Autor Wątek: Program do odtwarzania CD Audio na kompie  (Przeczytany 5690 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« dnia: 10 Października 2011, 22:06:59 »
Ktoś powie, że jest takich wiele, no ale mnie chodzi o taki który płytę CD Audio po włożeniu do napędu odtworzy "analogowo" - czyli odczyta z prędkością 1x przesyłając sygnał analogowy lub cyfrowy do karty muzycznej, a nie "cyfrowo". Czyli napęd zacznie płytę ripować z jak największą prędkością, rozpędzając się jak po****ny.

Ogarnia to Windows Media Player, któremu w ustawieniach można określić styl odczytywania płyty, ale program mnie odrzuca. W Win98 był taki programik jak Odtwarzacz CD, ale pod WinXP już nie działa. Zaś WinAmp 2.91 (bo takiego używam  :hyh) daję radę, ale muli przy buforowaniu odtwarzania nowej ścieżki. Stąd np. takiego Pink Floyd "The Wall" nie da się posłuchać bez wkoorfiających przerw.

Czy łoicie więc swoje płyty CD Audio na kompie? :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2011, 22:31:29 »
Spróbuj tego. Nie wiem czy to akurat najnowsza wersja. A odpowiadając na pytanie chyba, jako jedyny zostałeś przy odtwarzaniu muzyki na komputerze z płyty. Nie przeszkadza ci ten warkot?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2011, 23:25:16 »
No właśnie warkotu nie ma, kiedy cedek działa w trybie analogowego odczytu. Znaczy nie jest to odczyt analogowy - bo przecież dane są zapisane cyfrowo - ale z prędkością x1. Czyli jak normalny, stacjonarny odtwarzacz domowy. Warkot to się pojawia, kiedy np. płytę chcę przemienić na pliki MP3/OGG/FLAC i wtedy program ripujący dobiera sobie prędkość odczytu danych tak by niczego nie stracić.

Obadam ten program  :flwr:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Października 2011, 10:02:40 »
Korzystam z AIMPa już od dłuuugiego czasu i stwierdzam, że jest (jak dla mnie) najlepszy i najbardziej odpowiedni. Jako, że mam na punkcie muzyki i albumów pierdolca bzika  więc mużę mam poukładaną w strukturze : wykonawca/album/ścieżki. Do tego AIMP nadaje się wyśmienicie z racji bardzo fajnej biblioteki którą tworzy. Wystarczy mieć wszystkie tagi (ID3) poukładane jak należy :) i działa bez zarzutu. Używam wersji 2.61 (build 583) i na Windows 7 sprawdza się znakomicie. Sam program zjada mało pamięci podręcznej (nie to co np. najnowszy Winamp), działa szybko i bezproblemowo. Jedyne z czym może być problem to odtwarzanie na głośnikach surround np. 5.1 czy 7.1 gdyż sam program tego nie obsługuje ale wystarczy zainstalować kodeki AC3 i pozmieniać trochę ustawienia i dźwięk odtwarzany jest ze wszystkich głośników.
Co do odtwarzania CD Audio nadaje się do tego bardzo dobrze. Skoro ktoś lubi muzę w super jakości np. jak ja, zawsze można zrobić obraz płytki audio i montować np. daemonem albo zripować do bezstratnego FLACa i też bardzo fajnie się słucha. AIMP bez problemu odtwarza pliki .flac, .ape itp. nawet te, gdy zripowane są do jednego pliku .flac i do tego plik .cue - wystarczy do odtwarzania wrzucić ten drugi i program bardzo ładnie dzieli nam na ścieżki (po wrzuceniu samego .flac będzie jeden długi utwór).

Co do hałasowania napędu to np. Nero (na pewno ten 6 i 7) ma w sobie program Nero DriveSpeed, który kontroluje prędkość cdka i nie pozwala za bardzo się rozpędzić, przez co nie hałasuje aż tak bardzo ;)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Października 2011, 01:52:42 »
Co do hałasowania napędu to np. Nero (na pewno ten 6 i 7) ma w sobie program Nero DriveSpeed, który kontroluje prędkość cdka i nie pozwala za bardzo się rozpędzić, przez co nie hałasuje aż tak bardzo ;)
No ale właśnie po to jest opcja odtwarzania "analogowego" - czyli kabelkiem (na sygnał analogowy lub cyfrowy, w zależności jakie wyjście ma napęd, a jakie wejście karta) z napędu CD/DVD do karty dźwiękowej - a nie "cyfrowego" czyli taśmą ATA, przez procek i RAM - czyli zwykłego odczytu danych a nie "muzyki" ;)

Szkoda, że wersji portable ten program nie ma.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Program do odtwarzania CD Audio na kompie
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Października 2011, 08:39:19 »
Szkoda, że wersji portable ten program nie ma.

Ma, podczas instalowania wersji 2.61 do wyboru jest wersja dyskowa. Ja tam nie cwaniakuję i wolę Winampa 5.08 - zminimalizowany i rozciągnięty wzdłuż paska zadań jest zawsze gotowy do akcji, niczego nie zamula i nie oślepia ilością spektakularnych i zbędnych gadżetów. Przy czym zaznaczam, że nigdy nie używam media-biblioteki, przezroczystości, wizualizacji czy efektu płynnego przejścia. Ja nie lubię słuchać CD na komputru, a jeśli już mi się zdarzy, to używam po prostu Windows Media Player 11.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2011, 11:51:50 wysłana przez Ordynus »