Autor Wątek: Wojska Specjalne - konkurs  (Przeczytany 10208 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wojska Specjalne - konkurs
« dnia: 24 Czerwca 2012, 17:23:00 »

Wszyscy służący w Wojsku Polskim są naszymi chłopcami i dziewczętami, wszyscy wykonują tam dobrze swoją robotę, dlatego to nie tak, że ten konkurs ma być jakąś formą zacieszu tylko jednej grupy żołnierzy. Owszem - jak sama nazwa wskazuje - chodzi o specjalistów. Ale na każdym polu walki, w każdej nowoczesnej armii regularne wojsko nie może się obyć bez małych, ale ponadprzeciętnie znających się na swoim fachu ekipach, przeszkolonych do wykonywania najtrudniejszych zadań. Co idealnie pokazał m.in. konflikt o Falklandy, od którego zakończenia <span class="nawias">(działań zbrojnych, napięcie polityczne trwa nadal)</span> mija w tym roku 30 lat. Sprawne i wyszkolone wojska brytyjskie, przy wsparciu oddziałów specjalnych doskonale wywiązały się z zadań, realizowanych w ciężkich warunkach pogodowych, na "krańcu świata".

Padło na Wojska Specjalne także z jednej, dość smutnej "okazji". Odejście gen. Sławomira Petelickiego dla wszelkiej maści gęgaczy oraz wiedzących lepiej stało się powodem do nakręcania się na różnej maści spiskowe brednie. Jednak dla ludzi patrzących szerzej, może być to dobra okazja, by zastanowić się nad celem, koniecznością potrzebą (w zależności od tego kto ma jakie na tą sprawę spojrzenie) istnienia  takich formacji. Lub też w ogóle zdać sobie sprawę, że są w Polsce ludzie wyszkoleni do zadań, które na filmach wykonują goście potrafiący "tyłkami łuskać orzechy". Tylko, że rzeczywistość radykalnie różni się do filmowej fikcji, a nawet ją przerasta. Niestety często na "in minus", a los nie zawsze pieści tych, którzy byli gotowi oddawać swoje życie za innych.

Więc to na tyle gdy chodzi o smucenie, czyli tzw. zająwkę. Teraz bowiem jest robota dla Was, czyli konkurs. I to taki, w którym sami musicie poszukać wiedzy, a przy okazji trochę się zastanowić. A że tematyka specjalna, to i warunek udziału w konkursie musi być "specjalny" ;)

Konkurs Wojska Specjalne - strona konkursowa.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2012, 17:36:58 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca 2012, 19:59:50 »
No fajna kniżka do wygrania, zglaszajcie się ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwca 2012, 20:05:43 »
Pewnie pytania są za trudne  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwca 2012, 21:35:57 »
Człowiek śledzi profil "Wojsk Specjalnych" na FB codziennie, często przegląda blog Zafganistanu.pl i planuję zakup książki, a kasy nie ma. "A wejdę sobie na Schrona!" - no i Schron jak zawsze służy pomocą czy, to bomby czy brak kasy xD Chyba się nie obrazicie jak nadrobię braki w postach co? :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca 2012, 21:38:52 »
Korzystaj śmiało, byle nie były by to posty w stylu "owszem" lub "zgadzam się z przedmówcą"  :zwr W końcu będą jeszcze inne, być może z takim samym warunkiem konkursy  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwca 2012, 21:59:25 »
Nie, nie, tak to ja postów nie będę pisać, o to proszę się nie martwić Panie Generale :P Kończę teraz "Honor jak ołów" i byłoby miło dostać w łapki kolejną książkę w nieco podobnym klimacie. Konkurs trwa do 1 Lipca, więc kończy się w moje urodziny, to pewnie dostanę tam jakieś +1 do Luck-a.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwca 2012, 22:02:59 »
Tematów tu od - nomen omen - GROMA. Z całą pewnością dasz radę.  :hyh Tym bardziej, że czasu jeszcze sporo.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwca 2012, 22:16:27 »
Tylko bez żadnych szpAGATów mi tu  :parnacz:


Kończę teraz "Honor jak ołów"
A co to za kniga? Jak ogólnie w klimatach to może byś reckę podrzucił albo opis jakiś?  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwca 2012, 12:47:53 »
Mówiąc o klimatach miałem na myśli klimaty wojska. Książka opowiada o byłym, polskim żołnierzu - Gabrielu Zielińskim, którego jednostka zostaje zlikwidowana, a on zostaję najemnikiem w Iraku i ochrania konwoje. Miło, lekko się czyta, postaci są ciekawe, a dialogi trzymają poziom.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwca 2012, 12:08:30 »
No to jak najbardziej jest to w klimatach schronowych, więc śmiało możesz spróbować nam coś podrzucić  :ssnacz:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wojska Specjalne - wyniki konkursu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lipca 2012, 13:23:36 »

Dziś piątek, 13 lipca czyli Okolicznościowe Święto Schronowe. Dokładnie za miesiąc wypadnie więc rocznica sformowania Jednostki Wojskowej o numerze 2305, zwanej popularnie GROM. Czyli otrzymujemy idealną okazję by ogłosić wyniki konkursu Wojska Specjalne. Najsampierw jednak pogadanka.

Nie rozwodząc się zbytnio nad koncepcjami i różnymi formami zacieszu związanymi z celami, potrzebami oraz sensem posiadania przez naszą Ojczyznę armii, mamy wydzielony z nich osobny rodzaj sił zbrojnych - Wojska Specjalne. Czy dlatego by móc choć czymś przykryć ogólną słabość i bezsens nieustannych reform pozostałych rodzajów wojsk, oraz mieć czym merdać ogonkiem na każde zawołanie Wielkiego Brata zza oceanu, by gdy ten wywoła znów kolejną wojenkę w obronie demokracji i wolności (czyli własnych interesów) to nasi politycy będą mieli gdzie i kogo posłać do walki?

Uuuu!


Zalecialo lewacko-pacyfistycznym bełkotem, ale chyba każdy kto interesuje się społeczno-polityczną sytuacją w Polsce i nie jest zarówno tzw. "lemingiem" jak i "oszołomem" prędzej czy później zada sobie pytanie jak ma się kondycja całej Matki Armii w porównaniu z prężnie działającymi i rozbudowywanymi w Wojskami Specjalnymi? Bowiem one to nie tylko medialnie znany GROM. To także "płetwonurkowa" Formoza, "dywersyjny" Agat, "rozpoznawczy" Nil czy "ogólna" Jednostka Wojskowa Komandosów. Służą w nich osoby mające odpowiednie kwalifikacje, przeszkolone do wykonywania wysoko specjalizowanych zadań bojowych. Jednak zacieszając razem z mundurowymi specami od marketingu prężność naszych Wojsk Specjalnych poprzez ich fejsbukowy profil, warto mieć w tle takie pytania o możliwości obronne naszego kraju czy system mobilizacji kadr i organizacji zasobów ludzkich. Kilkutysięczny kontyngent wojskowy naszych chłopców i dziewcząt z wisienką na torcie w postaci fachowców z jednostek specjalnych wysłany do Afganistanu nie będzie odpowiedzią.

Natomiast odpowiedzią, choć trochę zbliżającą się do sedna pytania jak jest w Afganistanie może być książka Marcina Ogdowskiego Z Afganistanu.pl - Alfabet polskiej misji ufundowana przez Warbook - Wydawnictwo Ender. Trafia ona do Żurka. Natomiast książkową nagrodę pocieszenia otrzymuje szczypiorofix.

Gratulujemy!

 :emanacja13s: tak chciała!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lipca 2012, 13:45:48 »
Dzięki, teraz tylko czekać, aż Poczta twa jej mać Polska dostarczy książkę :P

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipca 2012, 15:15:37 »
Dzięki dzięki! Nie mogę doczekać się tej "pocieszki" ;)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipca 2012, 00:10:12 »
Nagroda główna została wysłana, eee... no wcześniej, a pocieszka została wysłana dziś. Zaraportujcie, że doszły :ssnacz:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lipca 2012, 14:15:16 »
Melduje, że dnia 16 lipca kapral Żurek otrzymał nagrodę! Wcześniej nie mogłem złożyć meldunku, ponieważ, bo, iż, przez, to, że dziewczyna.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lipca 2012, 16:22:57 »
To uważaj, bo może jest ona agentem wrażych sił :parnacz:

 :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lipca 2012, 16:28:10 »
Melduję posłusznie, że właśnie paczuszka doszła :) zajebiście się ucieszyłem, gdyż jakiś miesiąc temu skończyłem "Kameleona" Rafała Kosika i kolejnymi pozycji tego autora, które chciałem upolować były "Vertical" lub właśnie "Mars" :) Dzięki wielkie  :schrk:
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wojska Specjalne - konkurs
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lipca 2012, 22:36:46 »
No to zajebioza na PK  :-* Dzięki wszystkim za współpracę i wspólną zabawę. Wojska Specjalne mogą być z nas dumne :spk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.