Autor Wątek: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!  (Przeczytany 10956 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lipca 2011, 01:15:31 »
Ja odpowiem na to pytanie - przeczytaliśmy wszystkie opowiadania, każde dostało ocenę w skali 1-5 i krótkie uzasadnienie. Robiły to cztery osoby, pomiędzy które został podzielony materiał. W końcowej fazie postanowiłem by wszyscy przejrzeli opowiadania które wybrali i odrzucili te do których są jakieś wątpliwości. Bardzo możliwe że wtedy właśnie odpadł Obcy - niech któryś z redaktorów przejrzy tablicę o antologii i sprawdzi jaka była ocena tego opowiadania.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipca 2011, 01:29:12 »
Można by tu wkleić opinie na temat tych opowiadań, ale z przyczyn obiektywnych ich autor nie będzie miał możliwości uzasadnić swoich wyborów. Wreszcie to on sam powinien zdecydować czy chce to ujawnić czy nie - obowiązuje tu ochrona schronowej tajemnicy firmy :ssi

Podczas prac nad Antologią zapadły więc takie a nie inne decyzje, mój świetny tekst również odpadł (tyle w niego włożyłem siebie :-[), reklamacje można zgłaszać, ale z przyczyn oczywistych nie zostaną one już uwzględnione  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipca 2011, 01:57:09 »
To pewnie przez ten fragment o kibelku xD Tak czy siak, jakby ktoś mógł sprawdzić jaką dostało one ocenę - reszta oczywiście to już sprawa poufna.


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lipca 2011, 09:36:23 »
Cytuj
Dane: Raptor - "Obcy II cz.1" / 59 str.
Opis: Kontynuacja opowiadania "Obcy".
Ocena nie fajne/niezłe.

Cytuj
Dane: Raptor - "Obcy" / 29 str.
Opis: Ot, typowa krwawa masakra oddziału BoS przez nietypowe mutanty. Stokroć lepiej by się oglądało ekranizację tego opowiadania.
Ocena: nie fajne

Cytuj
Dane: Raptor - "Obcy cz.2" / 59 str.
Opis: Kontynuacja w.w. opowiadania.
Ocena: nie fajne.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

cubik2k

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Blog projektu Fonline 2077
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lipca 2011, 19:32:33 »
Dzięki za rzeczowe i obszerne wyjaśnienia, widać, kwestia gustu ;) W każdym razie, przy takiej selekcji opowiadań, przynajmniej można ufać, że Antologia to faktycznie najlepsze z tych dobrych, bo tylko takie na Trzynastym Schronie można znaleźć :) (wyszło parę deko niezamierzonej wazeliny hehe :P )
Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lipca 2011, 19:41:31 »
Sposób wyboru tych opowiadań  był kontrowersją nawet wewnątrz redakcji, jednak raczej nie dało się tego zrobić inaczej - przy takiej ilości opowiadań, trzeba iść na pewne kompromisy, w tym wypadku była to kwestia gustu poszczególnych osób.   

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Grudnia 2011, 14:16:58 »
Człek na chwilę zrobił sobie wakacje od "sceny" i proszę jaka fajna inicjatywa się odbyła w tym czasie. Miło mi, że mój tekst znalazł się w gronie wybranych :)

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Marca 2012, 19:54:54 »
W moim odczuciu (jak czytałem opowiadania "Obcego" daaawno temu) to pierwsza część była nawet spoko, przez drugą się nudziłem, a trzeciej się nie podjąłem.

Gratuluję antologii, super się prezentuje. Wydamy ją w wersji papierowej? :)

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Uwaga! Achtung! Attention! Antologia Trzynastego Schronu!
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Marca 2012, 23:02:03 »
Kwestia była dyskutowana. Z kilku względów postawiliśmy na samoobsługę.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.