Autor Wątek: Projekt "13"  (Przeczytany 36900 razy)

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Lipca 2012, 01:20:33 »
 :fhr: <- twarz koordynatorów :D
A na serio, przynajmniej z mojej strony: ja nie mam nic przeciwko majstrowaniu przy moich bohaterach, poza moim pseudoimiennikiem. Chociaż istnieją pomysły na kontynuację ich losów, nie mam nic przeciwko jak ktoś inny popchnie ich do przodu/zepchnie do jamy z Sarlacciem :D Trafiające do nas teksty i tak pewnie będą przeglądane i ewentualnie konsultowane, w przypadku jakiś poważnych nieścisłości. Najlepiej pewnie skontaktować się z twórcą danego bohatera i przedyskutować z nim swój pomysł, bo jak to mówią bytów nie mnożyć. Ja opisując np. teraz Trąbę Kasandry na wiki, staram się opisywać tylko te postacie, o których powiedziane jest coś więcej niż jedno zdanie, i trochę już tego się nazbierało, więc zawsze można ruszyć kogoś z kategorii: Postacie drugoplanowe. Uniwersum jest fanowskie i każdy może je tworzyć, więc tam tworzenie nowych frakcji to nie problem, rozpad już istniejących, przy sensownych przyczynach nie zostanie na pewno źle odebrany. Ale powiem tak, zatrzymaliśmy się na marcu 2075 roku, mamy 30 lat, w których można coś umieścić. Chociaż istnieją szkice tego, co działo się przez ten czas, nie zamykamy się na nowe pomysły. Jeśli ich zabraknie, nie ma co bać się spytać, podrzucimy jakiś pomysł, z mojej strony kilka propozycji: Pierwsza Wojna Gangów w Poznaniu, Bezcelowa wojna, opuszczanie schronów i tworzenie miast (np. Łódź). Jednak jeśli ktoś chce popchnąć wszystko do przodu, droga wolna, wystarczy rozeznać się w aktualnej sytuacji geopolitycznej. Aktualnie, poza konkursem na epilog, z rzeczy o których mi wiadomo, zaawansowane prace toczą się nad cyklem Podróże, dotyczącym Szefa (Wrathu, w toku), Adama (Rorsarch+Wrathu, czeka na realizację), Szeryfa (Rorsarch, zawieszony ze względu na prace nad wikią), Rokatańskiego (Rorsarch, zawieszony ze względu na prace nad wikią) i kogoś jeszcze (Rorsarch, zawieszone ze względu na prace nad wikią). Te opowiadania na pewno popchną nieco do przodu fabułę, chociaż skupią się też na życiu bohaterów przed ich  opowiadaniami, które trafiły na konkurs. Jak ktoś chce się podczepić i współpracować to widać kto się za co powoli zabiera (bo wakacje, aczkolwiek ja się zabiorę dopiero jak wszystkie najważniejsze artykuły na wiki się same napiszą, czyli trochę to potrwa), więc skontaktować się i pracować.
Ogółem pisać, pytać, nic się nie bać  ;D
Dorzuciłem sobie do podpisu mój nr GG, pisać nawet jak jestem niewidoczny, zawsze odpiszę.

57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Lipca 2012, 01:58:59 »
To już wiem wszystko czego potrzebowałem. Znaczy - czy można swobodnie dorzucić coś od siebie. Na razie z mojej strony jest to i tak niemożliwe, bo mam jeszcze cztery miliony tekstów zaplanowanych do skończenia/napisania, ale może w przyszłości jeszcze coś napiszę.

Cytuj
Warto wziąć pod uwagę fakt, że przez to może czasowo się nakładać z opowiadaniami dziejącymi się w 2074 i później (np. trylogia Rorsarcha czy moje 13). I to by było na plus - nawiązania do już istniejących opowiadań.
Mogłoby wyjść coś w stylu tego motywu śmierci z dupy w Pulp Fiction - jakiś bohater trafi do tej czy innej wymordowanej przez Rorsarcha frakcji i zostanie przezeń zastrzelony wychodząc z kibla  :D Ale uczestniczy pewnie wymyślą coś jeszcze dziwniejszego :D

Cytuj
Tylko jeszcze nie są wszystkie miasta opisane.
Warto byłoby się zająć Warszawą i nawet poświęcić jej 1 lub więcej tekstów - moim zdaniem najciekawsze miasto z tych, o których dotąd czytałem. Promieniowanie, Tamci (dla mnie oni zawsze będą prawdziwi  :zcz2:, zwłaszcza że to element, który wprowadza do uniwersum coś naprawdę oryginalnego, co ma niewiele typowo postapokaliptycznych światów), Zima i z tego co sobie niechcący zaspilowałem jakieś Terminatory tam przylezą - wybuchowa mieszanka.

Cytuj
a tak nawiasem mówiąc, Adam, doszedłeś może do rozdziału pod tytułem "13"? Jestem bardzo ciekawy Twojej opinii
Obecnie jestem przy trzeciej części "Cywilizacji" - temu potwornemu opóźnieniu winne są, oczywiście, egzaminy. Teraz powinienem nadrobić to stosunkowo szybko - jak już przeczytam to wyślę swoje przemyślenia na tym czy innym pw ;)

Cytuj
tworzenie miast (np. Łódź)
Świetne byłoby zebranie wszystkiego na jakiejś jednej mapie politycznej uaktualnianej co roku (chodzi mi oczywiście o upływ czasu w uniwersum) w miarę zwycięstw i porażek, budowania i rozpadania się sojuszy itd.
//Załatwione już jakiś czas temu na przykładzie Poznania: http://polskiepustkowia.wikia.com/wiki/Pozna%C5%84 //Wrth.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2013, 01:17:14 wysłana przez Wrathu »

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Lipca 2012, 02:30:09 »
Cytuj
Tylko jeszcze nie są wszystkie miasta opisane.
Warto byłoby się zająć Warszawą i nawet poświęcić jej 1 lub więcej tekstów - moim zdaniem najciekawsze miasto z tych, o których dotąd czytałem.
Nie sądzę :D Tamci to najprawdopodobniej wymysł chorego umysłu Jana, więc raczej nie istnieją, natomiast wszelkie wydarzenia związane z Trąbą Kasandry nie są na razie w 100% kanoniczne, ze względu na zakończenie w szpitalu psychiatrycznym, które może nawet sugerować, że to wszystko dzieje się przed Wojną. Ale sam pomysł na nich, u mnie wywołuje podobne  :zcz2:. Motywy kosmiczne pojawiają się kilka razy w Nowej Erze i można połączyć jakoś zgrabnie to z Tamtymi i resztą kosmitów. Niestety, Warszawa jako oficjalna stolica, była oczywistym celem bombardowań i według oficjalnych danych, nie pożyjesz tam zbyt długo. Nieoficjalnie raczej też, a po 19 marca 2075 to nie ma bata, żeby tam postawić nogę, bo nie ma na czym.
Mogłoby wyjść coś w stylu tego motywu śmierci z dupy w Pulp Fiction - jakiś bohater trafi do tej czy innej wymordowanej przez Rorsarcha frakcji i zostanie przezeń zastrzelony wychodząc z kibla  :D
Przepiękna scena :D
Świetne byłoby zebranie wszystkiego na jakiejś jednej mapie politycznej uaktualnianej co roku (chodzi mi oczywiście o upływ czasu w uniwersum) w miarę zwycięstw i porażek, budowania i rozpadania się sojuszy itd.
Co wam się nie podoba w tej cudownej mapce mojego autorstwa, pamiętającej zeszłe wakacje? :D A na poważnie, Wrathu wrzucił ładną mapkę Polski na wiki -> wykonaną przez BeFa i na tym mogą graficy działać bo jak nie, to [Groźba Mode] użyję na niej moich GIMPozdolności i będzie pozamiatane :zwr [/Groźba Mode] Mapek na razie powinno być kilka: początek Bezcelowej Wojny, jej szczytowy moment, kolejno lata 2071,72,73,74,75. Więcej chyba nie potrzeba, jak na razie.
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Lipca 2012, 17:43:26 »
Cytuj
Tamci to najprawdopodobniej wymysł chorego umysłu Jana
A niech ktoś spróbuje to gdzieś powiedzieć, to będę zmuszony złożyć mu niemiłą wizytę. Najlepiej będzie zostawić ich w formie tajemnicy i nie mówić wprost czy istnieją czy nie - coś jak skaveny w warhammrze, o których istnieniu bądź nie może zdecydować Mistrz Gry.

Cytuj
Co wam się nie podoba w tej cudownej mapce mojego autorstwa, pamiętającej zeszłe wakacje?
Większośc z nas nigdy jej nie widziała :D

night_rat

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Sierpnia 2012, 09:57:32 »
:fhr: <- twarz koordynatorów :D
A na serio, przynajmniej z mojej strony: ja nie mam nic przeciwko majstrowaniu przy moich bohaterach, poza moim pseudoimiennikiem.
ee, myślałem, że można wszystkich ukatrupić własnym super-bohem :D

Czytuję, o ile na początku z grymasem (przedstawiony świat), to w połowie nawet z chęcią, krytykować byłoby co z realiów, ale przecież to pisane z pozycji wiedzy bohatera bardziej, poza tym trzeba mi docenić wplecenie fallouta w Polszę i mnogość pomysłów. Choćby falołtowe odzywki w jakiejś osadzie, gdzie boh nie może się dogadać i uznaje, że trafił na świrów :)

A co jeszcze się dzieje teraz z projektem?
Powiedz swojej rodzinie gdzie znajduje się najbliższy schron (ukrycie), by wszyscy wiedzieli, gdzie się udać.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Sierpnia 2012, 11:49:50 »
Hm, niecały miesiąc do końca konkursu... po 13 września pewnie korekta, korekta, korekta + głosowanie na najlepsze, dokańczanie niekonkursowych rozdziałów i za jakiś bliżej nieokreślony czas publikacja. Przynajmniej tak to wyglądało rok temu. Zgaduję, że proces będzie wyglądał podobnie.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2012, 12:26:30 wysłana przez Wrathu »
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

night_rat

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Sierpnia 2012, 16:56:44 »
Dzięki.
A może podbić stawkę i przypomnieć się w innych serwisach też? czas miesiąca temu sprzyja (konkursowiczom), akurat by się sprężyc a nie odkładać, dodatkowo może ktuś przysponsoruje na finiszu ;) choćby koledzy z zagramanicy czy wydawnicwo jakie ?
Powiedz swojej rodzinie gdzie znajduje się najbliższy schron (ukrycie), by wszyscy wiedzieli, gdzie się udać.

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Sierpnia 2012, 02:33:10 »
Wróciłem! Była miesięczna obsuwa, bo chciałem zabrać się za wikię od sierpnia, ale teraz to od września, bo widzę że jak ja tego nie zrobię, to chyba nikt :P Co do nagród, nie jest źle, nie mam pojęcia jaka jest frekwencja w konkursie, ale mordobicia o nagrody raczej nie będzie :D
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Projekt '13' pod nowym adresem!
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Grudnia 2012, 14:43:45 »

Króciutko.

Dobrze znany Wam wszystkim Projekt '13' - pierwsze polskie postapokaliptyczne uniwersum - a więc nasze wspólne dzieło, doczekał się własnego adresu www. Prosty, funkcjonalny, łatwy do zapamiętania. I równie obrazowy jak adres Polskich Pustkowi - czyli wikii poświęconej '13' , do odwiedzenia której przy okazji serdecznie zapraszam 8)

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Rusza projekt '13'
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Marca 2013, 22:11:20 »

Na stronie projektu '13' doszło do małej aktualizacji. Od dnia dzisiejszego znajdziecie tam odnośniki do umieszczonych na schronowej Picasie: plonu konkursu 13 W Obiektywie oraz albumu wypełnionego kilkudziesięcioma klimatycznymi zdjęciami autorstwa Cichutkiego Speca - Fotoimpresje Specynki.

Przypominam przy okazji, że na stronę '13' - pierwszego polskiego postapokaliptycznego uniwersum - traficie za pomocą prostego adresu:

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!