Autor Wątek: Brać towarzyszy??  (Przeczytany 10319 razy)

kurzel131

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Brać towarzyszy??
« dnia: 24 Listopada 2010, 20:28:22 »
Zasadnicze pytanie, czy warto brac towarzyszy jako mieso armatnie na platforme wiertnicza?? Chociaz przyznam ze zapewniali by mi niezle wsparcie ogniowe;p.

Marcus z pulse, vic z gaus riffle, sulik z mlotem, goris z pazurkami, cassady puki co mysle o Pancor Jackhammer bo nie wiem czy moze dzierzyc PPK, zreszta musial bym polowac na patrole enclavy w kwesti amunicji;p

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopada 2010, 20:58:44 »
Zalezy. Jesli chcesz sie bic, to sie przydadza, choc i tak pewnie nie raz wejda Ci pod wiezyczki. Poza tym Marcus i Goris beda mieli trudno w labiryncie bez pancerzy. I oczywiscie najoptymalniej byloby, gdyby wszyscy osiagneli juz swoje maksymalne poziomy.

Ale mozna sobie poradzic i bez nich, a nawet bez chocby jednego wystrzalu :hyh
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopada 2010, 21:29:28 »
Platformę zazwyczaj przechodziłem sam, ale jakiś czas temu wypróbowałem rozwiązanie z zostawieniem towarzyszy niedaleko wejścia, tzn. niedaleko miejsca, gdzie pojawi się Horrigan (nie w lokacji poprzedniej, bo prawdopodobnie by przepadli). Można łatwo załatwić, co trzeba, w drodze powrotnej zgarnąć ich i zbuntować trzech żołnierzy, zacząć się bawić z Frankiem i wygrać grę.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2010, 22:06:51 »
Towarzyszy miałem przez całą grę, ale najlepiej wspominam samotne przejście Platformy. Jakoś głupio ich zostawiać rozstrzelanych przez wieżyczki, albo rozwalonych przez Horrigana. Jeśli masz sensowną postać i rozwinięte umiejętności, to samotne przejście jest możliwe.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

kurzel131

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopada 2010, 23:00:08 »
Hmm postacie raczej osiagna max lv, i tak musze jeszcze kopalnie oczyscic. A w kwesti pol, to je chyba mozna wylaczyc wiec zawsze moge kazac im gdzies zostac i samemu zbierac obrazenia do czasu wylaczenia.

nieumarły13

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Zombie... duża giwera, albo cię zeżrą i wysrają...
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lutego 2011, 19:58:42 »
Moim zdaniem warto wziąć:
2 cyberpieski,
skyneta,
dogmeata,
gorisa,
+ do tego suilk
(ewentualnie marcusa z bozarem wymiata)
a samemu biegać z ulepszoną rękawicą albo gaussem ;p

EDIT: Zostaje problem z wieżyczkami :/
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2011, 20:00:26 wysłana przez nieumarły13 »
Lubie fistaszki w polewie czekoladowej z ogórkami... przyprawione flakami rozje*** zombi przedemną... o.O Moje GjEgJe: 11188824 ^.^

kurzel131

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca 2011, 14:49:49 »
Ja myslalem nad skladem ktory mam obecnie czyli marcus, goris, sulik, casssady i vic.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2011, 16:51:04 »
Dużo o NPC i tym, jakie bronie im dobrze służą, możesz przeczytać w tym wątku:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=968.0

Z towarzyszami, jest w falloucie tak samo jak ze wszystkim innym - wszystko zależy od twojego stylu gry i charakterystyk postaci.
Najlepiej się przekonać, czy się opłaca, gdy przejdzie się grę minimum dwa razy i porówna. Wiem, że nie jest to zbyt szybka metoda, ani że nie do końca na taką odpowiedź może liczyłeś no ale ta metoda jest na 100% najdokładniejsza.
Jeden lubi w kupie (bo kupy nikt nie ruszy), inny woli solo. Sam powinieneś zadecydować  :-*
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

kurzel131

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2011, 18:30:45 »
Teraz przechodze gre na 100% zeby nie zachcialo mi sie przypadkiem za 5 lat bo to nie jest gra na 20 godzin chodzenia (gdybysmy przechodzili ja skrupulatnie). Bron coz nie mam jeszcze wszystkich adekwatnych broni dla towazyszy, obecnie weszlem w posiadania bazuki i penetruje baze sierra (swoja droga ciekawe czemu zmienili nazwe);p. Jedyne co mnie tera martwi  to udzwig bo ponoc mozna tam sporo rzeczy nazbierac.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopada 2013, 17:12:07 »
Odgrzebię trupa (i zostanę cmentarną hieną :P), bo jedna rzecz intryguje mnie bardzo.

Otóż zawsze staram się łazić z możliwie dużą grupą towarzyszy (wesoło jest^^), a moim marzeniem było mieć ją jak najliczniejszą. Przyznaję, że z pewnym zdziwieniem czytam, że niektórzy dochodzą nawet do 7/8-osobowego składu. Sądząc, że jest możliwe przyłączenie chociażby sześciu kumpli, skorzystałam z Przyrostu charyzmy (perk) i Przyciągającej osobowości (też perk), ale nijak nie udaje mi się sztuczka z dołączeniem dodatkowej postaci, mimo iż wszczepiłam bohaterce moduł pamięci (niebieski bodajże, ale to szczegół). Charyzma skoczyła mi o dwa punkty, do tego posiadam jeszcze lansiarskie lustrzanki Masona. Jednak żaden z tych zabiegów nie pomógł mi w osiągnięciu drużyny marzeń. Nie pamiętam, jaką wartość moja CH początkowo, ale sądząc z tego, że dobiłam po wszystkich podrasowaniach do dyszki, to pewnie 8. Jak to ostatecznie działa? Czy liczy się kolejność brania perków/dołączania postaci? A może tak liczny skład jest możliwy tylko przez małżeństwo (nigdy nie korzystałam z tej opcji), dołączenie Ochłapa (chociaż wątpię, by jego akurat przyłączenie działało na spec. zasadach) lub perka Tajemniczy Wędrowiec? Jak czytam, że ludzie buszują z Cassidym, Vicem, Sulikiem, robotem, żoną/mężem i dwoma psami, to mię zazdrość bierze. Albo coś źle policzyłam, albo wszystkie te dodatki działają tylko w określonym układzie. Pomóż kto, bo nie mogę przez to spać, heee. :ords

Nie to, żeby dotychczasowy skład był zły (taki mały patrol Enklawy się zrobił :p), no ale... ;)

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopada 2013, 18:03:01 »
Przy 10 charyzmy można mieć 5 towarzyszy plus 1 dodatkowy za perka "przyciągająca osobowość". I to chyba jest max. Siedmiu raczej mieć nie można chyba, że któryś z kompanów nie jest liczony do ich ogólnej liczby, ale nic mi się takiego nie przypomina.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopada 2013, 20:25:37 »
Ja właśnie, posiadając tego perka, nie mogę mieć sześciu, więc ciekawi mnie, dlaczego. :( Ani Goris, ani Marcus, Lenny czy Vic nie chcą już się dokoptować, kiedy towarzyszy mi pięciu innych ludków.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopada 2013, 20:29:16 »
Ciekawe, czy się to zmieni, gdy podbijesz sobie mentatami charyzmę do 10?
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopada 2013, 20:31:57 »
A mnie się przypomina że psy się bodajże nie liczą za towarzyszy. Oczywiście mogę mieć sklerozę, ale ochłap raczej na pewno nie jako że go nawet nie da się odłączyć, a z drugim psem jest chyba podobnie.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Brać towarzyszy??
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopada 2013, 20:37:38 »
Hm... Cyberpsa (K-9 konkretnie) można odłączyć, normalnie "rozmawia", więc chyba się liczy. Zresztą, kiedy na czas szukania Jonny'ego z Modoc dołączył(a?) się Laddie, to Marcus nie chciał pójść. Nie wiem, jak drugi cyberpies, ten "właściwy", bo nie miałam z nim questa.

Wrathu, ja mam właśnie 10. I za nic nie mogę tego perka użyć.

E: A z tego, co pamiętam, to przy poprzedniej grze wszystko działało, a tam miałam od razu charyzmę max. i nie bawiłam się w moduły... Hm. :-\
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2013, 20:40:21 wysłana przez Cichutki Spec »