Autor Wątek: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta  (Przeczytany 9471 razy)

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« dnia: 14 Stycznia 2012, 21:48:49 »
Witajcie. Ja wraz z paroma moimi kolegami robimy serwer w Minecrafcie (http://www.minecraft.net) o tematyce Fallouta, jak i wielu innych gier postapo (Afterfall,Stalker,Bioshock, Cryostasis). Obecnie Serwer jest w fazie budowania pomysłów.
Nasze Forum http://minevegas.xup.pl/

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2012, 22:20:17 »
To chyba do tematu o grach? A tak skoro już się wypowiadam, to jest to oficjalny serwer czy nie?

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Stycznia 2012, 22:34:13 »
Jak na razie to serwer Hamachi. Oficjalny będzie, jak zakończymy budowę.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Stycznia 2012, 23:01:15 »
Na razie forum bardzo ubogie, więc wypadałoby przedstawić dokładniej swoje plany.

Rezro (nawiasem mówiąc niezły w te klocki) ma rację, tutaj bardziej pasuje, więc przeniosłem.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Stycznia 2012, 23:15:02 »
Szczerze? na forum ostatnio zaglądałem jak pisałem posta. Jakoś bardziej zajętymi jesteśmy budową serwera.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Stycznia 2012, 23:40:22 »
Tak czy siak, mój złomiasty laptop jak na razie strzela fochy więc sobie wszelkie serwery na razie daruje... ale nie wykluczam że zajrzę tam później.

I skoro o tym mowa to podpisuje się pod Jerzym że forum jest coś za bardzo szczątkowe... brakuje nie tylko podstawowych informacji, ale choćby tak prozaicznej rzeczy jak widocznego adresu serwera (lub instrukcji do Hamachi), brakuje także informacji o Balck i White liście, a jeśli to serwer otwarty informacji o tym fakcie (Szczerze? Nie polecam otwartych, gdyż zbyt ryzykujecie że wpadnie wam jakiś wandal... a na bank wam wpadnie) i na koniec nie wiadomo też z jakich modów korzystacie i texturepack'a polecacie (bo raczej domyślny do Fallouta zbytnio to nie pasuje).

Mimo wszystko życzę powodzenia.

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Stycznia 2012, 16:45:32 »
Dziękuję za krytykę. Tego nam było trzeba.
To na razie zapowiedź Serwera. Wszelkie dane(Ip i Hamachi) Będą dodane jak tylko będziemy się zastanawiać nad otwarciem serwera na większe grono ludzi.
Co do otwartego serwera to zastanawialiśmy się na Whitelist, ale do zgody to nie doszliśmy, bo jeden to a reszta tamto. Texturepacki... hmmm Nad tym się nie zastanawialiśmy. Jednak serwer na default jest równie piękny jak na innych. Co do modów to jak na razie nie instalujemy. Jak już mówiłem to dopiero zapowiedź.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Stycznia 2012, 16:58:42 »
Spokojnie... to nie krytyka tylko uwagi. Trudno w zasadzie krytykować coś czego jeszcze w zasadzie nie ma.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Stycznia 2012, 14:07:41 »
Zdaje się, że Minecraft jest płatny. Piracicie?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Stycznia 2012, 15:37:55 »
Bez przesady... gdyby nie piractwo Minecraft nie był by dziś tak popularny (Notch sam to przyznał). Zresztą Marcus wspominał że w dalszej perspektywie planowane jest przejście na oficjalny serwer więc w czym problem?

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Stycznia 2012, 07:29:45 »
Co oznacza "oficjalny serwer"? Oficjalny jest tylko jeden chyba.
Co innego spiratować klienta/grę a co innego serwer...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Stycznia 2012, 13:32:16 »
Nie jestem administratorem i nie orientuję się zbytnio w zawiłościach Minecraft'owych serwerów, ale "wybacz" Kamilos przynajmniej nie obrażam innych nie mając wiedzy co do szczegółów.

Co oznacza "oficjalny serwer"? Oficjalny jest tylko jeden chyba.

Taa... cały internet zamknięty jest w skrzynce w białym domu :/

Co innego spiratować klienta/grę a co innego serwer...

Niby co innego? W jaki sposób łamanie servera jest inne od łamania samej gry? Bo oczywiście wiesz chyba że korzystanie z cracków piractwem jeszcze nie jest?

...
A teraz na poważnie: Zazwyczaj jedyne gry MMO korzystają z wielkich firmowych serwerów i zazwyczaj jest ich więcej niż jeden. Zaś zwykłe Online'owe produkcje najczęściej korzystają z prywatnych serwerów, zazwyczaj na bezpłatnej licencji ale zdarzają się i takie do których licencje trzeba zakupić (bardzo rzadkie). Nie wiem do końca jak to jest w Minecraft'cie (poza tym że opiera się wyłącznie na serwerach prywatnych... no poza classic'kiem), ale skoro chcą serwer zalegalizować to nic mi do tego (poza tym Hamachi to gra po LAN'ie gdyby ktoś nie wiedział).

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2012, 20:11:46 »
Dobra... Nie było mnie parę dni na trzynastym schronie a tu  o piractwo mnie oskarżają. Serwer jest 100% Oficjalny. Cała paczka ma oryginalnego minecrafta. Nikt z piratem nie wejdzie na oryginalny serwer.

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Stycznia 2012, 22:27:24 »
A jest juz jakaś domena lub normalny adres czy dalej trzeba się  :wkur: z tym :wkur:  :wkur: :wkur: Hamachi ?

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Stycznia 2012, 23:22:12 »
Domena  i forsę, aby zapłacić za parę miesięcy jest, tylko czekamy na koniec budowy. Jak ktoś chce zobaczyć przebieg prac to zapraszam na youtuba. Jutro pierwszy filmik  :zwr

Irydius

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopada 2013, 11:46:37 »
Filmik pokazowy:

Zapraszamy! Serwer gotowy! Jest na 1.6.4.
s53.mineserv.eu:22028
24/7
solar apocalypse
PVP
freebuild
factions
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2013, 12:16:13 wysłana przez Irydius »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopada 2013, 20:23:58 »
Że tak się spytam.. jest może jakaś schronowa ekipa? Jakie osoby grają i z kim ewentualnie się skontaktować w celu rekrutacji? Poważnie rozważam wpadnięcie na serwer..

Irydius

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Serwer Minecraft o klimatach Fallouta
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopada 2013, 22:00:52 »
Wszystkiego najlepiej dowiedzieć się na serwerze. Regularnie gra około 4 graczy. Około 7 wpada od czasu do czasu. Chciałbym jednak widzieć 8/10 popołudniami.
Rekrutacja jest zamknięta. Mamy wszystkich z administracji, potrzebujemy tylko graczy.