Autor Wątek: Wstąp do Policji wstąp!  (Przeczytany 7600 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wstąp do Policji wstąp!
« dnia: 07 Września 2011, 13:05:49 »
Takie dwa materiały:

- Recydywiści się kłaniają - wywiad z trzema babkami służącymi w Policji
- Jak zawsze wesoła piosenka Piersi

Dlaczego mimo, że jest tak whoojowo, a nawet i gorzej to ten system nadal działa i będzie działać? Bo ciągle są tacy naiwni, ideowi albo uważający, że może być to sposób na życie by służyć w Policji. A póki są ciągle nowi, póty interes się kręci. Podobnie jak i np. w Matce Armii  :zwr
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2011, 13:07:22 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Września 2011, 13:15:07 »
jakiś czas temu sam CH(ciałem) W(stąpić) D(o) P(olicji), ale jako cywilny funkcjonariusz biurowy, a konkretnie na informatykę, ale niestety ogłoszenia nie było... co nie zmienia faktu że nadal mam ochote zapisać się na to stanowisko
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Lithium

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września 2011, 13:34:44 »
przy mojej rodzinnej ulicy stało do nie dawna tylko 7 domów i mimo to miałam 3 policjantów w sąsiedztwie :P mój kuzyn- sąsiad jest od kilku lat policjantem i jedyne co Mu dobrze wychodzi to robienie dzieci (już trójka, ok 4 lata po ślubie :P ), jak kiedys wpuścili je same do golfa to rozwaliły kolejnemu sąsiadowi płot ( kluczyki były w stacyjce).
Tomek od wczesnego dzieciństwa był straszną lebiodą , łamagą i ogólnie miał wszelkie predyspozycje do  kariery w tym zawodzie :P
Geniusze nie rodzą się na kamieniu, lecz wśród kamieni rzucanych im pod nogi - Lech Konopiński

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Września 2011, 14:07:23 »
Masz dobrą opinię o policji, a właściwie o obowiązujących w niej standardach.  :hyh
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Września 2011, 14:16:50 »
no nie wszyscy policjanci to idioci... popatrz na takiego Borewicza, tylko koła jego poloneza potrafiły piszczeć na piasku, lodzie i śniegu :D
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Września 2011, 14:27:48 »
. . .

mój tata jest policjantem
wiec mi tu proszę z szacunkiem do zawodu bo inaczej  >:(



. . . się obrażę
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Września 2011, 14:34:41 »
Znam różnych policjantów. Zróżnicowanie nie odbiega znacząco od obserwowanego wśród innych grup zawodowych, jeśli o to Ci chodzi. Lit mówiła o rodzinie, tu krytycyzm jest większy. Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju, a co dopiero w rodzinie.  ;)
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Września 2011, 14:53:43 »
Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju, a co dopiero w rodzinie.  ;)

a Benedykt XVI albo władca Monako? co im się przyśni to wcielą w życie ;)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Lithium

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Września 2011, 15:08:30 »
ojć no przecież to tak na wesoło było powiedziane :) w każdym zawodzie bywają przecież lepsi i gorsi.
generalizowanie na jakikolwiek temat  jest niepoważne dlatego wygłaszanie uwag typu "wszyscy policjanci to idioci" może świadczyć o tym że  wypowiadający te słowa:
1) sam jest inteligentny inaczej
2) mówi coś dla żartu bo wie że rozmawia z inteligentnymi ludźmi którzy zrozumieją przesłanie :)
Geniusze nie rodzą się na kamieniu, lecz wśród kamieni rzucanych im pod nogi - Lech Konopiński

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Września 2011, 15:51:26 »
. . .

mój tata jest policjantem
wiec mi tu proszę z szacunkiem do zawodu bo inaczej  >:(



. . . się obrażę
Na Schronie sporo ludzi ma kogoś w Armii czy w Policji, a niektórzy to nawet [tajne/poufne] bo forum nie na takie rzeczy jest. Ale w niczym to nie zmienia osądu rzeczy, że ta instytucja i ludzie tam działający najlepszej opinii nie mają. I nie chodzi tu o jakieś tępe rzucanie haseł HWDP czy nawet taka zabawna "sra głów" jaką zrobił Nocny, ale o to, że tępota nawet małego procentu pracujących tam ludzi rzutuje na całą instytucję.

Ja np. do dziś nie ogarniam tego jak dałem sie z ulicy 11 lat temu wziąć na świadka na okazanie, a potem nic nie zareagować jak jakis policyjny tępak spisywał moje dane przy podejrzanym o.O

Że nie było wtedy warunków, że mu się spieszyło, że piesek ukochał misia? Mnie to gówno obchodzi, bo skoro ja żyję w społeczeństwie przestrzegając zasad - choć bywa ciężko - to taka osoba też powinna. A skoro w tak drobnych sprawach tam się daje dupy to jaka może być pewność, że w większych też nie? A tak się buduje szacunek do munduru.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2011, 15:55:51 »
Znam różnych policjantów. Zróżnicowanie nie odbiega znacząco od obserwowanego wśród innych grup zawodowych, jeśli o to Ci chodzi.

Po prostu w przypadku osób z większymi uprawnieniami (jak policjanci) przyjmuje się odgórnie większe standardy niż od takiego weźmy rolnika... stąd imbecyle w policji są szczególnie irytujący i upierdliwi... choć oczywiście mimo wszystko przesadą jest twierdzenie że wszyscy policjanci są tacy...

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2011, 16:10:57 »
co nie zmienia faktu że jednak coś z prawdy było w serialu "13 posterunek"...
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Września 2011, 16:26:26 »
Miałam na myśli z szacunkiem do zawodu, bo policjant to zawód bardzo nieprzyjemny i ciężki i niestety, bardzo potrzebny.

Wiadomo jednak że ludzie "nieprzyjemni, idioci, itp itd" mogą się trafić w każdym zawodzie.



Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wstąp do Policji wstąp!
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Września 2011, 17:26:00 »
Ale do Policji - w przeciwieństwie np. do bycia rolnikiem - jest prowadzony dość skomplikowany nabór i selekcja. Jeśli więc przez sito przechodzą takie mało ogarnięte typy to znaczy, że:
-sito jest niesprawne, albo też
-sito świadomie tak ustawiono :D

Punkty, ocena okresowa - nawet, a w sumie na 99,99999 % ci na dole policjanci są najleśzymi z najlepsźych - to z kimś tam na górze jest coś nie tak. Armia, a lotnictwo na pewno miało swój "Smoleńsk" gdy okazało się jak tam sobie podchodzono do nawet już nie zdrowęgo myślenia ale zasad i procedur, więc oby i w Policji on NIE nastąpił.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.