Autor Wątek: Będzie kontynuacja Wasteland?  (Przeczytany 3876 razy)

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Będzie kontynuacja Wasteland?
« dnia: 16 Lutego 2012, 23:53:21 »

Brian Fargo, twórca pierwszych Fallout'ów, idzie w ślady Tima Schafera - przy pomocy serwisu Kickstarter chce zebrać pieniądze na produkcję kontynuacji protoplasty serii Fallout, który powstał w 1988 roku. Planowo Fargo i jego studio inXile Entertainment potrzebują minimum miliona dolarów na stworzenie sequela Wasteland i podchodzą do tego poważnie mimo iż podobno na razie pracowali w sumie 48 godzin nad pomysłem. Gra ma być drużynowym RPG z widokiem izometrycznym zaś platformą docelową ma być PeCet (nie wykluczone są też porty na iPada i iPhone'a). Ponadto Wasteland 2 ma wzorować się w jak największym stopniu na pierwszej części. Zbiórka pieniędzy od fanów ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Będzie kontynuacja Wasteland?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lutego 2012, 00:45:44 »
Jeśli daliby jakąkolwiek gwarancję, że wydadzą to szybciej, niż SWOJEGO Fallouta 3, to już bym szykował kasę. Niestety obawiam się, że moje dzieci (wnuki?) mogą nie wsiąknąć w ten świat w takim stopniu, jak ja. Chociaż - będąc na emeryturze może nawet będę miał więcej czasu na granie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Będzie kontynuacja Wasteland?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego 2012, 00:38:18 »
Linek zapodany przez kolegę powyżej w mejlu do nas - wklejam z kronikarsko formalnego obowiązku ---> http://www.cdaction.pl/news-25009/wastelands-brian-fargo-tworzy-kontynuacje-protoplasty-fallouta-z-pieniedzy-graczy-.html
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Będzie kontynuacja Wasteland?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2012, 09:51:48 »
W sumie ciekawy choć bynajmniej nie najnowszy pomysł na finansowanie produkcji niezależnych... w ten sposób np. finansowane budowę fabryk Volkswagena i w zamian za wykupione kupony miało się otrzymać samochód... oczywiście warto podkreślić tu słowo miało. Metoda ta więc pozostaje na tyle skuteczna na ile wiarygodni są organizatorzy zbiórki, choć prawie mogę się założyć że prędzej czy później wybuchnie z tego afera gdy ludzie otrzymają bezwartościowy produkt, lub nie otrzymają go w ogóle.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Będzie kontynuacja Wasteland?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lutego 2012, 12:04:32 »
Kontynuacja gry już była pod tytułem Fountain of Dreams.