Autor Wątek: Revolution - nowy serial postapo  (Przeczytany 14587 razy)

Włóczykij

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Revolution - nowy serial postapo
« dnia: 06 Września 2012, 17:08:33 »
Wczoraj miałem przyjemność obejrzeć pierwszy odcinek serialu Revolution.

Oto namiary na serial:
http://en.wikipedia.org/wiki/Revolution_(TV_series)


W wielkim skrócie "co to jest".
Miejscem akcji jest niedaleka przyszłość, pewnego pięknego dnia całą elektryczność na świecie szlag jasny trafił i wszystkie urządzenia przestały działać, padły elektrownie, padła telewizja, padły telefony, nie ma internetu (tak nie ma internetu :D ), samochody nie działają, samoloty runęły z nieba, po prostu bach i w jednej chwili nic nie działa niczym z proroctwa polskiego celebryty Kononowicza "Nie będzie niczego".
Od tego momentu fabuła skacze o 15 lat do przodu, ludzie uciekli z miast i potworzyli małe osady.

Co do samej jakości produkcji. Oglądając to czułem się jakbym oglądał film fantasy klasy B, tyle, że zamiast magii były strzelby i zamiast szat ludzie chodzili normalnie ubrani. No i krasnoludów nie było. Generalnie 6-7/10 za pierwszy odcinek, może nawet więcej jeśli się rozkręci. Na pewno plus za oryginalną fabułę, takiego posapo jeszcze nie widziałem.

*naprawiłem link.
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2012, 18:13:25 wysłana przez Włóczykij »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Września 2012, 17:38:57 »
Po trailerze widzę że serial ten jest tak uroczo naiwny że aż muszę go obejrzeć :D

Samoloty spadające korkociągiem płaskim, samochody gasną powolutku w ładnym rządku, wszyscy latają z łukami i muszkietami jakby normalna broń palna przestałą działać, magiczne EMP, no i wszystko zarosło zielskiem w 15 lat? Czy to nie leci przypadkiem na Sci-Fi? Bo faktycznie klasa B pełna gęba..

Edit: Obejrzane i muszę przyznać że nawet nieźle się ogląda.. oczywiście jak się zawiesi logikę i dostosuje do realiów. Postacie z rodziny to niestety kretyni ale później pojawia się kilku znośnych bohaterów-wymiataczy. Od, jeśli komuś się podobał Lost to i ten serial może mu przypaść do gustu.. szczególnie że jest tam nawet dość ciekawy wątek związany z.. no w trailerze jest więc wiadomo o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2012, 19:10:22 wysłana przez Rezro »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września 2012, 14:30:54 »
Rezro, czepiasz się szczegółów. Gaśnięcie samochodów wyjaśnię istnieniem magicznego (a co? jak magia, to od razu be?) pola antyelektrycznego, które się rozszerza powoli. Ten dziwny medalion z trailera zawiesza jego działanie ;) Opresyjne władze, bo widać złych uzbrojonych, zarekwirowały broń palną. Nie dziwię się, że używają łuków. A 15 lat w zupełności starczy, by wszystko pozarastało zielskiem (paradokument Life After People, ten fragment zaczyna się 5 lat po naszym zniknięciu). To raczej w innych filmach, gdzie o sukcesji roślinności mieli mniejsze pojęcie, ludzkie miasta mogły stać nienaruszone setki lat.

Po trailerze jestem pełen dobrych myśli. Zobaczymy, co dalej.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2012, 14:32:26 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Września 2012, 15:20:24 »
Co do broni.. choć na co dzień tego nie widać magazyny wojskowe są pełne kałachów i M16/M4A1 które po upadku władzy powinny się szybko znaleźć w rękach ludzi. Co więcej to wojsko które po upadku zmieniło się w Milicje też nie używa normalnej broni co jest absurdem, szczególnie że egzotycznej broni takiej jak łuki, maczety z kastetami i kusze jest zdecydowanie wielokrotnie mniej niż zwykłych karabinów. Co zaś do roślin to o ile trawa i pnącza faktycznie mogą dość szybko wejść na teren niezamieszkany, to drzewa już nie. Ale jak już mówiłem nie o logikę chodzi w tym serialu, a na razie jest nawet fajny.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Września 2012, 17:39:12 »
Zauważ, że to upadek nie władzy, tylko elektryczności. Wszak oficer mający pieczę nad magazynem z bronią, pierwsze co, kazałby go zabezpieczyć. Zapewne też to tacy wojskowi objęliby władzę  ;)
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Włóczykij

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Września 2012, 22:54:37 »
Serial ruszył na dobre i ma przyznany sezon. Dziś wyszedł 2 odcinek.
Generalnie jest lepiej, niż w 1 odcinku i nawet zaczyna mi się to podobać. Aż mam ochotę zagrać w Neuroshime :)
Oczywiście należy podchodzić do serialu z lekkim dystansem traktując go jak fantasy klasy B.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marca 2013, 22:10:01 »
W niektórych wypożyczalniach internetowych jest już 11 epizod.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marca 2013, 22:57:39 »
ten serial jest tak absyrdalny ze glowa boli. mysle ze poza 2 sezon nie wyjdzie.

Włóczykij

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Revolution - nowy serial postapo
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Stycznia 2014, 22:17:39 »
I sezon 2 wyszedł, serial ma się całkiem dobrze. Prawdopodobnie dostanie i 3 sezon.

Co do jakości. Jest zdecydowanie lepiej, niż na samym początku serii. Postacie ewoluowały, a sam serial stał się troszkę bardziej brutalny. (główne postacie nie mają problemu z mordowaniem, ba pewnego rodzaju znieczulica jest pokazana).

Co do oceny... ciężko powiedzieć.
Mi się podoba, choć nie oczekuje od niego dzieła na miarę Breaking Bad, House of Cards czy Gry o Tron.

W swojej kategorii (czyli seriale/filmy postapo) wypada powyżej średniej.