2008, 17:19:44 wysłana przez RadioActive »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Listopada 2008, 17:08:40 »
To świetne broń ale niepotrzebnie ją kupowałeś , plany można dostać w nagrodę za wykonanie zadania w Arefu .