Autor Wątek: Znacie ten film?  (Przeczytany 5742 razy)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Znacie ten film?
« dnia: 06 Lutego 2011, 18:57:10 »
Nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, ale chyba falloutowy fandom będzie to wiedział.

Szukam pewnego filmu o obcych, nie pamiętam tytułu, ani nawet, czy to był film dobry, czy gniot. Fabuła taka: lecą kosmici na Ziemię, niszczą satelity po drodze. Robią wielkie bum na Księżycu. Potem się okazuje, że nie chcieli zniszczyć satelit, tylko się z nami skontaktować, a bum na Księżycu to był ich sposób tankowania. Kiedy ludzie zobaczyli twarz obcego na ekranie, bardzo się przestraszyli. W końcu kosmici dolecieli i wylądowali w oceanie. Nie wiem co było dalej, czy byli dobrzy do końca, czy nas oszukali. Szukam tego filmu, wpisuję wszystko co o nim wiem do wyszukiwarek, ale nic nie znajduję. Ktoś kojarzy?
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lutego 2011, 09:12:48 »
Jacyś aktorzy może?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego 2011, 10:39:38 »
Albo mniej więcej z którego roku?
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2011, 12:43:37 »
Nic, drodzy Scherlocy, żadnych poszlak personalnych. Ba, ponieważ widziałem to dawno temu (może nawet w XX wieku?), nie pamiętam jak stary jest ten film, ani żadnej facjaty nie kojarzę. Pomóc może mi tylko ktoś kto rozpozna film po fabule, niestety...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2011, 15:43:13 »
Podpina się cichutko, żeby nie robić nowego tematu :P
Ja mam ostatnio podobny problem
nie mogę namierzyć filmu, którego główny bohater, widzi jakiegoś demonicznego-humanoidalnego-królika. Film był dość schizowy. I za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu... Kojarzy ktoś?
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego 2011, 15:47:45 »
@ Grosswick
"Donie Darko"

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lutego 2011, 21:20:04 »
OOoo!!
Dziękować!  :zltk
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lutego 2011, 02:35:33 »
Donnie Darko to też w sumie klimaty  8)

@Glassius
Wydaje mi się, że KeniG by coś o tym wiedział, ale on jest w rezerwie. A sądzę tak dlatego, że film wydaje mi się być jakąś produkcją fantastyczną klasy B, trafiającą od razu na rynek kaset VHS czy nowszy DVD. Sam mam w pip takich filmów obejrzanych jak odtwarzacz kaset się pojawił w domu 20 lat temu, gdy się oglądało kasety wymieniane na lokalnym rynku.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marca 2011, 13:21:33 »
Kurna, też kojarzę ten film. Aleś mi wkręcił ;) Po co czytałem taki  'stary' topic :hyh :hyh
Nie jest to żaden ze starszych Star Treków?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpnia 2011, 00:28:41 »
Ja mam rozkminę z pewnym amerykańskim filmem, widzianym kiedyś w telewizji  :-\

Został nakręcony na przełomie lat 70/80 - co wywnioskowałem z jakości obrazu, oraz z fryzur w filmie. Zapamiętałem z tego motyw, że podczas ćwiczeń gwardii stanowej, dwóch żołnierzy chyba się gubi i trafiają do położonej w środku lasów osady żyjących sobie dzikich... hmm.. drwali... No takich amerykańskich buraków: brody, czapeczki, koszule w kratę. Dzicy niby chcą pomóc żołnierzom, ale myślą jak ich by opie :cnsd ć na obiadek  ;D

Mogłem coś pokręcić, ale akurat tą scenę zapamiętałem, jak żołnierze są przez takich redneków oklepywani. Kojarzy ktoś może co to mógł być za film?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Znacie ten film?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sierpnia 2013, 13:47:40 »
ZNALAZŁEM! Po 2 latach. Mwahahaha!

To nie był film, a odcinek serialu "Po tamtej stronie". Sezon 2, odcinek 9 "Próba Ognia". Po angielsku: Trial by Fire (The Outer Limits). Z tej okazji zmieniam awatara na obrazek, który tak mnie przeraził w dzieciństwie :D

@Squonk
Wzgórza mają oczy 2?
Śmiertelne manewry?
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2013, 14:46:26 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...