Autor Wątek: Design i wygląd strony  (Przeczytany 19892 razy)

kijanka

  • Wiadomości: 1
Design i wygląd strony
« dnia: 21 Stycznia 2009, 13:10:32 »
Powiem wam panowie ze to jedna z najgorszych i najbrzydszych stron jakie ostatnio widzialem. Trzyma poziom webmajster 1.0. Validator html i css pokazuje : HTML 20 Errors, 8 warning(s)
CSS Errors (8)
Na pocieszenie powiem wam ze sa gorsze strony np. wwwTheWorstWebsitecom

Pozdrawiam i życzę pieniędzy a designera.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2009, 17:04:13 wysłana przez Squonk »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Stycznia 2009, 13:38:35 »
Po Pierwsze: Jak podajesz już link do strony gdzie jest takie gówno jak alert bomb to daj ostrzeżenie wcześniej, nawet jeżeli wyskakuje raz na 24h albo w ogóle tego nie rób.

Po Drugie: Jest to strona fanowska, tworzona przez lata w różnych odmianach języków html czy css i przez rożne osoby o różnym skillu, których guły i błędy nawarstwiły się - w końcu to 10 lat istnienia schronu już. Sam design ma jak dobrze wiem 8 lat. Tak czy siak oprawa graficzna jest drugorzędna bo schron przed wszystkim cieszy swoich użytkowników zawartością merytoryczną i jest efektem prac całej rzeszy ludzi, dlatego mówienie o jednej z najgorszych stron nie jest do końca fair. Ale takie mamy czasy że ludzie oceniają rzeczy ze względu na opakowanie a nie zawartość, jak głosi ludowe przysłowie nie oceniaj książki po okładce.

Po Trzecie: Cenimy sobie krytykę a prace nad nowym wyglądem strony trwają ;p
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2009, 13:51:11 wysłana przez Holden »

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Stycznia 2009, 15:05:48 »
Validator html i css pokazuje : HTML 20 Errors, 8 warning(s)
CSS Errors (8)

Co nic nie znaczy. Samo wrzucenie na stronę filmiku z youtube (albo innego niestandardowego dla html elementu) powoduje, że validator znajdzie kilka kolejnych błędów. Co więcej, błędy mogą się pojawiać niezależnie od designera strony. Np. na mojej prywatnej stronie validator znajduje 90 błędów i 60 ostrzeżeń - nieporównywalnie więcej, niż na Schronie, ale ani jeden nie pochodzi z linijki kodu wpisanej przeze mnie, wszystkie są winą okienek reklamowych, jakie zagwarantowało mi korzystanie z darmowego serwera.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Stycznia 2009, 17:39:10 »
Cytat: kijanka
Pozdrawiam i życzę pieniędzy a designera.
Z chęcią przyjmiemy każde wpłaty i dotacje  ;D

To jest właśnie magia Trzynastego Schronu - jej wygląd ssie paukę, a mimo to jest jedną z najlepszych pod względem zasobów polską stroną o Falloutach.

Baa!!!

Jedną z najbardziej podpier...nych przez gówniarzy gdy chodzi o jej zawartość! Analiza na koniec roku 2007 - potem podpier...nie drastycznie spadło, kiedy wzięliśmy sprawy we własne ręce.

I co mogę więcej dodać?

Teraz kiedy wypełniliśmy cele założenia tej strony - czyli bycia pierwszą strona o Falloucie 3 - to już z nikim nie musimy się ścigać i coś komuś udowadniać. Robimy swoje  8)

Zaś jak ktoś ma jakieś konkretne uwagi co do kodu strony i chciałby coś zasugerować - zawsze z chęcią go wysłuchamy i postaramy się to wdrożyć w życie.

BTW:
Za podawanie linków do stron z jakimś syfem przysługuje cztery kilo wpierdolu - czyli w przypadku tego forum - ban z miejsca.

kijanka - na razie trafiasz pod moderatorską lupę, a potem się zobaczy.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2009, 17:42:28 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Lymorn

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lutego 2009, 17:13:37 »
Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy:
  • czy istnieje możliwość uzyskania loga 13S jak i innych materiałów tego typu w formacie który można wykorzystać do dalszej obróbki
  • namiary na aktualnego "technicznego" 13S lub osobę pełniącą jego obowiązki

Mam kilka pomysłów na usprawnienie 13S pod różnymi względami, ale najpierw chciałbym je skonsultować czy aby na pewno są realne do wykonania. Jeśli tak to które, i przy jakim nakładzie ludzi i sprzętu, po wcześniejszej analizie sytuacji. Ale to bez pośpiechu.

Najbardziej mi zależy na materiałach identyfikacyjnych 13S, mam pomysł na nowy/lepszy layout strony z uwzględnieniem aktualnego telewizorka i kilku innych (aktualnie) "top secret" rozwiązań technicznych, i chciałbym go opracować i przedstawić :)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lutego 2009, 17:24:10 »
Hmm, no to tutaj pojawia się pewien problem, po więcej info radze się zgłosić do Squonka na pm.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego 2009, 19:12:51 »
Ja tam nie mam nic do obecnego wyglądu, jest bardzo ładny. Jeśli będzie jakaś zmiana, proponuję zrobienie screena, danie do newsa i jeśli na forum będzie więcej głosów na tak - zmianę :)
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2009, 23:32:20 »
@Lymorn
Odpisałem PMkę.

@Wrathu
Obawiam się, że żadnej "demokracji szlacheckiej" w tym przypadku nie będzie. Decyzje - jeśli jakieś zostaną podjęte - będą zapadać w ścisłych i wąskich gronach decyzyjnych ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 23:35:24 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Delvis

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lutego 2009, 23:44:28 »
tak jak w wojsku generalowie decyduja reszta sie dostosuje:P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lutego 2009, 23:55:47 »
Na Trzynastym Schronie działa raczej system "republiki oligarchicznej" - decydują wszyscy ci co są w środku  :-[

Zaś stopnie mają tą zaletę, że chlubnie odnoszą się do historii naszej wojskowości i są "rankingiem" wkładu pracy w stronę. Choć to brzydkie słowo bo się może z jakimś wyścigiem szczurów kojarzyć bleee
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lutego 2009, 10:57:28 »
Konsultacje z Forum są dobrym pomysłem, gdyż dzięki temu za w czasu przygotuje się ludzi do zmian i wykryje się ewentualne kontrowersje ... ale oczywiście nie mówię tu o jakimś głosowaniu bo decyzja należy do redaktorów.

Ja tylko od siebie przypomnę że jestem przeciwny zmienianiu strony na jakąś typową modłę ... telewizorek choć nie do końca praktyczny to jednak stanowi dużą część klimatu tej strony ... co nie zmienia jednak faktu że nie można go mocno unowocześnić i nieco upraktycznić. Byle by to wciąż był telewizorek Trzynastego! A i jeszcze jedno ... nie inspirujcie się PIPboy'em z TES:Fallout 3 bo tego nie strawię!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lutego 2009, 13:38:59 »
Takie dyskusje są o tyle ciekawe, że pojawiają się w nich też głosy o tym, żeby telewizorek wywalić w czorty - bo to, bo tamto. I bądź tu człowieku mądry.

Wniosek?

Robić swoje, a konsultacje społeczne przeprowadzać w ostateczności albo gdy samemu nie wie się co wybrać  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Delvis

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lutego 2009, 15:52:14 »
Jedna sluszna wladza to wladza w rekach wladzy a nie ludu;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lutego 2009, 16:02:12 »
No no no - bez kadzenia nam tylko  :P

Ideałem byłby zapewne Trzynasty Schron zbudowany na tych, no... jak to się tam mówi.. nie widżetach tylko takim nowym bajerze, że każdy internauta może sobie dopasować wygląd i elementy danej strony do swoich upodobań.

Jak to się kurde nazywa...  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lutego 2009, 19:27:02 »
samowola budowlana! :D nie może być! ja mam urodziny w Dzień Telewizorka  :'(
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Delvis

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lutego 2009, 21:57:45 »
ja nikomu nie kadze;) ale jestem juz przyzwyczajony na roznych seriwsach ze tylko do powiedzenia maja Ci co sa u wladzy;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lutego 2009, 01:00:39 »
No ja myślę, że nie kadzisz  :P

Tylko, że Trzynasty Schron - ludzie którzy prowadzili serwis - nigdy nie odwracali się dupą do czytelników. Zawsze był ten przepływ informacji, który całkowicie zamarł w okresie bycia w strukturach plebixa. I kiedy strona stanęła  z powrotem na własne nogi, okazało się, że sporo ludzi czuje się "sentymentalnymi właścicielami strony".

To miłe, ale czasem także ograniczające trochę  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maja 2009, 16:57:16 »
Czy mnie oczy nie mylą? Zmiany layoutu na Schronie? Toż to jakoś trzeba uczcić ;). Więcej przycisków i trochę mniejsze, jakieś jakby cieniowanie i nowa ikonka tam w pasku adresu. Pochwalić, pochwalić.

Najważniejsza jest zmiana, precz ze stagnacją ;).

Edit: I pokrętełko jakoś inaczej działa przy przełączaniu między różnymi Falloutami, przez co nie ma tej strony startowej (tak mi się wydaje przynajmniej.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2009, 17:18:33 wysłana przez Sakul »
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maja 2009, 17:02:34 »
Brawa dla tego obywatela za spostrzegawczość!!!  :-*

Jest jeszcze jedna zmiana - bodajże najważniejsza od czasów kiedy telewizorek został wdrożony do życia. Ale na razie nie mam weny by newsa o tym skrobnąć, więc jeszcze nie zostało to oficjalnie ogłoszone  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Design i wygląd strony
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Maja 2009, 16:11:13 »
Hehehe, a miałęm właśnie pytać w redakcji czy ktoś już zwrócił na to uwagę... cierpliwość jest cnotą i choć nigdy nie byliśmy (i nie będziemy) zbyt cnotliwi to jednak cierpliwość nagradzamy.

Prędzej czy później.

Jak Bóg pozwoli.

;P