Autor Wątek: Wycieczka do Czarnobyla  (Przeczytany 3698 razy)

Pandemon

  • Gość
Wycieczka do Czarnobyla
« dnia: 12 Grudnia 2010, 20:28:23 »
Witam cześć i czołem.

Kolega Ace bardzo mnie zainteresował tym, że istnieją takie "wycieczki" do Czarnobyla, więc odpaliłem gógla i jąłem wyszukiwać co ciekawsze informacje na temat takich wypraw. Jedyne biuro turystyczne organizujące taki "tour de chernobyl" jest w Krakowie, co mi akurat odpowiada, cena już mniej bo wynosi 650zł + jakies drobne, a już całkiem nie odpowiada mi to, że nie ma miejsc i raczej szybko nie będzie.

Dlatego poszperałem jeszcze trochę i na jakimś forum wyczytałem, że grupka osób wybiera(ła) się tam na własną rekę z zamiarem przedostania się do strefy zamkniętej za pomocą "pliku zielonych papierków" oraz z licznikami geigera w kieszeniach. Nie wiem co się z nimi dokładnie stało, niektórzy twierdza, że wycieczka była udana, inni, ze wogóle się nie odbyła, a sami uczestnicy na tym forum przestali się chyba udzielać.

A wy Schronowicze: wybralibyście się na taką wycieczkę? Co wogóle sądzicie o samotnym "buszowaniu po zonie"?  :-X

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Wycieczka do Czarnobyla
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2010, 21:01:05 »
z tego co mówił nam przewodnik wycieczki są wpuszczane od marca do listopada, więc na wycieczke z bispolem troche sobie poczekasz, a o samodzielnych wyprawach też słyszałemm, ponoć nawet jeden człowiek z lublina tak robił, ale jakoś nie udało mi się go namierzyć.

a mi się marzy taka kilku osobowa wyprawa do zony w nocy, z noktowizorami, znacznikami IR i gpsami żeby się nie pogubić i dowolne zwiedzanie prypeci, a nie tylko chodzenie z przewodnikiem. albo takie nocne asg  :-*


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wycieczka do Czarnobyla
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia 2010, 21:08:52 »
ja planuje się wybrać, jednak ciężko mi żone przekonać do tego pomysłu no i szefa, jemu też się jakoś wybitnie ten pomysł nie podoba;)
ale to nie zmienia faktu że kiedyś się tam przejadę i chciałbym podejść tak blisko jak tylko się da:)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wycieczka do Czarnobyla
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudnia 2010, 21:14:34 »
Marzenia należy realizować, ale najpierw należałoby sprawdzić status prawny zony, bo może się okazać że to łamanie ichniejszego prawa. Z drugiej strony podobno niektórzy wracają do rodzinnych wiosek, a państwo mało sprawne. Z trzeciej strony, można się narazić na jakąś pokazówkę.

Zob. aktualną propozycję nawiny autorstwa Grosswicka
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2010, 21:21:01 wysłana przez Jerzy »
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.