Autor Wątek: Tryb Hardcore.  (Przeczytany 10370 razy)

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Tryb Hardcore.
« dnia: 03 Listopada 2010, 11:27:18 »
Co sądzicie o tym trybie gry? Czy spełnił on wasze oczekiwania?
Moim zdaniem ten tryb nie jest aż takim utrudnieniem. Jasne jest trochę trudniej, zwłaszcza na very hard, gdzie momentami było dość ciężko przez to powolne leczenie obrażeń (innego wpływu na walkę ten tryb nie ma, obrażenia i wytrzymałość przeciwników zależą dalej od ustawionego poziomu trudności ), ale moim zdaniem żaden szanujący się falloutowy wyjadacz nie powinien mieć jakiś większych problemów i dziwie się, że niektórzy gracze nie włączyli tego trybu już za pierwszym razem. Ten tryb tylko nieco zwiększa realizm gry, nareszcie amunicja ma swoją wagę, a złamania trzeba leczyć torbą lekarską, wizytą u lekarza, albo specyfikiem hydra ( który moim zdaniem jest bardzo przegięty, bo w krótkim czasie może wyleczyć nam trzy złamane kończyny i okaleczoną głowę ;) ). Według mnie tylko urozmaica to grę i sprawia, ze stała się ciekawsza, łatwiej się wtedy wczuć w klimat.
Podsumowując każdy szanujący się gracz fallouta powinien bez oporów grać na tym trybie i powinien stać się on normą. Granie w normalnego F:NV zostawmy dzieciakom, które znają jedynie Fallouta 3.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada 2010, 14:36:26 »
Cytuj
Podsumowując każdy szanujący się gracz fallouta powinien bez oporów grać na tym trybie i powinien stać się on normą. Granie w normalnego F:NV zostawmy dzieciakom, które znają jedynie Fallouta 3.

Ja bym aż tak kategorycznych opinii nie wygłaszał - każdy gra tak jak mu pasuje. Ja jeszcze tego trybu nie próbowałem bo szczerze rzecz mówiąc mnie to jakoś nie podnieca, jedzenie czy picie itd - rozumiem że wielu ludziom to pasuje, dlatego też powstało tak wiele modów to dodających do F3, ale mi to jakoś nie przypadło do gustu. W NV można mieć spokojnie całkiem fajną zabawę na normalnym poziomie trudności, ja wolę poziom trudny ale niedługo przestawię się na very hard. Dla mnie gra jest relaksem a nie koniecznie jakąś konkurencją czy też udowodnianiem sobie jaki to zajebisty w czymś jestem - i nie jest to zarzut wobec kogokolwiek, każdy gra jak mu pasuje. Dlatego też kwestie kto jest szanującym się graczem fallouta a kto dzieciakiem nie uzależniał bym od trybu w którym dana osoba gra, zresztą w ogóle nie brał bym się za takie oceny.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2010, 15:45:48 »
Oczywiście masz rację, że każdy gra jak chce. Źle się wyraziłem. Nie chciałem wprowadzać tutaj jakiś podziałów. Chodziło mi tylko o to, że ten tryb wcale nie jest jakimś szczególnym utrudnieniem. Owszem ma wpływ na "trudność", ale znacznie większy wpływ na to ma wybrany przez nas poziom trudności gry. Po prostu granie z tym trybem wydaje mi się bardziej zbliżone do starych fallów, i nie chodzi mi tutaj o picie, czy jedzenie, ale o leczenie ran i wagę amunicji. Po prostu wydawało mi się, że starzy gracze, którzy zjedli zęby na starych fallach rzucą się na ten tryb, a tak się nie stało  :). Wielu graczy narzekało na to, że F3 jest strasznie łatwy, a teraz kiedy F:NV okazuje się trudniejszy od poprzednika i wydawałoby się, że dostali w końcu to czego chcieli to bawią się na normalu  ;). Nikogo się nie czepiam, po prostu mnie to dziwi :-\.


Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada 2010, 16:01:58 »
Spoko, stało się jak mówisz i to z prostej przyczyny - NV na normalu jest trudniejszy niż F3 na bardzo trudnym, w dodatku przez pierwsze kilka godzin gry można się zagubić w tych wszystkich rodzajach amunicji i broni których jest o wiele więcej. Trudno więc się dziwić że ludzie czując się trochę zdezorientowani nie biorą tego trybu, a dodatkowo dochodzi zdziwienie czemu nie mogą zabić tego mutka skoro w F3 kasowali go bez myślenia na pierwszych poziomach :P
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2010, 16:27:54 wysłana przez Holden »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2010, 20:58:00 »
Wielu graczy narzekało na to, że F3 jest strasznie łatwy, a teraz kiedy F:NV okazuje się trudniejszy od poprzednika i wydawałoby się, że dostali w końcu to czego chcieli to bawią się na normalu  ;). Nikogo się nie czepiam, po prostu mnie to dziwi :-\.

Są gry które grają się same i jest to bardzo niefajne... a ja wole mieć wybór.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2010, 16:08:48 »
Ja za pierwszym odpaleniem gry grałem w trybie "hardcore" i nie żałuję.
Realizm jest dużo większy niż w F3.
Nie można zbierać bezmyślnie każdej amunicji jaką się wygrzebie z szafek albo pokonanych wrogów, bo po chwili będziemy przeciążeni. Dla przykładu każda rakieta waży 3 lbs (!) więc jeśli nie używamy wyrzutni, to chomikowanie tych pocisków odbije się na naszej ładowności dość zauważalnie.
Z leczeniem nie miałem większych problemów. Gdy trzeba było się wyleczyć szybko (np. w trakcie walki) wystarczyło użyć kilku różnych przedmiotów leczących jednocześnie. Ich efekty kumulują się.
Dość ciekawy jest aspekt spania, jedzenia i picia. Uważam jednak, że mógł by być bardziej dopracowany. Przykład? Skala odwodnienia działa podobnie jak skala napromieniowania (wzrasta od 1pkt do 1000, gdy dojdzie do końca umieramy, po drodze są 4 progi (co 200pkt) które dają nam pomniejsze debuffy). I tak wypicie butelki wody daje nam ok -60pkt (ale to zależy od postaci więc może być różnie), więc aby zejść z np. 400 pkt, musimy wypić jakieś 6-7 butelek takiej wody. Natomiast, gdy znajdziemy radioaktywny kibel, albo śmierdzącą kałużę - to okazuje się że nasza posać ma "moc Bear'a Grylls'a" i po jednym łyku wody z takiego źródełka nasz współczynnik odwodnienia spada do 0 :D
Więc porównajmy: 1 łyk z bajora > 7 butelek wody
Oczywiście to tylko gra więc mam do tego dystans  :-*
Ogólnie uważam, że gra jest dzięki temu trybowi ciekawsza, ale nie koniecznie dużo trudniejsza. Wymaga jedynie trochę więcej systematyki od gracza (regularne jedzenie i picie - jeśli nie chcemy chodzić z obniżonymi statystykami)

edit:
1 jednak rakiety ważą dużo więcej bo 3 lbs  :blk
2 jednak testowałem i każdy łyk z napromieniowanego kibelka daje -100 do poziomu odwodnienia. Czyli nie jest tak niesamowicie jak mi się zdawało  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2010, 22:35:26 wysłana przez Grosswick »
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada 2010, 23:54:31 »
Ja też od początku gram na "hardcore". Fajne urozmaicenie, bardziej realistyczna gra. Ale niestety ja mam pewne zastrzeżenie do snu. Jak dla mnie poziom zmęczenia rośnie zbyt wolno (a łażę przecież ze sprzętem ważącym 200 kg  :P ). Myślałem, że dodana będzie niemożność snu (np. jak się prześpisz 16 godzin to potem znów możesz pójść spać jak się trochę zmęczysz). Nadal można spać 48 i więcej godzin pod rząd xP

MilkyWayPL

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopada 2010, 22:09:44 »
znaczy ja na początek w falloucie 3 zostawiałem ammo w domu bo myślełem  że dużo waży :D
także tryb hardkor mam już za sobą, co do NV, gram na poziome hard.

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego 2011, 07:03:15 »
Zacząłem grę na Very Hard z Hardcore Mode w pod koniec października i skończyłem dopiero dzisiaj. Jak to zrobiłem? Nie wiem (Zrobiłem sobie długą przerwę w graniu). A tak na serio zgadzam się z wami gra z Hardcore Mode nie utrudnia aż tak bardzo rozgrywki. Jedynym utrudnieniem dla mnie jest amunicja która sporo waży i to mi się najbardziej podobało.

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Tryb Hardcore.
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwietnia 2011, 10:49:31 »
Można też wybrać poziom EASY z trybem HARDCORE :afr