Autor Wątek: komiks  (Przeczytany 19299 razy)

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Czerwca 2011, 23:19:57 »
Sesja jeszcze trwa ale po niej dam szczegóły fabularne i graficzne do ewentualnej korekty przez forumowe grono znawców i ekspertów (no i tym którym będzie się po prostu chciało coś powiedzieć :spk)

A na razie coś w prawie postapo klimatach

« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2011, 23:21:52 wysłana przez pucka »
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

O-ander

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Because you're stiupid...
Odp: komiks
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Czerwca 2011, 21:17:02 »
A w tym komiksie o co chodzi? Jest ogłoszenie czy gazeta jakaś i chwilę potem odjeżdża samochód? :@
A czy ty zabiłeś Mistrza i Franka Horrigana?

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Czerwca 2011, 21:18:43 »
haha to nie komiks, to po prostu są fotki XD
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Października 2011, 00:11:10 »
Proces twórczy trwa, jak widać (po rysunku obok) eksperymentuje z wyglądem i stylem.
Co do samego komiksu zdecydowałam się na parę krótkich historyjek surwiwalowych nie powiązanych ze sobą fabularnie a jedynie dziejące się w tym samym uniwersum. Tego już jestem pewna, natomiast cała reszta pozostaje wielką niewiadomą  :face: Myślę że po ukończeniu pierwszej historyjki bardziej się rozeznam w jakim konkretnie kierunku chce iść, czy bardziej poważnym czy rozrywkowym.

W każdym razie projekt wciąż jest aktywny i pracuje nad nim.  :zwr
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: komiks
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Października 2011, 23:54:57 »
Fajnie ubrana  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: komiks
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Października 2011, 22:54:21 »
Gorsetowodery - seksy i praktyczne ...

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: komiks
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Października 2011, 13:03:40 »
Tylko gratulować (i zazdrościć, chociaż nie, to nie ja :angel chip:) talentu.
Ale czy strój taki praktyczny, to ja nie wiem... Chyba nie o to szło. :ncz

Przy okazji przejrzałam resztę tematu... Trochę chaosu jest, ale klimat ogromny. Zaś co do babki w postapie...
Myślę, że jeżeli skupić się w postaci na tym, co ogólnoludzkie, tkwiące w moralności, intelekcie, zdrowiu (lub brakach tychże) - istnieją spore szanse, by bohaterki nie przepakować, nie spłycić i zrobić z niej realną, żywą istotę, zmuszoną do radzenia sobie w świecie przynajmniej strasznym, jeśli nie zatrważającym.
Im mniej będzie pytań typu "Ale to jest baba, więc jak ją wykreować na bohatera?", tym prędzej się uda. Czasami mnie zdumiewa, jak wiele osób przyjmuje za zupełnie normalne założenie, że nie da się przeskoczyć w twórczości pryzmatu płci. I potem, jak chcę sięgnąć po świetną literaturę obyczajową, nie romansidło, jestem "czytelniczką prasy kobiecej", a jeśli zechcę zainteresować się, powiedzmy, kryminałem - już nie należę do "typowych kobiet". A, i nie wmawiajmy sobie, że wrażliwość od razu równa się emo. Nie daj się wcisnąć w stereotypy odbioru sztuki i będzie git. :spk

Btw, super klimat dają też wszelkie stare materiały biurowe typu karty ewidencyjne, jakieś listy rozliczeń różnorakich, często do wyszperania w likwidowanych biurach i ichnich śmietniskach. Swego czasu ojciec mi przyniósł tego na kopy, żółte, szorstkie, chropawe, idealnie wpasowało się w ówczesny nurt "tfurczości", mrocznej jak zaraza. :D

Zmotywowana się poczułam do okiełznania lenia, idę pisać. :trm

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: komiks
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Stycznia 2012, 08:22:09 »
Kilka uwag :)
Na pierwszej stronie człowiek chyba ma uciętą/urwaną/odgryzioną nogę i podpiera się kikutem. Raczej powinien siedzieć na tyłku bo tak ma bardzo niewygodną i bolesną pozycję.
Ściana za jego plecami jest pokryta jakimiś płytkami przykręcanymi na rogach. Dwa dolne rzędy są w perspektywie, natomiast trzeci dochodzi do krawędzi obrazka - powinien też zachować perspektywę.
Zaczep paska broni na trzecim rysunku jest w innym miejscu niż na pierwszym.
Potwór odgryzł głowę człowiekowi po czym świadomie odbezpieczył granat i sam się wysadził w powietrze - trochę dziwne  :/
No i strona 3 rysunek czwarty - niezrozumiały kontekst.

Ogólnie - klimatycznie wygląda i pointa jasna :)

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Września 2012, 23:43:06 »
Help!
 :głsk:
Musze zrobić 3 ilustracje na tematy życia po apokalipsie (nie żadnej konkretnej, tylko tak po prostu ład, rząd i powszechna technologia znika).
Jestem całkowicie wyprana z pomysłów, wpadłam tylko na walkę zmutowanych psów (która średnio wyszła) i potwornego kurczaka.
Potrzebuj pomysłu na ilustracje, to może być wszystko, od pokazu mody masek gazowych po grę w zmutowanego chińczyka, no co kol wiek. Na nic nie mogę wpaść, a potrzebuje trzech scenek.
Proszę podrzućcie mi jakiś pomysł.
Musze się wyrobić do 27.09




Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: komiks
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Września 2012, 13:44:20 »
Technologia znika... Ale oczywiście apokalipsa to nie tylko wybuch bomby, która niszczy wszystko, nie każdy który przeżył to idiota. Więc czarodziei trochę na pewno pozostało;) Potrzebny prąd. Widzę, że masz fajną surrealistyczną klimę dobrą kreskę, więc sobie poradzisz. Zacznijmy od dużego zmutowanego chomika w sklepanym z desek kole do biegania dla chomików. Koło to podłączone jest drutami do jakiegoś generatora dalej od niego odchodzą kable , które są podłączone do słoika w którym są dwa druty ( mniejsza o to bo i tak tego na ilustracji nie będzie widać. Kłębowisko kabli opuszczone pomieszczenie chomik- olbrzym mutant napędza machinę... W rogu pokoju przy stoliku ze skrzyni siedzi przygarbiona postać i wykonuje jakąś czynność (np coś składa). światło daje jej prąd wytwarzany prze z chomika giganta....
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Września 2012, 14:33:29 »
Nasa jesteś geniuszem!  :zcz2: Pomysł przeszedł biorę się do rysowania, wielkie dzięki! To potrzebne jeszcze dwa.
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: komiks
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Września 2012, 20:08:22 »
Zrób może taką nieco z horroru wizję:

Weź człowieka uciętego do samej głowy. Twarz zrób zdeformowaną, głowę łysą, z kablami. Zamiast reszty ciała, bioniczne, flakowate, ni ciało, ni tworzywo, macki. Mózg zanurzony w jakiejś mazi albo otoczony ekranami holograficznymi. Wokoło wydłużone, groteskowe, podobne cieniom na ścianie jaskini Platona, wijące się jakby robaki (mogą nawet kończyć się nie nogami, ale dymem, albo być zrobione nieco skrzywione na zewnątrz, jak widziane w odkształcające soczewce) postacie ludzi w białych kiltach. Uśmiechnięte nienaturalnie, jak z klipu "Jest super" T. love albo przeciwnie, wyprane z uczuć, oczy szklane lub nieco owadzie. Jeden z nich dzierży długą igłę. Na twarzy podczepionej do macek wyraz cierpienia... :-X :-X :-X :-X

PS. A tak "źle", jak przy psach, to ja bym chciała umieć... :p

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: komiks
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Września 2012, 21:53:22 »
Zamiast ludzi w kitlach daj dzieci. Z roszczepem wargi, wodogłowiem, bliźnięta syjamskie... Efekt zabójczy.

A jeśli to narysujesz to musimy się wybrać do jednego psychiatry.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: komiks
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Września 2012, 21:54:55 »
Specu, intryguje mnie Twoje szaleństwo...

Narysuj ognisko z telewizora.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Września 2012, 00:37:53 »
Specynka twoja wizja jest tak mroczna że aż... mnie zaćmiło i nie wiem o co chodzi...  Możesz spróbować opisać to jeszcze raz, tak prostymi słowami i zdecydowaniu się na jedną opcje a nie podawaniu szeregu możliwości (jestem za tępa by to ogarnąć, wybacz  :flwr:)
(pomysł w weryfikacji)

Nasa A chomiczek się niestety dopiero jutro będzie kończył (oczywiście zademonstruje tutaj) bo złapałam katar, a to utrudnia wiele spraw
(praca w toku)

Adam Czemu psychiatry? Wolała bym anatoma który ewentualnie poprawił mi błędy w ilustrowaniu pewnych wad wrodzonych

Glassius było by to ciężko pokazać, ale doceniam
(niestety pomysł nie przeszedł)
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 00:39:54 wysłana przez pucka »
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: komiks
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Września 2012, 11:08:55 »
OK, skoro nie czujesz tej wizji, zwalniam cię z psychiatry ;) A co do anatomii - sama jej historia i życiorysy anatomów to dobry temat na postapokaliptyczne obrazki.

Chodziło jej chyba o coś takiego:


Możesz wykorzystać mój obrazek, wystarczy tylko kilka poprawek i będzie się nadawał  :D

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: komiks
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Września 2012, 11:41:28 »
Eee tam.. bardziej mindfuck'owe rzeczy w życiu widziałem i nie jest to jeszcze powód by korzystać z usług psychiatry (no chyba że ktoś sobie z tym nie radzi to wtedy tak). Osobiście nie jestem fanem epatowania odrazą bo jest to w gruncie rzeczy dość tanie rozwiązanie, a najfajniejsze według mnie są motywy gdy coś się okazuje nie być tym na co wygląda: Potwory które okazują się być bardziej ludzie od ludzi, "zbawcy ludzkości" w rzeczywistości knujący by ją zniewolić, świat baśni który okazuje się być przykrywką dla potworności czy pełny okrucieństwa, czy np. puchaty biały kotek będący w rzeczywistości mastermindem odpowiadającym za śmierć w mękach setek ludzi, a wszystko to w imię ratowania świata :@.. gdy dobro okazuje się być złem, a zło dobrem.. to dopiero mindfucki z prawdziwego zdarzenia!


Ja bym sobie wyobraził to tak.. mózg w słoju, kable i wszystkie tego typu pierdoły, oraz na monitorze obraz z umysłu tegoż mózgu.. króliczki, kucyki i muzyka "I am in heaven", a na drugim monitorze jakieś informacje o eksperymentach czy innej eksterminacji z którym to ów układ jest związany.. :zwr A najzabawniejsze jest to że taki obraz jest najbliższy rzeczywistości.. i naszej przyszłości.. :zomb:


Albo takie coś (nie wnikam w szczegóły wykonania): mamy trzy obrazy (choć można to pociągnąć w nieskończoność, a nawet zapętlać). Mamy polityka/przedsiębiorce który patrząc a rolnika widzi świnię, rolnika który patrząc na przedsiębiorce widzi diabła, a patrząc na świnię widzi stek i świnię która patrząc na rolnika widzi boga/zbawcę (jest sporo wariantów tego obrazu).
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 12:18:50 wysłana przez Rezro »

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: komiks
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Września 2012, 14:17:29 »
Buahahaha, rozwalacie mnie. :ncz :flwr:

Pucuś, especially for You:


Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: komiks
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Września 2012, 18:46:30 »
Właściwie to miało być ognisko w telewizorze, widziałem to w jakimś filmie. Mój zamysł był taki.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komiks
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Września 2012, 01:59:01 »
Glassius Ten chopek jest super   naprawde mi się podoba, klimatyczny obrazek,
ale nie widać że to telewizor tylko że... no właśnie że coś.  Sama nie wiem jak miała bym to narysować, by było ognisko muszę wyjąc kineskop, a bez kineskopu trudno rozpoznać telewizor nawet jak doda mu się old schoolową antenkę

Specynka + Adam  Mroczne, ale jeszcze nie wiem co o tym myśleć, ale raczej nie przeszło

Rezro Znowu mózgi, rozmawiam ze zgrają zombie   odrzucony, aczkolwiek podsuną mi pewną zacną myśl, z tym pokazywaniem czegoś jak nie jest, wymyśliłam nuklearną syrenkę, wyjaśnię potem, dzięki Rezro!


Skończony chomiczek

Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu