Autor Wątek: FOnline: Desert Europe  (Przeczytany 6214 razy)

RAS

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 4
FOnline: Desert Europe
« dnia: 23 Listopada 2011, 00:31:31 »

Witam serdecznie jestem z projektu FOnline: Desert Europe

Projekt jest w fazie końcowej, jednak mamy ostatnio spore problemy, ponieważ wielu developerom poznikała energia, a wraz z nią ich aktywność. Na forum gry mamy już zarejestrowanych blisko 600 użytkowników, którzy wypatrują startu oficjalnego serwera.
Większość skryptów jest napisanych i działających. Mapy lokacji są ciągle poprawiane i wykańczane, także nie ma zbyt wiele do pracy, jednak problemem jest wykonać te rzeczy tylko dla trzech technicznych osób i kilku mapperów.
Projekt jest na licencji freeware, do tego stadium wykonywany przez europejską społeczność.

Potrzebujemy:
- 2-3 programistów z doświadczeniem minimalnym programowania strukturalnego, obiektowe jest mile widziane.
- zdolnego grafika od artów który będzie w stanie tworzyć nieduże tematyczne screeny w klimacie postapo.

Komunikujemy się przez mumble, także mic jest obowiązkowy. Czasami atmosfera jest nerwowa, czasami przyjemna, zależy od postępów i pojawiających się problemów. Z pewnością w tym projekcie można nabyć bardzo cenne doświadczenie jeśli komuś na takim zależy.
Zainteresowane osoby mogą pisać na priv, albo poniżej. Jesteśmy też bardzo otwarci na każdą ofertę współpracy, jeśli ktoś ma szczere ambicje, a nie słomiany zapał to jest mile widziany.


kontakt:
support@fode.eu
www.fode.eu
www.forum.fode.eu



PS:
W chwili obecnej wśród naszych programistów mamy jednego bardzo dobrego ale z przyczyn osobistych pozostanie z nami w projekcie jeszcze przez max. 6 msc. Dlatego między nowymi osobami wybierzemy najbardziej doświadczoną osobę która będzie mogła kontynuować jego dzieło na stanowisku głównego programisty.

Poniżej kilka premierowych screenów:
























« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2011, 01:16:46 wysłana przez RAS »



BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: FOnline: Desert Europe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2011, 17:03:19 »
O w mordę... Muszę przyznać, że to co zobaczyłem robi ogromne wrażenie. Przynajmniej na mnie. :D
Nie znam się na programowaniu i nie mam doświadczenia z tworzeniem gier/modów więc niestety za wiele nie pomogę. Jednak jeśli potrzebowalibyście pomocy grafika (Photoshop) to jeśli tylko znajdę wolny czas (z czym niestety ostatnio u mnie bardzo ciężko), to na bank chętnie pomogę. Z FOnline 2238 łączy mnie jeden dość szczególny fakt... Mianowicie jestem twórcą jego oficjalnego loga.

- to moje dzieło, z którego jestem ogromnie dumny. :)

Jeśli znalazła by się dla mnie jakaś robota graficzna to piszcie... Pomogę na ile będę w stanie.

Powodzenia przy projekcie, trzymam kciuki i pozdrawiam.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: FOnline: Desert Europe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2011, 18:34:58 »
ja też się już dzisiaj zgłosiłem :D
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Xenom

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: FOnline: Desert Europe
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopada 2011, 17:08:03 »
Dodam parę słów od siebie. Razem z Rasem rozpoczęliśmy tworzyć projekt Desert Europe w maju 2011 roku.
Ja zająłem się skryptami, on grafikami. Wtedy opinie zewnętrzne na temat ideii projektu były różnorakie, przechodzące z jednej skrajności w drugą. Ostra krytyka jednak nie miała wpływu na to co robiliśmy. W krótkim czasie dołączali do nas ludzie z Polski, następnie ze Słowacji, Francji, trochę pomocy z Niemiec i Rosji.
Projekt, mimo że amatorski zaczął się rozwijać w bardzo szybkim tempie i efektem tego będzie grywalny serwer do testów beta uruchomiony w styczniu przyszłego roku (nadal mamy nadzieję, że będzie to 01.01.2012).

Do tego czasu uda nam się oskryptować najważniejsze rzeczy, umieścić funkcjonalne NPC'e w miastach (32 lokacje, niektóre po kilka map). Następnie gra będzie rozbudowywana pod kątem roleplay'owym i tłumaczona na kilka języków europejskich.
Fabularny koncept jest opracowany powierzchownie, dotyczy konfliktu pomiędzy wschodnim i zachodnim "blokiem" europejskim.
W kwestiach rozwiązań roleplay liczymy na wsparcie osób z 13stego schronu, może uda się utworzyć ekipę odpowiedzialną za ten aspekt gry.

Ponadto po zaimpementowaniu powyższych rozwiązań biorę pod uwagę utworzenie dodatkowo całkowicie zamkniętego serwera RPG, dla teamów z całej Europy organizujących imprezy post apokaliptyczne. Idea serwera polegała by na możliwości częściowego przeniesienia fabuły z takich imprez do świata wirtualnego z możliwie maxymalnym zastąpieniem NPC'ow przez rzeczywistych graczy, koszta miesięczne utrzymania takiego serwera są malutkie i nie przekraczają 120zl. Postawienie takiego serwera będzie możliwe, o ile uda się porozumieć z teamami z całej europy i wyrażą oni chęć rozwijania takiego skrajnie eksperymentalnego przedsięwzięcia w dziedzinie MMO i chęć aktywnego udziału w roleplay'u na planie wirtualnym.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2011, 17:15:21 wysłana przez Xenom »

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: FOnline: Desert Europe
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopada 2011, 16:30:44 »
No nie ukrywam, iż Wasz pomysł jest bardzo apetyczny... Mnie taka wizja gry, którą opisujecie bardzo przypada do gustu. Po niemałym romansie z FOnline 2238 byłem dość zawiedziony, teraz jednak wierzę, że Desert Europe ma szanse zainteresować sobą szersze grono fanów Fallouta. FOnline ma ogromny potencjał jednak nie łatwo jest stworzyć coś sensownego... Mam nadzieję, że Wam się to uda.


EDIT: No jest mały problem, mianowicie Mumble to komunikator głosowy (o czym nie wiedziałem) a ja aktualnie mam zwalony mikrofon... Więc nie pogadamy na chwilę obecną. :(

Nie miałem co robić przez cały dzień (Skyrim mi się już troszeczkę znudził) więc zabrałem się za to, co lubię w takich chwilach robić najbardziej... Graficzyć. :D :D :D
Na warsztat wziąłem sobie logo do FOnline Desert Europe, może akurat się Wam spodoba. :)





To taka moja wstępna propozycja.