Autor Wątek: Problem z save'ami / steam  (Przeczytany 15603 razy)

Pogrom

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Problem z save'ami / steam
« dnia: 21 Lutego 2012, 08:54:12 »
Otóż mam ja taki problem. Grę kupiłem, zainstalowałem, żadnych problemów nie było. Ustawienia itd. wszystko zadziałało jak należy. Grałem sobie wesoło i radośnie, ale jak zawsze przychodzi moment w którym trzeba grę wyłączyć. No to oczywiście zapisałem grę, co by postępów nie stracić i wyłączyłem. Następnego dnia już tak wesoło nie było, ponieważ...odpalam ja grę (przypomnę, że przez STEAM) i oczywiście wyświetla się okienko "tytułowe" (jak to z grami Bethesdy bywa). No i co ja widzę? Znowu automatyczne ustawienia...zoptymalizowanie gry do komputera (coś w tym rodzaju, przepraszam za niedokładność). No pomyślałem sobie, że to jeszcze nic złego, bardziej się przestraszyłem gdy wszedłem w zakładkę "pliki danych" a tam wszystko odznaczone. I słusznie się bałem, gdyż po odpaleniu gry i chęci kontynuacji mych postępowań na pustkowiach okazało się, że nie ma ani jednego save'a...No więc pytam ja się Was...gdzie są moje save'y (pisałem o ostatnim, ale były aż 4). Obawiam się, że jak zacznę grać i zapiszę to po wyłączeniu komputera problem wystąpi ponownie. Bardzo uprzejmie proszę Was o pomoc.

(Przepraszam za wszystkie popełnione błędy. I jeżeli zamiast zakładać nowy temat powinienem napisać w innym już istniejącym...to również bardzo przepraszam)

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Problem z save'ami / steam
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego 2012, 12:18:02 »
sprawdź w plikach danych (Moje dokumenty\My Games\FalloutNV\Saves) czy są tam pliki zapisów lub jakiekolwiek. Jeżeli nie ma nie da rady odzyskać tego stanu gry.

Pogrom

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Problem z save'ami / steam
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2012, 13:35:24 »
Archanix bardzo dziękuję Ci za Twą sugestię dotyczącą problemu. Okazało się jednak, że niesłusznie obwiniałem platformę STEAM. Problemem zaś okazał się firewall i oczywiście moja własna głupota. Otóż problem polegał na tym, że jak głupi zatwierdzałem firewallowi żeby włączał program w "środowisku izolowanym (sandbox)". To właśnie sprawiało, że gra nie zapisywała jakichkolwiek zmian i ustawień. Czyli z tego co zrozumiałem "środowisko izolowane" nie ma pozwolenia na wprowadzanie zmian w systemie, programach (?), etc.
Problem został rozwiązany, przepraszam za kłopot i zaśmiecanie działu. Temat raczej do zamknięcia.

PS: Bardzo Wam dziękuję moi drodzy forumowicze za pomoc i współpracę :)