Autor Wątek: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!  (Przeczytany 70851 razy)

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Grudnia 2011, 14:19:22 »
Cóż, pozostaje mi się rozpłakać  :'( Szkoda, że wcześniej się nie dowiedziałem o konkursie.

Stalker

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • post-apo-2012
    • Blog literacki o tematyce postapocalyptic
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Grudnia 2011, 18:23:22 »
Nie martw się! Będą jeszcze inne konkursy  :piwo2:
NASZA AUTORSKA GRA!! Z OKAZJI 3000 wejść zapraszamy do pobierania!

http://post-apo-2012.blogspot.com/2012/02/3000-wejscie-prezent-dla-was.html

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #102 dnia: 02 Grudnia 2011, 07:40:55 »
Nie martw się! Będą jeszcze inne konkursy  :piwo2:
Dokładnie. Spokojnie dopieszczę tekst i sobie poczeka na inną okazję :)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Polskie Postapo - zakończenie konkursu!
« Odpowiedź #103 dnia: 02 Grudnia 2011, 16:01:59 »

No i stało się. Konkurs Polskie Postapo przed paroma dniami dobiegł szczęśliwego i, co istotne, owocnego końca. Nie oznacza to co prawda, że dowiecie się już w tej chwili, kto okazał się najlepszy. Wasza partycypacja była znacząca i frekwencja dopisała. Teraz czeka nas przedarcie się przez kilkaset (tak, tak, bez cienia przesady!) stron Waszej twórczości.

Przez kilka następnych dni (ale dosłownie - kilka!) każdy uczestnik konkursu może jeszcze dokonać ostatecznej modyfikacji swojej pracy. Sam biorę udział w wielu konkursach literackich i doskonale znam to uczucie, gdy, czytając tekst dzień po wysłaniu zgłoszenia, znajduję taką gafę, że dziwię się, że ją wcześniej przeoczyłem. Dlatego taki bonusik z naszej strony, jakbyście chcieli cokolwiek jeszcze poprawić w swoich pracach :).

Nie potwierdzaliśmy mailowo odbioru wiadomości ze zgłoszeniami (chyba? :P), dlatego też w rozszerzeniu nowiny podaję wszystkich uczestników i ilość przesłanych do nas prac przez każdego z nich. Rozwiązanie konkursu nastąpi - wedle regulaminu - w najbliższym możliwym terminie. Postaramy się, aby odbyło się to jak najszybciej :)

Otrzymaliśmy zgłoszenia od użytkowników:
  • Rorsarch - 5 prac (!)
  • monkizz - 3 prace
  • Szczupak - 2 prace
I po jednym tekście od następujących użytkowników:

  • Coyote
  • koralgol4
  • Jarosław Juszkiewicz
  • Lithium
  • Adam
  • Stlaker
  • DUD
  • Polip
  • Mad Przemo
  • Dariusz Sidor
  • Obcy
  • Mosillo
Jeśli ktoś wysłał pracę w terminie, a nie ma go na liście - proszę o kontakt przez PW na forum newsowym.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Polskie Postapo - zakończenie konkursu!
« Odpowiedź #104 dnia: 02 Grudnia 2011, 16:46:23 »
Rorsarch - 5 prac (!)
Nie przesadzajmy, tylko trzy były rozsądnej objętości, dwa krótkie opowiadanka po dwie strony dorzucone w celu rozszerzenia pewnej kwestii potraktowanej po macoszemu w głównym wątku (i w sumie tak zostało, jak się spodoba i będę miał czas coś tam naskrobać to pewnie kolejne części tego tasiemca wyjdą) :D Mam w sumie jeszcze jedno takie krótkie, ale nie wysłałem, to może po konkursie.
Nie potwierdzaliśmy mailowo odbioru wiadomości ze zgłoszeniami (chyba? :P)
No tak od niedawna coś przychodziło, jak wysyłałem w wakacje to nie było potwierdzeń :D
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Grudnia 2011, 16:49:27 »
Może Squonk coś tam ustawiał, żeby z automatu wysyłało. Tak się zabezpieczyłem tym 'chyba', bo nie wiem szczerze powiedziawszy, ale w sumie to mało ważne :hyh
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Grudnia 2011, 17:18:50 »
W wakacje to na Schronie była inna sytuacja polityczna, dziś jest teź już inna :hyh

Ogarniemy wszystko w swoim czasie, jeśli będą jakieś tyły. Jak mówi stare, śchronowe przysłowie (jedna z wersji): poradzimy sobie haaa! :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Grudnia 2011, 16:41:26 »
No tak, mogłem wysłać cokolwiek a potem finalne...

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Grudnia 2011, 16:46:28 »
Hehe, właśnie to stanowi o pionierskości Trzynastego Schronu :ncz
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Grudnia 2011, 17:18:21 »
No tak, mogłem wysłać cokolwiek a potem finalne...

No ale to by było nie fair. Tak samo jak np. zrobienie jakiegoś pustego pliku i zapisanie go w dziwnym formacie, wysłanie prowadzącemu w piątek, czekanie na jego odpowiedź, że pliku nie da się odczytać i wysłanie gotowego projektu dopiero w przyszłym tygodniu (na Joe Monsterze takie coś kiedyś znalazłem, nie żebym sam z tego korzystał  :-*)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #110 dnia: 05 Grudnia 2011, 07:37:01 »
No ale ja mam 80% opka. Dopieści się i będzie na inną okazję :)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #111 dnia: 14 Grudnia 2011, 12:39:26 »
Moi drodzy, proszę Was o jeszcze odrobinę cierpliwości. Prace nad tekstami są mocno zaawansowane, zbieramy redakcyjne opinie, czekamy na wnikliwą ocenę tak, byśmy wybrali do "13-tki" i nagrodzili rzeczywiście najlepsze Wasze teksty. Jedno, co mogę obiecać, to że do Świąt poznacie rezultaty naszej i przede wszystkim Waszej pracy. Pozdrawiam wszystkich konkursowiczów! :afr
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Grudnia 2011, 11:37:46 »
To super. Czekam na ciekawe teksty do poczytania.

Stalker

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • post-apo-2012
    • Blog literacki o tematyce postapocalyptic
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Grudnia 2011, 13:25:24 »
Czekamy, czekamy, a tutaj napięcie narasta :). Ciekaw jestem czy mój tekst się wam spodobał :). Korzystając z okazji chciałbym wam złożyć wesołych świąt pełnych zrozumienia i przebaczenia oraz smacznego posiłku wigilijnego w towarzystwie najbliższych oraz szczęśliwego nowego roku, aby okazał się lepszy od poprzedniego! Pozdrawiam. Damian.
NASZA AUTORSKA GRA!! Z OKAZJI 3000 wejść zapraszamy do pobierania!

http://post-apo-2012.blogspot.com/2012/02/3000-wejscie-prezent-dla-was.html

Obcy

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kurtz, Brando - niczym sędzia Holden
    • Droga ślepców
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Grudnia 2011, 19:19:36 »
Jedno, co mogę obiecać, to że do Świąt poznacie rezultaty naszej i przede wszystkim Waszej pracy. Pozdrawiam wszystkich konkursowiczów! :afr

Witam,

Panie Poruczniku, bo my stęsknieni za niezwykle frapującymi wynikami, i jeszcze bardziej tajemniczymi tekstami, które chcielibyśmy przeczytać  :ords Kipimy wręcz z niecierpliwości, dygoczemy z braku wrażeń, czekamy na post apokaliptyczny świat, który przeniesie nas do niedalekiej przyszłości... i który da nam po głowie  :wpr13s: 
Obcy (Mersault) Camusa.
Każdy kolejny dzień, to nowa szansa...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #115 dnia: 27 Grudnia 2011, 19:29:18 »
Porucznik przedłużył termin oceniania prac, bo my na politechnice mamy dużo do roboty, więc się nad nami zmiłował  :-*

Ale do Sylwetra powinno być chyba wszystko ocenione, podsumowane i ogłoszone.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Grudnia 2011, 21:17:28 »
Tak będzie :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Stalker

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • post-apo-2012
    • Blog literacki o tematyce postapocalyptic
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Grudnia 2011, 13:07:53 »
@nie wiem. Ja też jestem z Politechniki i fakt trochę pracy jest, szczególnie w sesji   :wpr13s: Czekamy na wyniki  :ords
NASZA AUTORSKA GRA!! Z OKAZJI 3000 wejść zapraszamy do pobierania!

http://post-apo-2012.blogspot.com/2012/02/3000-wejscie-prezent-dla-was.html

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Polskie Postapo - rozstrzygnięcie konkursu!
« Odpowiedź #118 dnia: 31 Grudnia 2011, 11:40:56 »

Ahoj! Zgaduję, że to chwila, na którą ze zniecierpliwieniem czekało kilkanaście osób, które przez ostatnie pół roku pisało i słało na konkursowego mejla swoje utwory. Pragnę przeprosić wszystkich zainteresowanych za zwłokę, jednakże intensywne obrady trwały dosłownie do ostatniej chwili zaplanowanego na ubiegłą noc deadline'u.

W trakcie trwania konkursu zaszły pewne zmiany natury redakcyjno-organizacyjnej, o których czuję się zobligowany poinformować. Otóż Lithium, jak zapewne pamiętacie, przysłała na konkursowego mejla swoje zgłoszenie, jednak w tzw. międzyczasie awansowała na stanowisko współpracownika Trzynastego Schronu, co uniemożliwiło jej zdobycie nagrody. Dzielna sierżant sztabowa nie poddała się jednak i z godnym podziwu zapałem oraz w pełni profesjonalnie wzięła udział w ocenie tekstów.

Jak też za chwilę zauważycie pula nagród została jeszcze w ostatniej chwili powiększona, m.in. o dwa egzemplarze książki "www.ru2012.pl" autorstwa Marcina Ciszewskiego, ufundowanych przez Wydawnictwo Znak litera nowa (nasza recenzja wkrótce ;)). Stało się tak z pewnych względów, o których dowiecie się już za moment.

Okej, a więc nie przedłużając: w konkursie Polskie Postapo na opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Polsce, zostali nagrodzeni...

... WSZYSCY UCZESTNICY KONKURSU!

Za fanfary, szał radości i piszczenie dziewczyn musi Wam wystarczyć krótkie: tadam! ;) Niemniej takie są fakty - każdy uczestnik konkursu otrzymuje od nas nagrodę za przysłanie swojego tekstu lub - jak w przypadku kilkorga konkursowiczów - tekstów (stąd dodatkowe fanty specjalnie dla Was).

Postanowiliśmy nie przyznawać konkretnych miejsc, jako że konkursowy plon wywindowany został przez Was na wysoki poziom. By jednak obrady szanownego jury w postaci członków redakcji Trzynastego Schronu nie poszły na marne, postanowiliśmy wyróżnić kilka osób, których opowiadania wyraźnie wystąpiły przed szereg. I tak:

Wyróżnienie dla Rorsarcha - za potraktowanie zadania budowania uniwersum bardzo serio i przysłanie pięciu znakomitych tekstów. Wrathu tak argumentował swoją wysoką ocenę dla niego: "wykreował ogromny świat, sporo zmutowanych stworzeń, mitologie, polityka, przemyślane nazewnictwo postaci, grup, liczne i nie zawsze spodziewane nawiązania (choćby imiona ghuli), wielce zadziwił zarówno długością jak i jakością". Za ogromny wkład pracy i jej godne podziwu efekty otrzymujesz od nas: książkę "www.ru2012.pl", DVD z filmem "Melancholia" oraz schronową przypinkę!

Wyróżnienie dla Obcego - za opowiadanie "Trzynasty schron" (nomen omen? :P). "Zaskakujące. Piękne zakończenie.", pisał Wrathu; "Głębokie, skłaniające do refleksji", zachwycała się Lithium. I mnie dosłownie powaliło ono na kolana. Świetny tekst. Gratulacje. W nagrodę otrzymujesz od nas: audiobook Janusza A. Zajdla "Limes Inferior" oraz książkę "Piaski Armagedonu" Vladimira Wolffa!

Wyróżnienie dla Adama - za opowiadanie zatytułowane "Zobaczyć niebo". Za niezwykłą biegłość w posługiwaniu się słowem, nieprzeciętną pomysłowość i wzbudzenie autentycznych emocji otrzymujesz od nas: książkę "www.ru2012.pl" oraz unikalny schronowy breloczek!

Kolejne teksty, które zrobiły na nas wrażenie, to:

Trzy teksty autorstwa monkizz - Wrathu nie mógł się nadziwić: "Są tak różne, że trudno uwierzyć, że pisała to ta sama osoba". Squonk: "Krótko i na temat (...) Ciekawie zarysowany świat, w którym ludziom porąbało się we łbach". Wszystkie napisane na bardzo dobrym, wysokim poziomie. I za to otrzymujesz od nas: DVD z filmem "Melancholia" oraz schronową koszulkę w wersji dla pań!

"Bad decisions: the aftermath" autorstwa Coyote - za odwagę i zręczne, wręcz absolutne wykorzystanie zasad konkursu - tekst jest napisany w języku angielskim, co nie było zabronione - ale także wciągającą, sprawnie napisaną historię otrzymujesz od nas: DVD z filmem "Melancholia" oraz schronową naszywkę!

"Trąba Kasandry" autorstwa Polipa - "apokaliptyka religioznawcza", jak określił tekst Jerzy, Lithium dodała do tego: "widać że przemyślane i  rozplanowane (...) To takie opowiadanie dla intelektualistów, nie prosta rozrywka tylko coś na myślenie". Za intrygujące poruszenie niełatwej tematyki i solidne wykonanie otrzymujesz od nas: album CD "Starsi, grubsi, bogatsi" zespołu Vespa oraz schronową przypinkę!

Uczestnicy, których teksty zostają nagrodzone, to także:

* Dariusz Sidor - za tekst "Pewnego razu..." otrzymujesz od nas: książkę "Rebelia" Marcina Gawędy oraz schronową przypinkę!
* Stlaker - za tekst "Osiedle postapokalipsa" otrzymujesz od nas książkę "Apokalipsa według Pana Jana" Roberta J. Szmidta!
* Mad Przemo - za tekst "Łowca maszyn" otrzymujesz od nas książkę "Duma i uprzedzenie i zombi" Grahame-Smitha Setha!
* mosillo - za tekst "Szpony śmierci - Najemnik Wolności" również otrzymujesz od nas książkę "Duma i uprzedzenie i zombi" Grahame-Smitha Setha!
* DUD - za tekst "Nawałnica" otrzymujesz od nas schronową koszulkę!
* Jarosław Juszkiewicz - za tekst "Odrodzenie" otrzymujesz od nas: DVD z filmem "K-19" oraz schronową naszywkę!
* koralgol4 - za tekst "Postapo" również otrzymujesz od nas DVD z filmem "K-19" oraz schronową naszywkę!
* and last but not least - Szczupak, za dwa teksty: "Łowcy potworów" i "Inna perspektywa", otrzymujesz od nas koszulkę polo oraz naszywkę!

Tak oto wygląda rozstrzygnięcie konkursu Polskie Postapo :) Pamiętajcie o przysłaniu danych adresowych - na konkursowego lub redakcyjnego mejla, albo do mnie PM-ką na forum newsowym. Proszę Was także o podanie w wiadomości formy Waszego podpisu pod tekstem - czy ma być to tylko nick z forum, imię i nazwisko czy może nazwisko i nick.

Na uruchomienie Projektu "13" będziecie musieli co prawda jeszcze trochę poczekać (nauczony doświadczeniem nie podaję konkretnej daty :)). Czeka nas teraz kolejna część pracy i wyzwań nad Waszymi i naszymi tekstami. Niemniej gwarantuję, iż co najmniej jedno opowiadanie każdego autora trafi do projektu pierwszego polskiego fanowskiego postapokaliptycznego uniwersum literackiego ;D Niewykorzystane teksty - o ile takie będą, mam na myśli oczywiście zgłoszenia użytkowników, którzy zdecydowali się przysłać więcej niż jeden - trafią do schronowych zasobów.

Dziękuję i gratuluję wszystkim!
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2011, 15:25:37 wysłana przez Lithium »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #119 dnia: 31 Grudnia 2011, 13:08:13 »
Gratulacje!!!
Czekam na solidną lekturę, której się spodziewam po komentarzu Verona i zacytowanych komentarzach jury. :)