Autor Wątek: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP  (Przeczytany 15600 razy)

ounis

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 115
  • ... można oddychać

Aha, mafia w uszczelkach pod szyją już poczuła się zagrożona.
To przecież może oznaczać nadciągający powoli ale nieodwołalnie koniec  "kościółkowej tv", jedynie słusznych programów, redaktorków po linii (chciałoby się powiedzieć partii), indoktrynacji gawiedzi w zbożnym celu, coniedzielnych południowych transmisji z białym szamanem w roli głównej, itp. To może być realne zagrożenie utraty władzy i postępująca powoli (ale jednak) sekularyzacja mediów publicznych.
Nie wiem czy Darski pomoże wykreować jakieś gwiazdy, czy nie (w gruncie rzeczy w cale mnie to nie obchodzi) ale mam nadzieje, że pokaże ludziom tam pracującym (ale i widzom co nawet ważniejsze), że niekoniecznie trza giąć karki przed każdym przedstawicielem KK i da się z tym żyć!
To by był dobry przykład pewnego rodzaju niezależności od postaw i poglądów, które cały czas próbuje się narzucić społeczeństwu.

No zobaczymy...

Żródło TOK FM

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Jak na razie udało im się narzucić ludziom mało obeznanym w twórczości Nergala, jego postać jako kogoś ważnego i silnego, przeciw któremu trzeba robić protest. Bo przecież ze słabymi się nie walczy no nie?  ;D

Te barany się spinają, drą mordy w świętym oburzeniu, a tymczasem:

#1. Nergal zapewne ma okrutną polewę z tego, że mu reklamę za friko robią. Obczajcie to >>> http://wpolityce.pl/wydarzenia/14121-chwala-mordercom-wojciecha-chrzescijanie-do-lwow-stalem-sie-mieczem-szatana-to-przeslanie-nowej-gwiazdy-tvp

Ja bym nigdy nie dokopał się do tłumaczeń jego piosenek, bo uważam je w sumie za mało czytelny i nudny bełkot. A tu prawicowy portal podaje mi to na tacy  ;D

#2. Polityczne cwaniaki w rodzaju posła Jaworskiego już trzepią sobie przedwyborczy lans, kreując się na "jedynych obrońców wiary" >>> http://www.facebook.com/event.php?eid=223773347671995


Zawsze uważałem, a ta sprawa tylko mi to potwierdza, że każde ekstremy tak naprawdę idą w jednym szeregu razem ze sobą i niczym się między sobą nie różnią. Cynizm, mordy pełne frazesów, a na końcu i tak się liczy kasa. Czy ktoś się nazywa Darski czy Jaworski  :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
bardzo spodobał mi się fragment "publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość", czyli jedyna prawda, dobro i sprawiedliwość to te promowane przez m jak miłość, klan i plebanie?

samego programu nie oglądałem i nie mam zamiaru, ale podejrzewanie że Nergal jako juror w jakimś dupnym programie o śpiewających małych dziewczynkach i tłustych babach będzie głosił jakieś prawdy życiowe jest chorym pomysłem. poza tym, jak nikt mnie nie zmusza do chodzenia na sumę w niedziele, tak nikt nie każe bandzie starych ludzi w sobote wieczorem siedzieć przed tv i patrzeć się w szklane pudło, zamiast ruszyć swoje szanowne 4 litery gdzieś dalej niż do kibla.

artykułu z superexpresu nie przeczytałem bo nie jest to w żadnym wypadku źródło wiarygodnych informacji


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

ounis

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 115
  • ... można oddychać

poza tym, jak nikt mnie nie zmusza do chodzenia na sumę w niedziele, tak nikt nie każe bandzie starych ludzi w sobote wieczorem siedzieć przed tv i patrzeć się w szklane pudło, zamiast ruszyć swoje szanowne 4 litery gdzieś dalej niż do kibla.


Ich boli sam fakt, że w tej tv w prime timie coś takiego będzie miało miejsce.
K...rwa toż to nie do pomyślenia, zamiast (nie daj Boże) w Glympa z odezwą na pierwszym kanale, ludzie będą się wglapiać w Nergala na Dwójce. Nie można do tego dopuścić przecież...


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Kogo boli to boli, ale przed wyborami trzeba sobie natrzepać lansu. Natomiast jak tego, to tak samo jestem pewny, że ta osoba, która zdecydowała się na udział Darskiego w takim programie i w takiej telewizji miała pełną świadomość smrodów, jakie w katolskim środowisku jego osoba wywoła. Że Behemoth to światowej sławy gwiazda muzyczna (oczywiście przyjmując skalę gatunkową takiej muzyki) to jest argument, który jednak można by zbić np. osobą Mariusza Dudy z Riverside (zakładając, że on w ogóle chciałby w takim czymś brać udział).

Ciekawe jak sprawa się dalej rozwinie  :ncz
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
wymienia go na Małysza albo Pudziana :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Jako, że słucham podobnej muzyki, którą wykonuje pan Darski (chociaż wielkim fanem Behemotha nie jestem) i mam wielki szacun do tego co robi ten gościu w muzyce (razem z Vaderem to nasz najlepszy "towar eksportowy" jeśli chodzi o ciężkie brzmienia) ale sam udział Nergala w tym talento-podobnym-programie The Voice of Poland uważam za porażkę. Sam sens wypuszczania kolejnego programu podobnego do X-Factor, Mam Talent, Must Be The Music i inne uważam za kompletnie bezsensowny. Nie wiem co chciał przez to uzyskać, myślę że wśród zagorzałych fanów też pojawiają się pewne niesnaski. Rozumiem, że Nergal po przebyciu choroby (a raczej chwilowym jej zaleczeniu - wiadomo - białaczka) i po tym jak rozszedł się z Dodą-Elektrodą ;) chce coś zrobić aby się pokazać, że "on jeszcze coś może". Nie tędy droga. Lepiej byłoby gdyby na razie odpuścił sobie wszystko włącznie z koncertami (w sumie nawet nie wiem czy dalej to robi). Słowem : Panie Adamie, odpuść Pan!
PS. dobrze że Duda nie dostał propozycji (przynajmniej oficjalnej) bo bym stracił szacunek dla Riverside - a bardzo ich lubię ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2011, 11:53:46 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
http://wpolityce.pl/wydarzenia/14291-grzegorz-gorny-rezygnuje-z-udzialu-w-programie-kulturalnym-tvp-2-w-protescie-przeciwko-nergalowi

Słyszał ktoś o tym gościu? Może na Schronie też powinniśmy ogłosić akcję bojkotu "Dwójki", to by i nam lansu też natrzepali :P

=====

Widziałem końcówkę tego - pośpiewali coś z taśmy, Nergal wyciął solówę i porobił groźne miny - żaden rogaty z ekranu nie wyskoczył, poza pojawieniem się polewki, że ze swoimi włosami będzie on musiał zrobić to co zrobił Berlusconi, albo też to co gościu z grupy Tiamat  :zwr

Też podobno to jacyś sataniści :-X :-X :-X Jak wszyscy metalowcy, ooo!  :schrk:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Cytuj
Hail, hail - to propagowanie faszyzmu, a to jest karalne w Polsce!

Pozdro, zawsze sobie obiecuję że nie będę czytać komentarzy do tego typu wypocin bo się niepotrzebnie denerwuje tylko... A i tak to robię. Śmiać się kurwa czy płakać?

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
http://wpolityce.pl/wydarzenia/14291-grzegorz-gorny-rezygnuje-z-udzialu-w-programie-kulturalnym-tvp-2-w-protescie-przeciwko-nergalowi

przeczytałem pierwsze 3 odpowiedzi i musiałem to wyłączyć bo nie dałem rady dalej...
swoją drogą ciekawy jestem czy oni oglądali chociaż jeden odcinek z Darskim? (a są już dwa)
Oglądałem to specjalnie żeby zobaczyć co i jak, oprócz powiedzenia kilka razy "cholera" (a ku :cnsd wa, ale on wulgarny) i pokazania \m/ nie było tam nic co mogło by kogokolwiek urazić. Co więcej, był miły i kulturalny a na początku programu uraczył widzów dobrym gitarowym graniem.
No ale pisiory tak mają że czepiają się wszystkiego co nie po ich myśli, szczególnie przed wyborami....
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Września 2011, 08:40:15 »
W takiej sytuacji nie można powiedzieć nic innego poza "Bez Komentarza"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Września 2011, 11:30:05 »
http://wpolityce.pl/wydarzenia/14291-grzegorz-gorny-rezygnuje-z-udzialu-w-programie-kulturalnym-tvp-2-w-protescie-przeciwko-nergalowi

przeczytałem pierwsze 3 odpowiedzi i musiałem to wyłączyć bo nie dałem rady dalej...
Wspólną cechą wszystkich przypisowskich, tzw. niezależnych portali i serwisów jest to, że o ile publicystkę można poczytać, o tyle komentarze czytelników to z reguły zlew kloacznych ścieków. Ale na np. serwisach Wyborczej jest podobnie: bandy platformianych przydupasów i ubeckie wnuczki.

Więc jak ktoś chce sobie podnieść ciśnienie to zawsze może zanurzyć się komentarską, czytelniczą "twórczość" :zwr


Co więcej, był miły i kulturalny a na początku programu uraczył widzów dobrym gitarowym graniem.
Zły przywdziewając owczą skórę wejdzie między biedne owieczki!!! :ajat Czy jakoś tak to szło  :hyh

Dlatego właśnie taki jest teraz wrzask o to, bo owi publicyści i działacze prokatolscy z góry zakładają, że widzowie to stado bezrozumnych idiotów - owiec - więc trzeba im pasterzy.


No ale pisiory tak mają że czepiają się wszystkiego co nie po ich myśli, szczególnie przed wyborami....
Raczej katole, którzy dostali w końcu w żagle wiatr bo celem ich istnienia jest bycie ciągle uciskanym. Ale na Fejsie wyczytałem o tym fajny komentarz, że jeśli w Polsce tysiącletnia opoka chrześcijańska i te całe towarzystwo tak trzęsie dupą przed jednym kolesiem, to znaczy, że z nimi jest naprawdę źle  :ncz

* - katole to nie katolicy, bo ci mając silną wiarę powinni olać zarówno Nergala jak i owych doradców.
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2011, 11:33:36 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Września 2011, 00:41:10 »
Polską fantastykę czytam od dobrych 25 lat, a jako żywo nigdy nie słyszałem wcześniej o Piekarze

 :zwr :zwr :zwr

To się zaczyna naprawdę robić ciekawe i potwierdza, że zły krąży wokół nas mącąc wszystkim w umysłach >>> Muzyczne wyznania Jacka Piekary i takie tam  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Września 2011, 15:08:44 »
Cytuj
być może niektórzy Czytelnicy tego tekstu zainteresują się jakiegoż to metalu słucham, więc spieszę odpowiedzieć. Zaczynałem od fascynacji Iron Maiden, Accept oraz Manowar. Potem zakochałem się w Therionie. Teraz (nie zapominając o dawnych miłościach) bardzo lubię posłuchać Nightwish, Tarję, Indicę (to niby nie jest metal, ale dziewczyny wydaje wytwórnia Nuclear Blast i przez dwa lata grały jako support przed Nightwishem), zabawny Alestorm (piracki metal, naprawdę cool jazda!), Theatre of Tragedy. Ba, za całkiem interesujące uważam niektóre kawałki Vadera, chociaż nie jest to może muzyka, której słuchałbym na okrągło.

To na chuj on się wypowiada na temat jakości zespołu który należy do gatunku którego nie zna, nie słucha. Taki mądrala a ma pojęcie o scenie muzycznej jak ja o projektowaniu fundamentów pod synagogi.

Większość tego crapu którego on słucha (nightwish proszę was) to są gówna z zestawienia list eski rock na które byle jełop może się w radiu natknąć (i chyba do tego ogranicza się 25 lat słuchania przez niego metalu. Kurwa ja przez rok więcej kapel poznałem i kompletnie przesłuchałem niż on przez tyle czasu wtf), a nie coś co można bez siary na gębie nazwać metalem. I nie bronie tutaj jakoś Behemotha, bo nie jest to zespół który jakoś wielce lubię ale fakt że ceniony prze zemnie wcześniej pisarz kala się tego typu nieprzemyślanymi abominacjami (bo nie potrafię tego nazwać inaczej) jest przykry i drażniący.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Września 2011, 15:22:12 »
Cytuj
Muzyki metalowej słucham od dobrych 25 lat, a jako żywo nigdy nie słyszałem wcześniej o zespole Behemoth ani o jego ponoć sławnym liderze Nergalu.
To jak on, pytam się, słuchał przez 25 lat metalu skoro nie słyszał ani o Nergalu ani o Behemoth? Nie ważne, czy lubisz czy nie lubisz ale o Behemocie powinien słyszeć już dawno (jak "siedział" w temacie to już w drugiej połowie lat 90tych).
Potem pisze :
Cytuj
I oto nagle koleś z dziesiątej ligi metalowej, śpiewający słabym głosikiem bełkotliwe teksty w rytm prymitywnej łupanki, stał się idolem nie tylko dla czytelników pism kolorowych, ale również dla Telewizji Polskiej.
A on dalej swoje, no krew mnie zaraz zaleje... Jaka 10ta liga?? Jaki "słaby głosik"? Podejrzewam, że koleś jeszcze go nie słyszał.
Dalej :
Cytuj
Żadnej płyty Behemotha nie ma na liście 100 najlepiej sprzedających się płyt z gatunku hard rock&heavy metal. Zawęźmy jeszcze bardziej! Żadnej płyty Behemotha nie ma również na liście 100 najlepiej sprzedających się płyt z gatunku death metal (a na przykład na tej liście są trzy płyty również polskiego zespołu Vader).
Skąd on ma te dane? Poza tym nie ilość sprzedanych płyt w metalu jest najważniejsza. Therion, Nightwish, Theatre of Tragedy...prawdziwy fan metalu...śmiech na sali.
Nie no nie będę czytał dalej bo się wkurwiłem... (przepraszam)
... aż mi się ciśnienie podniosło ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Września 2011, 15:30:03 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Września 2011, 16:06:11 »
Nie lubię tej wytwórni, ale Nuclear Blast która jest największa wytwórnia muzyki z gatunku metal, nie wydaje 10 ligowych kapel. Tylko w 90% te które nie dość że się sprzedają, to jeszcze mają już ugruntowaną pozycje (Nile, Unleashed czy też nasz Behemoth i Vader np. a to tylko z Death Metalu). To że on nic o Behemocie nie słyszał jest o tyle dziwne że te pop gwiazki z nightwisha nad którymi się tak pałuje też są przez NB wydawane.

Ogólnie to wtf Piekara, ostatni long play B został wydany z dwa lata temu i wtedy radził sobie świetnie na listach sprzedaży, więc jego dane to pewnie obecne wyniki sprzedaży bo przecież płyty które mają już ileś tam lat nie okupują szczyt listów billboard.

A i jeszcze jedno.

Cytuj
Opowieści rzeczniczki TVP jakoby zespół Behemoth cieszył się wielką sławą w USA to zwyczajne kłamstwa i bełkot.

Światowe trasy i co-headlinning na największych festiwalach na świecie z Deicide, Nile, Ozzy Osbourne (ozzfest), Misery Index, Morbid Angel etc. etc. raczej przeczą temu co napisał. Byle groszków owe zespoły/festiwale na wspólne trasy nie biorą.

Ogólnie żenada, jeżeli po 25 latach pan Jacuś zatrzymał się na słuchaniu Manowara i Nightwish... To aż mnie krew zalewa że tacy specjaliści od "metalu" się wypowiadają i ktoś chce to czytać.

@up. też jestem wkurwiony na tego barana, ale takie mamy realia że byle popularny ćwok może być autorytetem od wszystkiego. Ubolewam że Piekara się z tej strony pokazał.
« Ostatnia zmiana: 14 Września 2011, 16:09:27 wysłana przez Morbid »

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Września 2011, 22:41:33 »
A ja ma pytanie. Czy to aby nie jest TEN Jacek Piekara od inkwizytora Mordimera ??
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Września 2011, 17:42:06 »
To ten, jest napisane w prawym górnym. Żal gościa.

Btw. Janusz Korwin Mikke dziś o 14 umarł, właśnie się dowiedziałem z innego artykułu Piekary.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Obywatelski protest niepłacenia za abonament. Bp Mering przeciw Nergalowi w TVP
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Września 2011, 17:54:32 »
Z Januszem Korwin-Mikke to bujda na resorach :)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog