Autor Wątek: Postapokalipsa zaczyna się w umysłach [Ulyssaeir]  (Przeczytany 4689 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Postapokalipsa zaczyna się w umysłach [Ulyssaeir]
« dnia: 22 Września 2012, 18:07:56 »

To jedno z haseł przewodnich Trzynastego Schronu. Ale nie głosimy go po to, żeby kogoś straszyć, doprowadzać do lokalnych albo globalnych paranoi czy w innym, podobnym celu. Warto sobie uświadomić drugą – lepszą stronę tego medalu. Skoro postapokalipsa zaczyna się w umysłach, a umysły (jak na razie) należą do nas, to możemy zrobić coś, żeby do niej nie doszło. Więc robimy. A konkretnie jeden z nas, Dawid ‘Ulyssaeir’ Ślusarczyk (cztery lata na Schronie i potrafię napisać jego nick bez patrzenia na ściągawkę).

Dawid zawsze słynął z niezwykłego poświęcenia i zapału, jakie wkładał w każdą, nawet najgłupszą rzecz, którą robił na Schronie. Tym razem rzecz, którą zrobił, nie była wcale taka głupia, a nade wszystko okazał się lepszy niż cała prywatna firma, której zapłacono 170 tys. złotych za to, co on zrobił za darmo i dużo lepiej. Sprawa dotyczy Katowic i planu dotyczącego rozwoju sportu w tym mieście. Lokalny (i nie tylko) patriota Uly zapoznał się z przygotowanym przez prywatną firmę raportem (nie będę rzucał nazwami, bo i po co) i uzupełnił go o 37 stron swoich spostrzeżeń. Teraz radni Katowic zamierzają uzupełnić plan rozwoju sportowego w mieście o jego uwagi. Żeby dodać smaczku sprawie, trzeba wspomnieć, że raport bez spostrzeżeń Dawida został odrzucony przez radnych, gdyż uznano go za zbyt ogólnikowy. Może pozwolę sobie na daleko idące wnioski, ale wygląda na to, że nasz kolega uratował 170 tys. pieniędzy podatników, które prawdopodobnie poszłyby w błoto gdyby nie on i jego bezinteresowna praca.

Jeśli więc w waszych umysłach postapokalipsa miałaby długą drogę do przebycia, zanim mogłaby się zacząć, wykorzystajcie to. Przykład, że można, właśnie Wam przedstawiamy.

Katowicka gazeta.pl
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2012, 01:40:15 wysłana przez Squonk »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa zaczyna się w umysłach
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Września 2012, 18:09:12 »
Mój komentarz do tej sprawy jest tylko taki, że jestem dumny z tego, że jestem redaktorem tego samego czasopisma internetowego co Uly  8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa zaczyna się w umysłach
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Września 2012, 19:44:45 »
Moja sentencja w tytule newsa! No prawie jak Lenina mnie cytujom  :hyh

Też jestem dumny i w ogóle - no schronowe go wydało plemię i takie tam - no i ufam, że sprawa przyniesie pożytek ludowi Katowic, a obędzie się bez tego okołopolitycznego gówna, że komuś to się nie spodoba bo ktoś stracił, że ktoś (czyli Uly) widział więcej i dalej :bnn :snd
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Postapokalipsa zaczyna się w umysłach
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Września 2012, 21:01:40 »
no i ufam, że sprawa przyniesie pożytek ludowi Katowic, a obędzie się bez tego okołopolitycznego gówna, że komuś to się nie spodoba bo ktoś stracił
Niestety takie "strategie" sporządza się, aby zmienić studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a potem kierunki rozwoju przestrzennego i zasady polityki przestrzennej, co jest już czysto polityczne /głosowania itd./.
Obawiam się, że ktoś tu zechce przeforsować jakiś /już z góry ustalony/ pomysł. Przykładowo aqua park. Jest, czy nie ma takowego w okolicach Katowic ... ?

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Postapokalipsa zaczyna się w umysłach
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Września 2012, 22:33:00 »
Brawo:)

Jest duma, że to Schronowy załogant. ;)
"Chcieć to móc" w najlepszym wydaniu.