Autor Wątek: Zostań Dawcą Krwi  (Przeczytany 33952 razy)

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Września 2011, 21:12:06 »
właśnie u mnie jest tak że po spuszczeniu się przyswajam wiecej i lepiej

w ogóle po oddaniu krwi powinni dawać talon na obiad/pizze/kebaba z potrójnym mięsem albo 6 paka, a nie na czekolady bo kto jest w stanie zjeść 8 [na pewno nie ja :D]


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Września 2011, 21:38:48 »
No w sumie też uważam, że jest to spore possanie kutasa z tymi czekoladami. Dobry i suty obiadek (zupa, bułka, II danie, kompot) w pobliskim mlecznym to koszt 14-15 złotych, a zrobienie nawet jednej czekolady na raz jest sporym wysiłkiem :@

Tylko, że przy takim rozważaniu wraca się do punktu wyjścia, w którym kwestia oddawania krwi jest totalnie oderwana od rynkowej rzeczywistości kraju w którym żyjemy. To miły i szczytny, ale jednak wyzysk takich ludzi jak my, którzy czują potrzebę, bo takim właśnie czynem w prosty i szybki sposób jakoś wpłynąć lepiej na świat.

Dobry obiadek - jako talon do baru mlecznego - w konkretny sposób by to wynagrodził  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Września 2011, 21:49:09 »
I właśnie dlatego dostajemy czekolady, bo gdyby dawali talony na obiady, to ludzie fałszowaliby na potęgę legitymacje i dowody tożsamości, żeby oddawać krew codziennie  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Września 2011, 22:22:08 »
Polak, jak każdy wie, kombinatorem jest. To, że trafiłby się odsetek ludków mniej uczciwych, to jest... No cóż, wpisane i w naturę ludzką, i w polską.
Są jednak osoby, które dorabiają na wszystkim. I tacy mogliby oddawać krew wcale nie z pobudek ideowych, a praktycznych. Dla banków krwi i potrzebujących - to w sumie żadna różnica, czy ktoś sobie w ten sposób dokłada do wyżywienia. Już lepiej, żeby jeden z drugim krew oddawał, a nie kradł mosty i koleje.

Czekolada niby ma uzasadnienie. Dużo energii daje, bo ma cukier, poza tym magnez (redukuje zmęczenie, wzmacnia organizm), serotoninkę szczęścia, aspekt psychologiczny, że jest to łakoć, czyli coś niecodziennego, itd. Ale osiem?  :-\

Inna sprawa, że krwiodawstwo to, co Squonk zaznaczył (chociaż nie wiem czy z tej samej mańki) - już taka sfera działania, w której (tak, mój idealizm mnie zabije) - teoretycznie nie patrzymy na sprawę jak na transakcję... Zdaje mi się, że osobiście nie liczyłyby się dla mnie żadne nagrody, jak już by przyszło do oddawania krwi. "Wyzysk" by mi chyba na myśl nie przyszedł. Chociaż, kurde... Wiele osób twierdzi, że altruizm jako taki nie istnieje, bo wiąże się zawsze ze społecznym nagradzaniem tego typu postawy i już sama satysfakcja, że się "zrobiło dobry uczynek" jest egoistycznym połechtaniem samego siebie. To może faktycznie dawać talony zamiast czekolady... Wracamy więc do ludzi kradnących mosty. Jak już tacy zdesperowani, niech się, khem, spuszczają...*Specjalne wątpliwości mode on...*

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Września 2011, 22:50:57 »
I właśnie dlatego dostajemy czekolady, bo gdyby dawali talony na obiady, to ludzie fałszowaliby na potęgę legitymacje i dowody tożsamości, żeby oddawać krew codziennie  :zwr
To ma jakiś sens, hmmm  :lato:


No mnie przekonało (poza innymi motywacjami, o których tu nie napiszę) także fakt, że oddawanie krwi może być, a nawet jest jakąś formą ciągłej kontroli stanu zdrowia (jak sądzę). Nie lubię łapiduchów, ale czasem trzeba to jakoś rozkminić, więc ideały ideałami, ale swoją korzyść też trzeba z tego mieć  :zwr
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2011, 22:54:03 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Września 2011, 23:53:50 »
Czekolada niby ma uzasadnienie. Dużo energii daje, bo ma cukier, poza tym magnez (redukuje zmęczenie, wzmacnia organizm), serotoninkę szczęścia, aspekt psychologiczny, że jest to łakoć, czyli coś niecodziennego, itd. Ale osiem?  :-\

jak browar :D [no, poza cukrem i tym że wypłukuje magnez ;)]

Cytuj
Inna sprawa, że krwiodawstwo to, co Squonk zaznaczył (chociaż nie wiem czy z tej samej mańki) - już taka sfera działania, w której (tak, mój idealizm mnie zabije) - teoretycznie nie patrzymy na sprawę jak na transakcję... Zdaje mi się, że osobiście nie liczyłyby się dla mnie żadne nagrody, jak już by przyszło do oddawania krwi. "Wyzysk" by mi chyba na myśl nie przyszedł. Chociaż, kurde... Wiele osób twierdzi, że altruizm jako taki nie istnieje, bo wiąże się zawsze ze społecznym nagradzaniem tego typu postawy i już sama satysfakcja, że się "zrobiło dobry uczynek" jest egoistycznym połechtaniem samego siebie. To może faktycznie dawać talony zamiast czekolady... Wracamy więc do ludzi kradnących mosty. Jak już tacy zdesperowani, niech się, khem, spuszczają...*Specjalne wątpliwości mode on...*

ja też nie oddaje krwi tylko dla 8 czekolad i dnia wolnego, ale z dobroci i chęci pomocy. ale jeżeli miałbym wybierać nagrodę za moją pomoc wolałbym schabowego z ziemniaczkami i ogórkiem kiszonym, a nie 8 czekolad które i tak porozdaje bo ich nie lubie [szczególnie że ostatnio dają jakieś made in kaufland  :@]


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Września 2011, 14:16:50 »
Toż ja właśnie ZA wersją ze schabowym jezdem.
Znaczy się, tak:
1. Najlepiej za nic;
2. Jak już za coś, to za coś wartego krwi (nomen omen) - czyli za obiadek, gdyż --> patrz: "altruizm" :bab

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Grudnia 2011, 03:11:24 »
No i kto się ostatnio dawał doić? A może jakiś świeżak się skusił i poszedł na pierwszy raz?  :ncz
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Grudnia 2011, 07:16:13 »
Z ostatniotygodniową donacją to będzie już ponad 20 l. Jak ta krew szybko leci ...

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Grudnia 2011, 12:36:21 »
Idea oddawania krwi zawsze mnie poruszała, uważałam, że jest to coś wspaniałego - móc wspomóc kogoś zupełnie nieznajomego, może i uratować mu życie... Niestety, lekarz kategorycznie zabronił mi oddawania krwi :(
W sumie nie dziwota, w końcu z takim (jak to mój kolega określił) "nekro" ciśnieniem, to ja prędzej bym potrzebowała pomocy ;D
Śmiać się można, ale kto wie, czy na świecie nie ma kogoś, kto może stracić życie i pilnie potrzebuje właśnie mojej krwi :(
Czy można taką wspaniałą akcję wesprzeć pozakrwiowo? (Przepraszam za moje neologizmy :P, ale chyba wiadomo, o co chodzi)
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Grudnia 2011, 14:08:25 »
Czasami na uczelnię przyjeżdżają autobusy, w których pobierają krew. Akcja nazywa się Wampiriada. Może przy organizacji czegoś takiego mogłabyś pomóc? Chociaż nie wiem, czy przyjmują tam wolontariuszy, bo nigdy nie oddawałem w autobusie krwi.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Kwietnia 2012, 15:28:51 »
Słyszeliśta o tym?  :-\ Twoja krew dla koncernów? W środowisku krwiodawców wrze

Kolejna medialna sr*czka z Koszernej albo naprawdę gruba sprawa, choć jak byłem w zeszły tygodniu w dojarni to niczego takiego nie widziałem na ankiecie zgłoszeniowej. Wiecie więcej coś o tym? Spotkaliście się z czymś takim?
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2012, 15:35:49 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Kwietnia 2012, 17:51:47 »
Strasznie niekompetentnie napisany ten artykuł. I strasznie stronniczy - nikt nie bierze pod uwagę, że koncerny farmaceutyczne to nie sekty satanistyczne tylko firmy jak każde inne i mimo tego, że w wielu przypadkach postępują nieetycznie/głupio warto nie mieć klapek na oczach i przyjrzeć się sytuacji.

Ze sprawą się nie spotkałem, nie wiem czy takie oświadczenia muszą podpisywać wszyscy czy tylko centra w niektórych regionach. A w świetle wypowiedzi ludzi, których pytano, nie widzę w całej sprawie nic złego - centrum krwiodawstwa ma nadwyżkę, to sprzedaje ją na leki. Zawsze to lepsze niż spalenie, co robiło sie do tej pory, więc w czym problem? Jedynym problemem jest fakt, że według tego formularza mogą też żądać pieniędzy od szpitali - teraz kwestia czy faktycznie to zrobią (w co szczerze wątpię) czy ze szpitalami będzie się załatwiało sprawy na dotychczasowych warunkach.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Kwietnia 2012, 00:42:33 »
Krew dawców dla lekowych koncernów. Zgoda w Warszawie obowiązkowa. W innych miastach widzą "niezręczność"

Byłem w czwartek w dojalni, żadnej lojalki podpisywać nie musiałem. Ale szczerze mówiąc to g*wno mnie obchodzi to czym są lub nie są koncerny farmaceutyczne. Dla mnie, choć miałem i nadal mam polewkę z tej całej bandy od  :gfmask: , to skończyło się babci sranie gdy biznes - co prawda rozrywkowy (choć w założeniu nie tylko) - w cwany sposób przy pomocy ACTA, chciał utrzymać swoje eldorado. Skoro liczy się kasa to proszę bardzo.

Jeśli więc jakiś urzędasek MZ chciał zrobić dobrze koncernom farmaceutycznym podsuwając tłumokom z Wiejskiej do klepnięcia niejasne zapisy ustawy, to może niech również zniknie fikcja honorowego oddawania krwi. Bo to już nawet nie komuna, ale jakieś XVIII wieczne myślenie, że chłopi pańszczyźniani będą się poświęcać, a kabza szlachty będzie puchnąć.

Niech oddawana krew zostanie towarem o komercyjnym obrocie co sprawi, że zostanie z niej zdjęty jakiś dziwny mit świętości, który zaczyna się i kończy na krwiodawcy, któremu za podziękowanie ma starczyć paczka średnio smacznej czekolady. I nie chodzi tu o to, żeby każdy co oddaje krew dostawał za nią kasę, ale jeśli w łańcuszku jej obrotu i wykorzystania choć jeden podmiot czerpie z tego zyski (nie zwrot kosztów a zysk), to niech i inni zaczną czerpać.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Kwietnia 2012, 18:56:41 »
Cytuj
Niech oddawana krew zostanie towarem o komercyjnym obrocie
W paru krajach już tak jest. Zdaje się, że w Niemczech sporo z naszych obywateli ze strefy przygranicznej oddaje krew, bo dostają za to całkiem niemałe pieniądze. Zawsze to jakiś sposób na poprawę sytuacji, chociaż u nas raczej nie ma szans - nawet na refundację leków nie ma (co przy półmilionowych premiach za budowę stadionu wydaje się lekko groteskowe, ale co mi tam).

Cytuj
Skoro liczy się kasa to proszę bardzo.
A kiedykolwiek się nie liczyła?  :zwr

Nadal jednak nie rozumiem, o co cały hałas. I czemu te artykuły są pisane tak stronniczo i niekompetentnie. Po pierwsze - lepiej, żeby szpitale sprzedały krew z nadwyżek niż ją paliły, jak to się dzieje do tej pory. W ten sposób szpital dostanie pieniądze, na czym skorzysta pacjent, bo nie trzeba będzie ciąć funduszy na nowe pościele, żeby opłacić obróbkę i przetrzymywanie krwi. Firma farmaceutyczna dostanie krew, a więc będzie mogła produkować więcej leków. Potencjalnie tańszych, bo krwi nie trzeba będzie zwozić z rzeczonych Niemiec, choć z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Co w tym złego i kto na tym traci? Bo jak dla mnie nikt - problemem byłoby, gdyby krew w pierwszej kolejności szła na produkcję leków, ale z tego co wiem, tak nie jest. Sprzedawane są tylko nadwyżki (chyba że się mylę, wtedy faktycznie mamy grubszą aferę). Jaki więc sens ma święte oburzenie autora artykułu i jakże wymowny tytuł sugerujący, że ci źli farmaceuci będą wycierać sobie dupę naszymi banknotami?
Ze squonkiem natomiast pośrednio się zgadzam - sugerowanie, jakoby cała instytucja krwiodawstwa była tylko honorowa i uwolniona od jakiejkolwiek komercji jest trochę śmieszne. Zdrowie jest, było i będzie biznesem - nic na to nie poradzimy. Ale z drugiej strony - to bardzo ładne marketingowe zagranie, które zachęca ludzi do oddawania krwi. I w swoim głównym haśle przecież nie kłamie - oddając krew ratujemy życie, a to przecież najważniejsze. I honorowa jak nic innego.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Kwietnia 2012, 22:25:56 »
uwaga lans :D!




Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Kwietnia 2012, 00:43:40 »
Przecież wszyscy wiemy jak się nazywasz.

Slayer kurwa!
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Kwietnia 2012, 21:57:33 »
Grzegorz szzzzzzzzzzzzzzz  ??? Nie znam człowieka  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Kwietnia 2012, 22:00:56 »
pewno jakiś cep co leci na tym co 10 lat temu zrobił dla Schronu, a teraz tylko wrzuca ładne zdjęcia  :zwr


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zostań Dawcą Krwi
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Kwietnia 2012, 23:07:41 »
Nie takie znowu ładne  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!