Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 23, 2018, 17:41:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o Modding  (Przeczytany 11407 razy)
Aurelinus
Moderator
*

« Odpowiedz #60 : Kwiecień 27, 2018, 13:04:16 »

Przymierzam się do przeglądnięcia wszystkich swoich używanych modów pod tym kątem i chciałbym coś więcej wiedzieć na ten temat jeśli byłbyś łaskaw.
Tak, jak ci wcześniej napisałem, takie nieskasowane pliki/dane zachowują nr ID, więc po pierwsze zapychają pamięć gry, bo zostaną za każdym razem przemielone w silniku (szczególnie przy zapisach gry), a po drugie GECK może - przy odrobinie pecha - nadać innemu plikowi ten sam nr ID (bo jest technicznie skasowany, ale nie fizycznie właśnie), a dwa takie same nr ID to już nieszczęście gotowe. Duża ilość takich *D oczywiście podnosi prawdopodobieństwo obydwu powyższych czynników i tyle.

Dalsza część tylko do wiadomości - nie rób tego w domu, jeśli nie wiesz co robisz Smiley:
Co do samych ID, to jak otworzysz moje pliki do modów, to zauważysz, że każdy ma numerację plików wewnątrz nadaną ręcznie przeze mnie w FNVEdit, której ostatnich sześć cyfr (YYYYYY) jest specjalnie tak ponumerowana, żeby nie duplikowały się z numeracją w innych modułach (moich). Teoretycznie gra każdemu modułowi przypisuje osobny prefix numeru XX np. 01YYYYYY dla pierwszego od góry, 02YYYYYY dla drugiego i tak dalej w układzie szesnastkowym, ale różnie z tym bywa potem w praktyce. Np. jeśli usuniesz w trakcie gry któryś moduł, który nie jest ostatni w kolumnie modów, to numeracja prefixu odpowiednio zmieni się - np. gdy usuniesz moduł piąty od góry (prefix 05), to jego miejsce zajmie ten szósty (dotychczas prefix 06) i następne też przesuną się odpowiednio o jeden niżej. Teoretycznie gra sobie z tym radzi i potrafi to odpowiednio zinterpretować (czyli przesunąć numerację plików zgodnie z nowym ustawieniem modułów), ale w praktyce zdarzają się niestety wyraźne błędy, by ich uniknąć nadajesz właśnie sam numery poszczególnym modom, np. tak:

Mod 1:
numeracja od xx000990 do xx 009999
Mod 2:
od xx00999A do 00FFFF
Mod 3:
od xx010000 do coś tam i tak dalej...

Takie podejście ułatwia silnikowi opanowanie sytuacji, gdy któryś mod wypada w trakcie gry, ale nie jest to niezbędne do życia, za to zwyczajnie praktyczne (i niestety czasochłonne, bo trzeba ręcznie wpisać wszystkie numery i jeszcze pamiętać, by nie poprawiać numerów plików z oryginalnej gry tzn. zostawić oryginalne ID plikom duplikowanym z plików samej gry i innym duplikowanymi np. z modów będących plikami ESM).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 13:06:36 wysłane przez Aurelinus » Zapisane
Sajok
Kapral
*

« Odpowiedz #61 : Wrzesień 21, 2018, 13:41:08 »

Witaj Aurelinusie, chciałby znowu o coś zapytać. Jak w drzewku dialogowym wygląda warunek określający konieczność posiadania reputacji w jakiejś społeczności. Jakoś nie mogę znaleźć przykładu, żebym mógł zgapić jak to wygląda Wink Może konkretnie - chcę, żeby dana opcja dialogowa pokazywała mi się tylko wtedy, gdy mam odpowiednio wysoką reputację u RNK np. "bożyszcze tłumów".
Aha, jeszcze jedno. Czy podkładanie głosów to się robi wciskając "record" w okienku dialogowym danej kwestii? Wybacz Aurelinusie, że regularnie o coś pytam, ale czasem nie chce mi się już tracić czasu na eksperymentowanie i dochodzenie samemu do rozwiązania kiedy może od Ciebie uzyskam fachową odpowiedź "od ręki".

EDIT: Czasu na eksperymenty nie chce mi się tracić, ale spokoju mi to i tak nie daje Wink Z pierwszym problemem wydaje mi się, że sobie poradziłem - chyba chodzi o warunek GetReputationThreshold, tylko nie wiem co dokładnie oznaczają liczby przy danej frakcji, ustawiłem na 2 bo tak było przy tym losowym spotkaniu z członkiem Króli, który coś daje graczowi losowo. Obstawiam, że ta 2 znaczy się coś w okolicach "jesteś lubiany" (a jak będzie  "bożyszcze tłumów"?). Z drugim też sobie poradziłem, tyle, że własny głos brzmi hmm... tragicznie?? Jak w takim razie podstawić standartowy głos dostępny w grze (np. jakieś krótkie przywitanie)?
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 11:54:16 wysłane przez Sajok » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!