Autor Wątek: 8 Generation Console War  (Przeczytany 29546 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
8 Generation Console War
« dnia: 02 Kwietnia 2012, 20:28:41 »
http://gry.onet.pl/wiadomosci/nowe-informacje-o-xboksie-720,1,5079191,artykul.html

Cytuj
Według tych danych nowa konsola ma mieć wbudowany napęd Blu-ray i Kinecta. Sercem maszyny będzie wielordzeniowy procesor (cztery lub sześć rdzeni), z czego jeden będzie obsługiwał wyłącznie system operacyjny, a drugi Kinecta.

Blu-ray mnie nie dziwi bo stare DVD już nie dawało rady... Kinect? Spoko.. a jeśli chodzi o procesor to oby nie miał (jak PS3) kilku zestawów rozkazów, bo to była wielka wtopa Sony. Dobrze było by też wykorzystać rdzeń Kinecta do innych celów w przypadku braku wykorzystania tegoż, ale o tym nie wiadomo. Zresztą lepiej by dali cztery mocne rdzenie, niż sześć badziewnych jak w PS3 (każdy kto ma pojęcie o temacie wie że w grach CPU pełni rolę pomocniczą, a jego funkcje słabo się dywersyfikują, czyli: system + kinect + główny moduł gry = jest aż nadto.. PC zresztą też rzadko mają więcej rdzeni, a konsole nie musza być tak elastyczne jako one).

Cytuj
Poza tym Xbox 720 będzie miał dwie karty graficzne dostarczone przez AMD i pochodzące z rodziny HD 7000. Nie będą jednak pracowały w trybie Crossfire, a w stworzonej specjalnie na tę potrzebę technologii.

Wow! To będzie niezła siłownia! Pytaniem otwartym jest jednak cena? Co tu dużo nie mówić, to tańsze ale oferujące przyzwoitą grafikę konsole zawsze dominowały na rynku. Sporym atutem M$'a jest tu to że Sony prędko nie wypuści nowej konsoli.

Cytuj
Wiadomo także, że konsola będzie wymagała stałego dostępu do internetu jako zabezpieczenia antypirackiego. Premiera nowego sprzętu Microsoftu została zaplanowana na Boże Narodzenie 2013 roku.

:/ Rozumiem że to przygotowanie pod technologię cloud gaming (zabezpieczenia antypirackie to ściema dla wydawców)... ale czy to aby nie strzał w stopę? Nie po to się kupuje, konsolę by musieć wisieć zawsze na kablu... mogli chociaż rozważyć granie offline, bo tak to Steam będzie już bardziej elastyczny.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2013, 12:50:14 wysłana przez Rezro »


KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... 720 już za półtora roku!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwietnia 2012, 02:41:13 »
Rozumiem że to przygotowanie pod technologię cloud gaming (zabezpieczenia antypirackie to ściema dla wydawców)... ale czy to aby nie strzał w stopę?
Jest "przeciek" który mówi o tym że z premierą nowego Xklocka będzie miała miejsce premiera nowej bardzo taniej w 100% budżetowej wersji X360 bez napędu optycznego nastawionej na dystrybucje cyfrową i inne usługi online które w USA są bardzo popularne. Potwierdzeniem tego może być fakt że na lata 2012 - 2013 szykuje się masa eksów w cyfrowej dystrybucji a M$ kupił Twisted Pixel i pare innych małych firm (wątpie aby chcieli z Twisted Pixel zrobić firmę produkującą gry AAA). Ogólnie widać że planują skupić się na grach w cyfrowej dystrybucji (jeśli chodzi o eksy dla X360) szykują nie tylko platformówki 2D ale na przykład slaszera. A w dokumentach M$ nazywają tą nową wersje X360 "Loop" (rok temu inne przecieki mówiły że "Loop" to nazwa kodowa następcy X360). Może stąd właśnie te plotki o wymaganiu stałego dostępu do neta? W USA na X360 maja normalną telewizje i sprzedawanie w 2014 - 2015 takiej bardzo taniej skrzynki na której można TV oglądać, w gierki pograć i filmy wideo wypożyczać nie było by takie głupie.






Ogólnie wątpie aby M$ coś takiego zrobił (wymaganie stałego dostępu do neta w X720\Nextbox) mimo że trzepią kasę na czym się da to na przykład do gier ekskluzywnych nie dają online passów (bo ludzie płacą za Golda) natomiast Sony ostatnio bez większych zapowiedzi dowaliło online passy do wszystkich swoich eksów a w PS Vita można na jednej karcie pamięci mieć tylko jedno konto użytkownika a te karty pamięci muszą być od Sony i są specjalnie do PS Vita normalnie jak do PS2 (ale wtedy można było chociaż kupić zamienniki). Prędzej po Sony bym się spodziewał takich akcji. Ich odziałem od Playstation rządzą wariaci oni sę zdolni do wszystkiego!!! ;) Oni możliwość ściągania aktualizacji w tle dają tylko tym co mają wykupione PS+! :)



Ogólnie X360 działa lepiej i użytkuje go się przyjemniej od PS3 (przykładowo PS3 ma łatki do gier wielkości 1,5 GB a X360 między 3 - 8 MB) menu X360 może jest "dziwaczne" ale szybciej można się po nim poruszać niż w tym "stylowym" od PS3. I co teraz M$ ma sprawić aby użytkowanie jego nowej konsoli ze względu na wymóg stałego dostępu do neta stało się mega upierdliwe??? PS3 ma lepsze jakościowo eksy i ma ich więcej naprawdę dla eksów warto kupić PS3 ale jego użytkowanie to często mordęga :) X360 działa jak konsola PS3 jak coś co chciało by być konsolą (mówie o X360 Slim i o PS3 Slim! Bo ze starymi wersjami tych sprzętów nie miałem styczności).  


Co do Kinecta to on nie będzie wbudowany tylko dokładany do pudełka z Nextboxem.  
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2012, 02:52:58 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... 720 już za półtora roku!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwietnia 2012, 10:36:26 »
Może czegoś nie rozumiem, ale w jaki sposób przejście na cyfrową dystrybucję miało by zmniejszyć koszt tego "Loop'a"? To nie CG (przynajmniej jeżeli faktycznie jest to 360'tka) by przesyłać siecią sam obraz (co wybitnie zmniejsza koszty sprzętu, ale w zamian za wymóg posiadania szybkiej sieci), więc bebechy były by takie same jak w 360.. tyle że zamiast raczej taniego napędu DVD by dawali nieco droższy dysk (w końcu to nie CG i gdzieś trzeba te gry przechowywać.. odnoszę się tu do faktu że nie wszystkie wersje 360 go mają). Takie coś nie ma sensu!

Biorąc pod uwagę że to plotka, należy założyć że "Loop" to albo nazwa kodowa 720 a tylko ktoś coś pokręcił (były zresztą takie plotki), albo nie ma on z 360'tką nic wspólnego (poza biblioteką gier.. stąd może pojawiło się to 360?) i oznacza nic innego jak usługę CG od M$'a (nie trudno zauważyć że CG da się bez problemu połączyć z kablówką, a nawet oferować usługi analogiczne do zwykłego PC). Wg. mnie ta ostatnia opcja najsensowniej wyjaśnia zapowiedzi. W chili obecnej infrastruktura internetowa nie zawsze jest na tyle rozwinięta by zapewnić powszechnie usługi CG, więc jak sądzę 720 będzie stanowić ogniwo pośrednie jednocześnie korzystając z usług CG, jak i dając możliwość korzystania tych produktów osobom bez mocnego dostępu do sieci (dzięki posiadania bebechów w domu.. co wiąże się jednak z większymi kosztami sprzętu oczywiście). Niestety nie jestem zorientowany w tych kwestiach i to tylko spekulacje, więc jak by co niech KeniG mnie poprawi.. aczkolwiek taka taktyka była by bardzo dobrze przemyślana ze strony M$'a zdającego sobie pewnie sprawę że czas konsol się już kończy (możliwe też że M$ próbuje ukryć swoje plany przed Sony więc ostatecznie nic nie wiadomo).

A teraz z innej beczki.. PS4 jest już zapowiedziane na 2014'ty ale plotki donoszą że Sony będzie planowało wydanie swojej konsoli jeszcze przed M$'em. Jeśli to prawda to sugeruje to ryzyko że premiera SPS4 będzie przedwczesna... i swoistą desperację Sony. Zapowiedzi obiecują że nowa konsola Sony ma mieć wręcz magiczne właściwości (rzekomo ma być kilkukrotnie mocniejsza od wcale nie słabego 720), co biorąc jednak pod uwagę jak to wyglądało z PS3 budzi moje uzasadnione wątpliwości. Oczywiście możliwe że stanie się w cud... ale jak to bywa z cudami "uwierzę jak zobaczę". Jak na razie przewiduję że to ostatnia "duża" konsola Sony i o ile z PS3 udało się im jeszcze jakoś to tym razem będzie to gra Vabank.

PS: Własnie coś załapałem.. zapowiedzi 720 wspominają że konsola ta ma nie korzystać z crossfire ale z czegoś "specjalnego".. a co jeśli umożliwia ono współpracę z CG tj. przesyłanie części* obrazu przez sieć, a generowanie reszty na własnym sprzęcie? Takie coś zapewniło by pewne skalowanie i np. dopuszczało by możliwość poprawy parametrów (np. rozdzielczości) gdyby miało się nieco mocniejszą (choć wciąż nie wystarczającą do CG) sieć. Było by to niezłe rozwiązanie ;)

* Tym co niewiedzą wyjaśniam że współpraca kart polega właśnie na tym że dzieli się obraz na części i każda z kart zajmuje się z osobna swoją częścią w oparciu o te same dane, dając w wyniku jeden kompletny obraz.

Edit:
Tak tylko uzupełnię że nie jest do końca pewne czy M$ nie zrezygnuje z tego wymogu pod presją konkurencji.. w końcu nawet w Steam'a da się grać offline więc i tu da się łatwo obejść ten problem.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2012, 12:19:17 wysłana przez Rezro »

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... 720 już za półtora roku!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwietnia 2012, 11:24:52 »
takie napchanie technologi pewnie odbije sie na cenie:/ najbardziej dziwi mnie ten wymagany dostep do neta. najwiekszym plusem konsoli jest przeciez to ze mozna jej uzywac wszedzie. jezeli bez dostepu do neta ma miec ograniczone dzialanie to sorry ale lepiej kupic blaszaka:/
ciekawi mnie z czym wyjedzie sony.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... 720 już za półtora roku!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2012, 16:30:13 »
O "Loop" można było poczytać między innymi na tym blogu http://misterxmedia.livejournal.com/ blog niby "fanboja" ale koleś w przeciwieństwie do większości dziennikarzy  growych stara się "samodzielnie" analizować przecieki. Natomiast pierwsza informacja w sieci w której pojawiły się nazwy "Durango" i "Orbis" (nazwy kodowe PS4 i Nextboxa) jest tu  http://pastebin.com/j4jVaUv0 jest to o tyle interesujące że  w serwisach gejmingowych te nazwy pojawiły się dużo później. Oczywiście z tymi internetowymi przeciekami zawsze jest ten problem że nigdy nie wiadomo czy to prawda czy ktoś tylko zmyśla. Choć ja osobiście uważam że można się z nich dużo dowiedzieć tylko trzeba czytać "między wierszami". Przykładowo przed 2008 było wielu przecieków o premierze X720 i okazało się że Microsoft wyprodukował po prostu nowa płytę główną, potem było pełno w 100% pewnych informacji na temat premiery X720 przewidzianej na 2010 i okazało się że w  2010 miała miejsce premiera nowych wersji X360 (Slim 250 GB i 4 GB). Te wszystkie plotki o braku napędu w następcy X360 (albo w nowej wersji X360) wymogu stałego dostępu do neta itp to pewnie mieszanina wielu informacji o wielu różnych sprzętach a prawda leży po środku.

Jedno jest pewne Microsoft będzie dalej rozwijał swoje usługi sieciowe (szczególnie w USA) a produkując nowego Xboxa nie będzie żałował kasy. Microsoft jest teraz w lepszej sytuacji niż Sony i możemy spodziewać się po Amerykanach naprawdę potężnej maszyny.


Co do Sony to nie wiadomo. Może rzeczywiście wyprodukują "słabą" konsola która będzie rywalizować z WiiU (następca Nintendo Wii) a walkę "na moc" z Xboxem sobie odpuszczą?

Niby Vita to konsola mocna i droga ale na rynku konsol przenośnych jest teraz tylko Nintendo i Sony więc sytuacja zupełnie inna niż na rynku stacjonarek.



Ogólnie walka będzie się toczyć o USA bo to obecnie najważniejszy rynek dla konsol. Ciekawi mnie tylko to czy Sony będzie starało się przeciągnąć Bungie (ci od Halo teraz są niezależni) i Epic (ci od Gears of War) na swoją stronę? Microsoft bardzo starał się zapewnić swojej konsoli dużą liczbę gier z Japonii (tego brakowało pierwszemu Xboxowi choć były na nim takie eksy jak Dead or Alive 3!!! i Ninja Gajden) dziś mało kto to pamięta ale przez wiele lat X360 miał najwięcej najlepszych JRPG (na PS3 nic właściwie dobrego w tym gatunku nie było).



Mnie martwi tylko "walka z używkami" bardzo mała liczba gier jest warta zakupu w sklepie za pełną cenę. Smutne będą czasy bez używek, nie będzie się już można wymieniać na gry...... społeczność graczy na tym straci.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2012, 16:35:46 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... 720 już za półtora roku!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego 2013, 08:35:47 »
I stało się.. oficjalna prezentacja PS4 (bez samej konsoli ale jednak):
http://gry.onet.pl/wiadomosci/sony-playstation-4-swiatowa-premiera-konsoli-nowej,1,5425824,artykul.html
(szczegóły w aktualizacjach niżej)

Na początek kontroler:

Eee.. nie podoba mi się. Jest zbyt obły, ale to przynajmniej nie ten paskudny banan z projektów koncepcyjnych.

Jak można było się spodziewać pojawiły się już elementy faktycznie NG (nie mówię o grafice bo o tej nic jeszcze nie wiadomo poza tym że jest lepsza). Tj. integracja z sprzętem przenośnym, możliwość streamowania gier z Gaikai (w tym tych na PSV) oraz tych na tablety (czyli obsługuje ARM! Choć to pewnie emulator). Co najważniejsze konsola NIE WSPIERA GIER NA PS3 (nie że mnie to nie dziwi bo cell był porażką, ale to może być też kwestia nośnika o którym jeszcze nic nie powiedziano), wypowiedź twórców jest tu niejasna ale mają one być "udostępnione na wszystkich urządzaniach" prawdopodobnie przez PSN (ciekawe co powiedzą tym co kupili płytki?). Tak czy siak widać wyraźnie że idzie się w cloud gaming. O grach więcej w artykule.. z tego co mnie interesuje to Diablo 3 i Destiny (o ile tego ci z Bungie nie skopią). A i CD Project RED jest oficjalnym partnerem.

Tak czy siak Sony zaczęło z kopyta i naprawdę ciekawe czym odpowie MS? Już widać że nie będzie łatwo bo opóźnienie w tej branży zawsze było poważnym problemem, a i w kwestii nowych rozwiązań Sony sypnęło pełną garścią utrudniając MS'owi ew. kontratak. Jeśli chodzi o moc obliczeniową to i tak chodziło jedynie o nadgonienie PC'tów (szczególnie DX11 który jest dość sporym postępem.. o ile w ogóle wprowadzili go w PS4) bo i tak grafika obecnie rozwija się powoli już ocierając się o fotorealizm. Tak czy siak MS będzie miało spory problem jeśli nie mają czegoś faktycznie rewolucyjnego.

Edit:
A i jeszcze kolejna garść informacji:
http://gry.onet.pl/wiadomosci/to-czas-spelnionych-proroctw-zapowiedziano-sprzet-,1,5426402,artykul.html

No i mamy bebechy! I mamy PC'ta.. ale to wcale nie jest ani złe ani zaskakujące. Standard x86 (WTF! Czyli nie będzie to Power PC? Pewnie jakaś wersja hybrydowa.. jak dla mnie super!), moc z tego co mówię nie ma być większa od najmocniejszych PC (myślę że obsługa DX11 jest pewna), ale i MS nie zapowiadał nic szczególnie mocniejszego. 8 Gb RAM (czyli na pewno wersja 64 bit) i Dysk Twardy (to ostatnie to już było oczywiste).

Szacowana data premiery już samego sprzętu to sezon świąteczny!
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2013, 14:28:37 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... a i PS4 już jest!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego 2013, 14:02:46 »
Parę dodatkowych informacji które udało mi się wyskrobać (prawdopodobnie wiarygodne tj. to Wikipedia):

- Napęd: Blu-ray/DVD
- Procesor: Ośmiordzeniowy AMD "Jaguar"
- Grafika: AMD Radeon
- 8 Gb RAM
- Zintegrowanie z PSVita które może robić za kontroler podobny do tego w WiiU, no i obsługa Move oczywiście.
- Poprzez stream dostępne będą wszystkie gry na inne konsole Sony (mowa tylko o dużych PS'ach, ale jak wspominałem wyżej także będzie PSV), ale nie ma wsparcia dla nośników fizycznych z PS3 (skoro napęd jest normalny to znaczy że to dlatego że Cell ssie). Usługa ta jednak nie będzie dostępna na starcie.

A teraz co nieco spekulacji: Procek robi wrażenie, ale mam nadzieję że to nie kolejna wydmuszka pokroju Cell'a? Niemniej skoro ma być to standard x86 (prawie na pewno hybryda) to raczej nie będzie wynalazków. Pomysł z PSV jako opcjonalnym kontrolerem przewidziałem już dość dawno temu.. dobry pomysł. Szkoda tylko że brakuje informacji o grafice? W przeciekach dotyczących MS'u mówi się że nowy X-kloc mam mieć podobno dwie karty.. ciekawie się więc robi w tym aspekcie? No cóż.. trzeba czekać na pełną specyfikację, ale to co widzę już mi się podoba (to co mi się nie podoba to ewidentna już integracja konsol z internetem.. ale to już problem na osobną dyskusję).

Edit:
Znalazłem co nieco o tym Procku.. to na szczęście normalny procek bez jakiś pseudordzeni jak w Cell'u i co ciekawe nie hybryda tylko normalny CISC :blk.

Edit-2:
Recenzja Angry Joe:
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2013, 14:57:46 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... a i PS4 już jest!
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marca 2013, 09:20:12 »
Odrobina przemyśleń o nowej generacji konsol:

Sony weszło z przytupem, Sony w końcu poszło po rozum do głowy w kwestii sprzętu bez kombinowania z architekturą, ale Sony równocześnie wciąż wykonuje dziwne ruchy w sferze wstecznej kompatybilności.. a w zasadzie jej braku. Tak.. cała biblioteka Sony jest (a w zasadzie dopiero będzie) dostępna na Gaikai, jednak tym co zapewniło sukces PS2 była wsteczna kompatybilność z grami na PSX'a (które zaś osiągnęło sukces z powodu "dziwnych" ruchów Nintendo i SEGA'i).. tak wiem o całej tej praktyce walki z rynkiem wtórnym gier i nie oszukujmy się że nie o to chodzi, ale już w przypadku PS3 usunięcie wstecznej kompatybilności na rzecz równoległej sprzedaży PS2 było dziwnym ruchem (wycofanym ze sprzedaży dopiero w tym roku)?

Tak, konsolowi nerdzi nie lubią nowych gier.. a może po prostu potrzebują czasu by się do niego przyzwyczaić? Uniwersalny sprzęt nawet jeśli z początku nie jest w stanie konkurować cenowo ze starszą generacją (mówimy o nerdach), to w końcu musi ją zastąpić i osoby którym się zepsuje stare PS2 mogą nagle odkryć że muszą kupić coraz droższy sprzęt używany zamiast coraz tańszych nowych konsol. Czy ktoś się dziwi że PS3 nie sprzedawało się więc tak dobrze jak planowano? W przypadku PS4 sytuacja może się powtórzyć, tym bardziej że mimo planowanej dostępności wszystkiego na Gaikai nie będzie one dostępne w dniu premiery konsoli, a ponadto Sony nie wspiera starych kopii gry i de facto trzeba wykupić gry na nowo.. poważna wtopa bo nie każdy będzie chciał to zrobić, szczególnie jeśli ma całą szafę zbieranych przez lata płyt. Osobiście dziwi mnie też brak wsparcia dla Dual Shock'a 3?

Co może zrobić więc M$? Wiemy z zapowiedzi że M$ że planowany przez nich sprzęt będzie prawdopodobnie zbliżony do PS4 i mimo żartów o wyścigu zbrojeń (np. tu), możemy przewidzieć że walka o moc nie będzie priorytetem w 8'mej generacji. W końcu Sony nie próbowało prześcignąć PC'tów, bo PS4 nie jest od nich mocniejszy jak i architektura x86 to nawet za duży ukłon w stronę kompatybilności bo w konsoli po protu nie jest to potrzebne (to nie z PowerPC były problemy tylko z rozwiązaniami z Cell'a). Myślę więc że całkiem śmiało można powiedzieć że przyszłym polem konfliktu będzie sfera oprogramowania w którym to M$ było i jest liderem. Jak dla mnie mogą oni zaoferować nawet sprzęt nieco tańszy, ale bardziej zbilansowany pod potrzeby oprogramowania i jeśli dodamy do tego pełną wsteczną kompatybilność (na którą z powodów sprzętowych mogą sobie pozwolić) i serwis dorównujący Gaikai to będą górą.

A i jeszcze jedno.. czy M$ będzie mieć coś w stylu Vity pod PS4? Otóż nie sądzę by było im to potrzebne.. Nina od początku idzie w bajeranckie gry bez uber grafiki i może sobie pozwolić takie dziwne rozwiązania jak z DS'em (w końcu ekran w kontrolerze, to nie ta sama skala innowacji co Wiilot). Zaś Vita jak była tak pozostanie porażką rynkową, bo nie sądzę by ktokolwiek na serio rozważył robienie gry równocześnie nie tylko pod strasznie drogą konsolę, ale jeszcze i nie sprzedającego się zbyt dobrze handheld (addony z lat 90'tych to była ewidentnie ślepa droga).. co najwyżej będzie wsparcie, ale ekwipunek w Vicie to nic w porównaniu z kreatywnymi zastosowaniami z WiiU.

No cóż.. poczekajmy na odpowiedź nowego X-box'a bo jeszcze gra się nie zakończyła.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... a i PS4 już jest!
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marca 2013, 10:48:25 »
Pojawiły się wycieki/niepotwierdzone plotki na temat nowego X-Box'a.. M$ jak się sugeruje ma także wystawić swoją konsolę na najbliższa gwiazdkę, co jest dobrym ruchem bo o ile nie mają uber-innowacji na którą ludzie poczekaliby, to spóźnialscy zawsze dostają baty. Nowy X-Box ma mieć rzekomo 8 rdzeniowy procesor AMD w architekturze x64.. hm? Możliwe więc że to ten sam co u Sony? (jeśli ktoś tego nie wie to x64 to x86-64 i Sony też ma mieć jak najbardziej wariant 64 bit). No i 8 Gb DDR3 (w przeciwieństwie do DDR5 u Sony.. choć nie siedzę już w temacie RAM, to wiem że należy dość ostrożnie podchodzić do tych numerków i nie zawsze drożej znaczy lepiej). Informacje o karcie graficznej są na razie szczątkowe w obu przypadkach.. za to są informacje o dyskach: 320 Gb i 500 Gb oraz możliwość dokupienia dodatkowego dysku 1Tb. Najdziwniejsza informacja jednak to jest to że X-Box ma podobno nie mieć Blu-ray.. idioci już dostają gorączki się z tego powodu, choć zarówno Sony jak i M$ ewidentnie idą w Streaming i pewnie nie będzie nawet gier na płytach (zgaduję).. jeśli te plotki to prawda to byłby to spory błąd jako że ludzie wykorzystują też konsole jako odtwarzacze multimediów i nie wiem czy nawet ew. niższa cena była by tego warta? Oczywiście to wszystko to spekulacje i przecieki więc ostateczne może coś się zmienić (nie zdziwiło by mnie też gdyby M$ badało rynek by sprawdzić na co ludzie będą narzekać, a co można wykroić).
Źródło: http://gry.onet.pl/wiadomosci/xbox-720-bez-napedu-bluray-kolejne-przecieki-ze-sw,1,5437527,artykul.html

A i jeszcze: Już pojawiają się narzekania na PS4.. o braku wsparcia dla Dual Shock 3 już chyba wspominałem? Tak czy siak, nowy PS ma też nie obsługiwać Audio CD co ogranicza jej multimedialne możliwości (o ile wiem sporo osób jeszcze z tego korzysta, więc stąd narzekania).
Źródło: http://gry.onet.pl/inne/raporty/konsole_nowej_generacji/kolejna-wada-ps4-nie-posluchamy-na-niej-plyt-muzyc,1,5432693,artykul.html



Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi nowy X-Box... a i PS4 już jest!
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maja 2013, 20:29:33 »
No i jest.. nowy X-kloc (uwaga, artykuł pisany na żywo wiec wiarygodne dane są w aktualizacjach):
http://gry.onet.pl/wiadomosci/nowy-xbox-swiatowa-premiera-konsoli-nowej-generacj,1,5522021,artykul.html

Nazwa nowej konsoli Micro$owftu to.. X-box One :blk Ale doj... :zwr

Ponadto nowa konsola jest tak kanciasta że nawet magnetowidy wymiękają! To X-koc w sposób dosłowny :zwr, jednak nowa konsola M$'a mimo to nie wygląda wcale źle.. jest po prostu taka.. kanciasta.. jak monolit w odysei kosmicznej?

Wiadomo też już na pewno że mowy X-box to będzie multimedialna kobyła (wsparcie dla Skype).. to dobrze bo po zapowiedziach nie było to jasne..

8 rdzeniowy procesor, 8 Gb RAM, 500 GB dysku, Blue Ray, USB 3.0 i "trzy systemy w jednym". Oraz ulepszony Kinect w zestawie.

Pad bez bajerów.. i bardzo dobrze. Zaś co ciekawe system wspiera Tablety i Smartfony jako kontrolery! Ma to więcej sensu niż kupowanie Vity.

Obsługa filmów w chmurze (było głośno o tym że M$ na gwałt zrzynało z Sony), choć nie ma nic o DRM'ach.
Tytuł startowy konsoli to Forza Motorsport

Jedyne do czego można się przyczepić to stwierdzenie "21 maja to data, która zostanie zapamiętana jako pierwszy dzień cyklu życia ósmej generacji konsol!", autor artykułu jest idiotą bo nowa generacja zaczęła się już wraz z WiiU, a teraz mamy po prostu danie główne.

Tak czy siak, Sony będzie miało trudny orzech do zgryzienia chyba że mają jakieś cudo w zanadrzu.. jednak ich ostatnie "cudo" było niewypałem więc chwilowo nie stawiam na nich.. szczególnie że M$ zapowiedział 15 exclusive'ów w przeciągu roku, a konsola (także w Europie) będzie już w tym roku.

Edit:
Nic szczególnie ciekawego, ale mała odpowiedź Sony (bardzo mała):
http://gry.onet.pl/wideo/playstation-4-oto-odpowiedz-sony-na-konferencje-mi,128302,w.html
Z tego tesserka wiemy już że.. PS4 będzie miało kanciaste kształty.. hmmm?
Premiera nowej konsoli Sony ma być na gwiazdkę..

Edit-2:
"Wyciekła" cena PS4 w wariancie 250GB i jest to 399 Euro.. podobno.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2013, 11:20:21 wysłana przez Rezro »

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maja 2013, 08:48:00 »
X-One to nic więcej jak klapa ze strony Microsoftu. Jak mogli wyskoczyć z opłatami za używane gry i swoją szpiegowską kamerką która jest zawsze online.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maja 2013, 09:04:18 »
Wiesz.. w PS4 musisz ponownie kupować gry z PS3 (brak wstecznej kompatybilności i przyzwoitości producentów), a kamery i mikrofony szpiegują nas w telefonach i laptopach od dawna. Stąd nie sądzę by te dwa czynniki miały decydujący wpływ na sprzedaż.. no przynajmniej w konfrontacji $ony i M$'a.

PS: Najbardziej bym się śmiał gdyby $ony i M$ skrycie współpracowały ze sobą nad tą samą technologią.. nie dość że było by to rozsądne (minimalizacja ryzyka), to zapowiadane konsole są zaskakująco do siebie podobne pod wieloma względami.. hmm?
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2013, 09:30:03 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maja 2013, 12:33:23 »
Piszę w osobnym poście, bo to osobna i większa sprawa.. recenzje znanych recenzentów:
Angry Joe:

Black Nerd:

Game Overthinker:
http://gameoverthinker.blogspot.com/2013/05/overbytes-on-xbox-one.html

I tak.. do Joe:
Mnie osobiście multimedialne aspekty nowej konsoli M$'a się podobały bo były uzasadnione obawy co do tego.. ale znowu ten sam błąd co przy Sony.. to dodatek, a nie istotne doświadczenie gaming'owe! Zgadzam się z Joe że nie czuło się tu tyle nowej konsoli co dodatek do TV.. objechałbym korporacyjne podejście do gier (Współpraca z EA wielce wymowna), gdyby nie to że było to oczywiste (dlaczego ludzie się dziwią) i Sony nie jest tu wcale lepsze (dlaczego ludzie się łudzą, skoro zapowiedzi obu firm są niemalże identyczne?). Sony o ile nie tak samo, to może być nawet bardziej upierdliwe niż nowy X-kloc.. ale Sony nie mówi tego w twarz robiąc tajemnicę z tego co mają do zaoferowania, a nie sądzę by mieli coś więcej. Może mają, ale podejrzewam że całą sensacją będzie to że jest to w istocie PS-box i nic więcej (czyli jeszcze większe rozczarowanie). Co do braku Touchpada w padzie.. wisi mnie to.. nie sądzę by konsolowe firmy zrobiły z niego użytek i w nowym DualShocku będzie to zapewne jedynie dodatkowy ciężarek, bo jak ktoś chce mysz to kupi PC'ta (odmienne filozofie grania).

A co do Black Nerd'a:
Jeśli faktycznie rozważać zakup konsoli "do grania" to faktycznie WiiU wydaje się mieć najwięcej sensu. Na razie sprzedaż tej konsoli nie powala, ale jeśli i konsola Sony zawiedzie (ku czemu są realne podstawy), to może to być jedyna użyteczna konsola 8'mej generacji. Jak ktoś lubi fotorealizm i UberHB to raczej sobie będzie musiał konsole odpuścić na rzecz PC.. chyba że lubi wsadzanie w tylec bez wazeliny, ale to już problem tzw. "Hardcorowych" graczy.

Edit.. i w końcu GO:
MovieBob jak widzę rozczarowany.. i jam mu się nie dziwię, bo w ostatnim czasie zapowiedzi filmowe są bardziej fascynujące niż gry komputerowe. Jego wizje potencjalnego upadku branży jak widać okazują się być prorocze.

Podsumowując.. nie czuję się rozczarowany bo korporacyjnego gówna spodziewałem się od początku, a jest nawet nieco lepiej i niektóre moje obawy zostały rozwiane. Śmieszy mnie też to że ludzie nie łapią że $ony idzie tą samą drogą co M$ i będzie jeszcze gorzej.. no ale ja byłem, jestem i jak widać pozostanę graczem PC'towym, bo mnie mainstream'owy game'ing już nie jara. Interesuje mnie tylko to dokąd to wszystko zmierza?
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2013, 08:51:29 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwca 2013, 08:59:14 »
Czas na mały raport z E3:

X-Box One:
Na nową konsolę M$ zapowiedziano 20'cia tytułów (kolejność nie wiadomo dlaczego jest odwrotna więc czytajcie od dołu):
http://gry.onet.pl/wiadomosci/e3-konferencja-microsoftu-skonczona-czym-xbox-one-,1,5537369,artykul.html
Najciekawsza informacja? Chyba X-Box 360 Slim i Minecraft na X-Box One.. ale nie zapominajmy:
(to jeszcze sprzed E3).
Szkoda tylko że nowy X-Box bije rekordy przedsprzedaży.. choć widać wyraźnie też że ludzie lokują w ciemno ku swojej zgubie.

PS4:
Konferencja Sony obejmuje 40'ci tytułów (sorki że relacja trochę toporna i znowu od dołu.. blame Onet):
http://www.gram.pl/news/2013/06/10/e3-2013-relacja-z-konferencji-sony-start-o-03-00-w-nocy.shtml#top
Ludzi zapewne najbardziej zainteresuje info na temat DRM'ów:
[ Invalid YouTube link ]
Ponadto konsola nie wymaga stałego dostępu do internetu i ma być tańsza o 100$.
Ostatecznie wszyscy jednoznacznie ogłosili zwycięstwo Sony na E3 (znajduje się tam także oficjalny wygląd PS4):
http://www.gram.pl/news/2013/06/11/e3-2013-sony-wygrywa-targi-uzywane-gry-brak-drm-u-nowy-ps-plus-w-ps4.shtml

Edit:
http://gry.onet.pl/wiadomosci/e3-sony-bezkonkurencyjne-we-wsparciu-producentow-n,1,5537853,artykul.html

Edit:
Niespodziewane źródło krytyki M$'a.. Amerykańscy Żołnierze służący na misjach są niezadowoleni z nowego X-Boxa!
http://gry.onet.pl/wiadomosci/amerykanscy-zolnierze-krytykuja-microsoft-bedzie-w,1,5540883,artykul.html

Edit:
Black Nerd - X-Box

Black Nerd - PS4
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2013, 17:03:12 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Czerwca 2013, 22:39:30 »
M$ ugiął się pod protestami:
http://gry.onet.pl/wiadomosci/tego-sie-nikt-nie-spodziewal-microsoft-rezygnuje-z,1,5544995,artykul.html
Ale ja i tak im nie wierzę..

Edit:
Angry Joe po raz trzeci:
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2013, 23:55:35 wysłana przez Rezro »

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2013, 00:22:18 »
http://www.ps4polska.pl/avans-konsol-ps4-na-polska-premiere-moze-zabraknac/
słyszałem ploty, ale coraz wiecej sieci o tym mówi oO
Czyli kupując preordera zostałem bezczelnie  :aqq: :rzwg:

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nadchodzi PS4... a i nowy Xbox już jest!
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopada 2013, 08:06:10 »
Chwileczkę? To w ogóle jest planowana Polska premiera? Widać nie jestem na czasie bo dotychczas był planowany spory obsuw na naszym rynku, no i soq co się tak dziwisz? W przypadku tak gorących premier zawsze brakuje sprzętu bo nawet robiąc spory zapas to trudno przewidzieć zapotrzebowanie, a że ludzie i tak kupią sprzęt to lepiej by ten zapas był rozsądny niż zostać z toną niesprzedanego sprzętu.. tak było z PS2 i nie dziwi mnie to dziś..

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Console War Begin! - Ofensywa PS4 w natarciu..
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Listopada 2013, 12:55:48 »
No to się zaczęło.. PS4 trafiło na pułki, a tu macie unbox od Angry Joe (nie jestem fanem takich rzeczy, ale to wyjątek):

Tu

Pierwsze wrażenie? Wow! Ale to jest małe! To wygląda praktycznie jak Slim! W filmie macie porównanie z Xbox 360 i to na plus Sony.

Dla równowagi źle oceniono jakość słuchawek i kamery.. które kompletnie mi wiszą i jak dla mnie Sony specjalnie zdecydowało się oszczędzić na sprzęcie który i tak ostatecznie może zalegać w magazynach.


Dalej? Na razie sprawa jest świeża niemniej pojawiły się pierwsze narzekanie na wady sprzętu.. jak dla mnie ludzie przesadzają bo szacowane przez sony 0,4% awarii przy premierze to wcale nie taki zły wynik (widać wyraźnie że ludzie mają wygórowanie wymagania, a nowa konsola wcale nie pozostaje za nimi daleko w tyle). Tak czy siak PS4 jak na razie wywołuje naprawdę dobre wrażenie, co biorąc pod uwagę że ma lepszą pozycję startową, opinię, oraz niższą cenę naprawdę stawia wysoko poprzeczkę M$'owi.

Tak czy siak jak czegoś się jeszcze dowiem to napiszę, bo wszak najważniejsze są gry (sprzęt w obu przypadkach poza detalami jest podobny.. choć?). To co wyraźnie hamuje nową generacje to fakt że twórcom nie spieszy się z premierami nowych gier i większość z nich wciąż można dostać na PS3, no ale jest i kilka gier które mogą zaświadczyć o nowej generacji konsol i tym czy zapóźnienie względem PC się skończy (bo rewolucji się nie spodziewam.. w zasadzie stawiam że będzie to ostatnia generacja konsol, ale to moja prywatna opinia).

Edit:
Zobaczmy jakie mają ciekawsze exclusivey (liczone łącznie z grami nie dostępnymi na drugiej konsoli):

- PS4- (Lista Gier-166):
Infamous: Second Son
Killzone: Shadow Fall
Mobile Suit Gundam
Uncharted
Yakuza Ishin
Blacklight: Retribution
PlanetSide 2

- Xbone (Lista Gier-77):
Titanfall
Dead Rising 3
Fable Legends
Forza Motorsport 5
Nowe Helo
Killer Instinct
Quantum Break

Eee.. ogólnie dość wyrównane, ale jakoś do mnie oferta Sony bardziej przemawia. Jedyne co mi szkoda to jest to że Titanfall nie jest dostępne na PS4, no ale jest dostępny na innych platformach, więc przeżyję. Do zestawu warto doliczyć Kinecta i związane z nim bajery, no ale mi jako graczowi to osobiście wisi, a i jakoś koncepcja posiadania "Wielkiego Brata" w domu mnie nie jara.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2013, 15:48:55 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Listopada 2013, 13:36:22 »
No to Xbone już wyszedł i.. czas na recenzje:

Machinima:
PS4
Xbone

Podsumowanie? Wedle recenzentów obie konsole są bardzo siebie podobne*, a różnica tkwi przede wszystkim w tym że PS4 ma ogólnie lepszą grafikę (z wyłączeniem Battlefielda 4 gdzie nie wiadomo dlaczego* jest inaczej). XBox oferuje w zamian swoje "słynne" wsparcie dla TV z wodotryskami które podobno działa w 3/4 przypadków. Co do zawodności XBona to jeszcze nic nie wiadomo, niemniej już chodzą głosy o straszliwych dźwiękach dochodzących z niektórych napędów porównywanych do młynka do kawy. Fakt faktem sama konsola raczej nie korzysta z płyt, ale pewnie "zabawnie" będzie się oglądało filmy z płytek.. szczególnie horrory :tv13s-2:

* Przypominam że obie konsole mają identyczny procesor, a rożni je przede wszystkim RAM znacznie lepszy w PS4. Dzięki temu PS4 działa w HD1080, gdy konkurencja obsługuje HD 720.

A i obie konsole "wspierają" nieobyczajność w nieco odmienny sposób:
PS4 tak, a Xbone tak :zwr

Edit:
Czas na unboxa od Angry Joe:
Tu

Pierwsze co się rzuca w oczy to kobylaste kształty XBona, co jest tym zabawniejsze że widać wyraźnie że obie konsole były opracowywane przynajmniej częściowo w porozumieniu, a szczególnie biorąc pod uwagę to że PS4 jest mocniejszym sprzętem. Na plus trzeba zaliczyć tu wyższą jakość słuchawek i kamerki.. i pominę tu że większość osób wścieka się na konieczność przymusowego posiadania Kinecta. Jako że dla mnie pudełkowe dodatki się nie liczą to nie robi to na mnie wrażenia.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2013, 16:12:05 wysłana przez Rezro »