Autor Wątek: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?  (Przeczytany 19628 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« dnia: 02 Stycznia 2009, 01:06:56 »
Podpieprzę sobie ten temat z Outpostu - w ramach prowadzenia debaty publicznej w tej ważnej sprawie  ;)

Otóż właśnie - czemu w naszej ekipie, jak i wśród osób współpracujących nie ma żadnych przedstawicielek płci kobiecej? Jedyną, która broni honoru kobiet to Twickle, która udzielała się na stronie w latach 2003-2004, a obecnie jest z nami w luźnym kontakcie (reaktywacja w 2007).

Z forum kojarzę parę osobniczek - ale to forum. Ze sceny serwisowej kojarzę trochę kobiet - wrażenia raczej pozytywne :P Zaś na scenie rilowej miałem okazję poznać takowych - interakcji żadnej nie było, z uwagi na inne postrzeganie kwestii bycia "zajebistym"  :D

Słowem słabo, słabo i jeszcze raz słabo  :(

-----
Materiałem wyjściowym niech będzie sonda i jej wyniki.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 01:54:07 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2009, 10:24:10 »
Hm? To chyba dlatego że tematy surwiwalowo-militarne z jakimi wiąże się postapo z reguły bardziej interesują facetów niż kobiety ... aczkolwiek to że i tu zaglądają jakieś kobiety uważam za bardzo pozytywny przejaw.

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2009, 11:00:08 »
kobiety bojkotują fallouty, bo fallouty ogólnie poniżają kobiety. można je "wykorzystywać", albo grając kobietą samemu zostać parę razy wykorzystanym/ną. :P
a tak serio to postapo to raczej typowy przedstawiciel tematów o twardzielach i dla twardzieli ;D

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2009, 14:11:21 »
Myślę że to jest częścią o wiele szerszego zjawiska. O popularności postapo w ogromnej mierze decydują gry wideo w tym najbardziej Fallout. Mogę się założyć ze 90% ludzi trafiających na scenę szukało spisu broni do F1 albo kwesta w F2. Ze mną było podobnie - miałem ze 13-14 lat w cd action pojawił się Fallout po ang i tak oto trafiłem lata temu na schron szukając infa. Tak jak wtedy, zapewne teraz dziewczyny jak już sięgną po grę komputerową to 9,5 przypadku na 10 będą to simsy i takie tam klimaty. Wniosek jest więc taki

> w największej grupie która trafia do nas, kobiety mieszczą się niemal w błędzie statystycznym

Okej zostaje nam reszta osób która interesuje się postapo bo czyta książki , słucha muzyki czy lubi filmy z tych klimatów - tutaj kobiet powinno być znacznie więcej i nie chce tu nikogo szufladkować ale w większości przypadków są to pewnie metalki czy tez członkinie innych grup społeczne lubiące ubierać się na czarno i słuchać rocka (już dawno nie jestem w temacie, co jest teraz modne ?;p). Takich osób (patrząc na gimnazjum potem na liceum) jest stosunkowo mało.

> grupa docelowa kobiet do których możemy trafić jest bardzo wąska

Co więc zrobić by dziewoj było więcej? Na trzynastym schronie muszą pojawić się materiały kierowane bezpośrednio do nich. Żeby stwierdzić jakie one powinny być trzeba stworzyć porter psychologiczny i biometryczny przeciętnej przedstawicielki tej grupy - ile ma lat ? jak się ubiera ? jakiej muzyki słucha ? jakie seriale ogląda ? jakie ma autorytety/ idoli ? itd (w zasadzie bardziej rozwinąć moje wcześniejsze wnioski ;p). Na takiej podstawie można by było się zastanowić co zmienić na schronie by przyciągał więcej kobiet...

« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 14:15:37 wysłana przez Holden »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2009, 15:34:14 »
Może to jest jakieś wyjście, ale wydaje mi się, że trudno byłoby znaleźć jakiś schematyczny opis "kobiety, która odwiedza Trzynasty Schron" z tego względu, że jak ktoś jest kobietą i odwiedza Schron, to raczej trudno szukać w tym kimś cech specyficznych dla większej grupy osób. Te panie, które nas odwiedzają, są po prostu indywidualnościami ^^
A może któraś z Was się wytłumaczy, czemu jest tak, a nie inaczej, drogie czytelniczki? :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2009, 18:14:23 »
kobiety bojkotują fallouty, bo fallouty ogólnie poniżają kobiety. można je "wykorzystywać", albo grając kobietą samemu zostać parę razy wykorzystanym/ną. :P
W F2 możesz zostać wykorzystany i to z kneblem na ustach przez silnego supermutanta (Broken Hills). Stracić analne dziewictwo - to chyba większej hańby dla faceta być nie może  :-X

a tak serio to postapo to raczej typowy przedstawiciel tematów o twardzielach i dla twardzieli ;D
W MM2 to kobita jest złą i wredną  :-[

Mi się wydaje, że tu chodzi o posiadanie pewnych cech - poczucia własnej wartości. Czyli, że kobieta w takim samczym środowisku nie będzie potrzebowała być na siłę adorowaną, jak nie nie będzie się czuła, że każdy myśli o jej "cechach szczególnych". Dalej - że będzie ona miała coś do przekazania ludziom, którzy czują podobne klimaty jak i ona.

Zważcie w końcu, że to przecież dzięki Twickle na Trzynastym Schronie zaczęły się pojawiać materiały związane z postapo - a nie tylko z Falloutami.

Czyli jednak kobieta mogła pojawić w tym naszym przybytku i coś dobrego zasiać  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2009, 19:05:21 »
Cytuj
W MM2 to kobita jest złą i wredną  :-[
A nie Mad Maxie 3 przypadkiem =[ E tam, że zła, fajnie śpiewa.
Kobieta jako płeć piękniejsza i delikatniejsza chyba woli inne rzeczy niż tarzanie sie w radioaktywnych piaskach, szukanie zaginionych technologii i ratowanie świata (chyba, bo kto je tak naprawdę rozumie).
Cytuj
uż dawno nie jestem w temacie, co jest teraz modne ?;p).

Teraz chyba jest modne tak zwane emo - przeważające grupa. Jak są jakieś inne to naprawdę cholerna mniejszość. (lolity, gothki,klubowiczki; tego już prawie nie uświadczysz ). Teraz to juz znajdziesz więcej kobiet z męskim zaros, tfuu ścięte po męsku i przejmujące nasze stanowiska, zachowujące sie bardziej po męsku. To co się dzieje z dzisiejszym społeczeństwem nie jest dobra, niedługo z powodu zamiany ról -  ufeminizowania mężczyzn na 13 schronie zabraknie facetów. Ci wszyscy metroseksualiści nie prezentują sobą żadnych ważniejszych wartości. My - dzieci 80 90 mieliśmy Króla Lwa, Pokemony, Dragonball'a - to wszystko ukazywało nam takie wzorce jak dążenie do własnych wartości i określonych celów; teraz jest jakiś haj skól mjuskla i co - co z takiego pokolenia wyrośnie? Ludzie którzy nie umieją przetrwać 2 dni w głuszy nie mówiąc o samodzielnemu ogoleniu się brzytwą.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 19:07:38 wysłana przez Smutny »

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2009, 21:14:01 »

Teraz chyba jest modne tak zwane emo - przeważające grupa. Jak są jakieś inne to naprawdę cholerna mniejszość. (lolity, gothki,klubowiczki; tego już prawie nie uświadczysz ). Teraz to juz znajdziesz więcej kobiet z męskim zaros, tfuu ścięte po męsku i przejmujące nasze stanowiska, zachowujące sie bardziej po męsku. To co się dzieje z dzisiejszym społeczeństwem nie jest dobra, niedługo z powodu zamiany ról -  ufeminizowania mężczyzn na 13 schronie zabraknie facetów. Ci wszyscy metroseksualiści nie prezentują sobą żadnych ważniejszych wartości. My - dzieci 80 90 mieliśmy Króla Lwa, Pokemony, Dragonball'a - to wszystko ukazywało nam takie wzorce jak dążenie do własnych wartości i określonych celów; teraz jest jakiś haj skól mjuskla i co - co z takiego pokolenia wyrośnie? Ludzie którzy nie umieją przetrwać 2 dni w głuszy nie mówiąc o samodzielnemu ogoleniu się brzytwą.

Zgadzam się ale to temat na inną dyskusję  ...
,ale i tak sie wypowiem :D .
1.
Ja nie widzę zagrożenia ze strony kobiet tylko niech równouprawnienie będzie z obu stron. Niech facet w szkole dla pielęgniarek będzie szanowany a nie wyśmiewany, że wybrał damski zawód. Niech faceci dostają alimenty i prawa rodzicielskie, niech faceci których bije żona/teściowa mogli bez strachu zgłosić się o pomoc.
Pewnego faceta nie przyjęli do pracy jako technika biocośćtam przy pracy z sadzonkami bo był facetem.
Niech szacunek do innych będzie obustronny a nie niewinna słaba kobieta vs. brutalny i nieczuły facet
Nie dajmy sobie wmówić ,że wszyscy faceci to "twardziele" a kobiety to "słaba" płeć.
1,5.
Popieram równe  pensje ale wtedy gdy kobieta pracuje tak jak facet na jej stanowisku. Jasne jest kobietą ale odebrać dziecko z przedszkola, zakupy może robić mąż. Powiedzmy nie, pucfrał siedzącym w domu aż dziecko skończy 6 lat. Kobiety powinny mieć możliwość pracy i wysłania dziecka do przedszkola w wieku 4-5 lat albo państwo powinno płacić matce która wyłącznie pracuje nad dziećmi i domem(jak w Finlandii i Szwecji). Potrzebna jest równowaga a dzisiaj niektórzy proponują wywrócić by wszystko do góry nogami.
2.
Ja widzę rolę faceta w dzisiejszym społeczeństwie pół-tradycyjnie tzn. dający oparcie finansowe a jednocześnie wspierający proces wychowawczy dziecka poprzez danie wzoru pracowitości, odpowiedzialności, poświęcenia i aktywnego uczestniczenia w życiu rodziny.
Facet nie może tylko przynosić kasy ale nie może tez być "kogutem domowym".
3.



"Pełne pretensji do opiekunów" skąd my to znamy ??
Toż to Emo z tekstem "nikt mnie nie rozumie, potnę się żyletką"
Emo moim zdanie wzięło się właśnie z:
1. Braku pozytywnego męskiego wzorca [faceci]
2. Braku uwagi i bezstresowego wychowania
A brak uwagi bierze się z pogoni za kasą, tak więc te rodziny albo nie maja dzieci bo "zapomniały" i przypomniały sobie o nich w wieku 39 i 0,5 albo maję dzieci Emo. Z kolei za wczesne dziecko też nie jest dobrym pomysłem.

Inna sprawa, ze EMO jest w modzie która jest nakręcana przez media i producentów muzyki/ciuchów/gadżetów. Dodaj EMO do nazwy płyty najgorszego zespołu i sukces masz zapewniony  8)
W krajach Europy zachodniej rzekomo 80% dzieci w wieku szkolnym to Emo
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 21:37:11 wysłana przez Chrzysztof »

------

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Stycznia 2009, 22:17:37 »
Nie będę się wypowiadać o emo, bo jak pisał @Chrzysztof, to temat na osobną dyskusję.

Zdecydowanie zgadzam się z @Holdenem

> grupa docelowa kobiet do których możemy trafić jest bardzo wąska

Mało dziewczyn gra w gry typu FO, w ogóle mało lasek gra w gry. Komputer służy w głównej mierze do sprawdzenia poczty, połażenia po nk i innych fotkach-plotkach. A jak już którejś przytrafi się FO, to daj Boże przejdzie do końca, co oznacza też koniec przygody postapo. ::)

Zdecydowanie nie popieram jednak jego pomysłu:

Co więc zrobić by dziewoj było więcej? Na trzynastym schronie muszą pojawić się materiały kierowane bezpośrednio do nich.

Nie widzę potrzeby, aby w celu przyciągania kobiet zmieniać wygląd Trzynastego Schronu. Jak któraś się interesuje, to tu zagląda, a jak nie, to nie. Zapytajcie się sami siebie, czy chcecie mieć sztuczny tłok przez laski, które nie interesują się klimatami, ale odwiedzają schron, bo jest coś pisane pod nie. I co to miałoby być? Pokaz falloutowej mody? Plotki kto z kim w świecie F2? Jak upiększyć swoją postać, dodając modne koronki i ozdabiając miniguna kwiatkami? Chcielibyście to czytać? Nie? To kto miałby pisać specjalnie takie artykuły? A może zmienić wygląd na bardziej womenfriendly? ???

Tak jak @nie wiem uważam, że bliżej zainteresowanym klimatami dziewczynom do indywidualności (sama się za taką uważam i to nie tylko ze względu na FO, ach ta skromność 8)). Stworzenie portretu psychologicznego i biometrycznego przeciętnej przedstawicielki tej grupy jest prawie niemożliwe. Sama tego nie wiem, nie znam żadnej laski grającej w FO.
Już w innym temacie pisałam, czemu moim zdaniem jest mało dziewczyn w rilu. I tego się nie zmieni raczej. Weźcie pod uwagę, że też nie każdy facet interesuje się postapo i nie każdy z radością wyjedzie do lasu, żeby pobawić się w mad maksa.

I żeby było jasne, nie jestem gotką, metalką (choć lubię metal) ani inną emo, noszę na równi jeansy i bojówki bo są wygodne, studiuję fizykę (ok, jestem dziwna, ale właśnie takie "dziwne" laski interesują się postapo 8)).
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2009, 22:31:44 »
I w końcu wypowiedziała się przedstawicielka płci pięknej 8)
Co do ozdabiania miniguna kwiatkami - warto by zaptytać Wolva, jeśli już kogoś miało by się o to pytać:P
Kto z kim w świecie Fallouta? Hmm, rozpatrzymy :D Modne koronki/pokaz falloutowej mody - tutaj wyręczyli nas bracia/sąsiedzi (określenie 'bracia' to w sumie kontynuowanie squonkowej retoryki na tym polu, więc możecie mnie posądzać o brak innowacyjności, ale nazwa 'sąsiedzi' wskazuje na nieco mniejszy stopień zażyłości, albo czegoś w ten deseń:P) z OP - klik (no i znowu ich lansujemy :P)
Z powodu tej niewielkiej liczebności kobiet na scenie trzeba je w jakiś sposób wyeksponować. Nie tyle nawet ich wdzięki, w sposób oczywisty wynikające z tego, że to przecież płeć piękna, co poglądy, których chyba wszyscy jesteśmy ciekawi. Zresztą to nic dziwnego, że jest się ciekawym ludzi indywidualnych i dziwnych :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2009, 23:46:02 »
Hmmm... wyeksponować poglądy... niby czemu mają one być lepsze lub choćby warte eksponowania, tylko ze względu na płeć? Jakoś nie do końca to rozumiem. Równie ciekawe są poglądy Twoje lub, dajmy na to, Holdena. Bo że wdzięki eksponować, to oczywiste, np. w propagandowej koszulce Trzynastego Schronu ;D

Tak lekko z przymróżeniem oka traktowane:
Zresztą to nic dziwnego, że jest się ciekawym ludzi indywidualnych i dziwnych :P
trochę to brzmi jak chęć popatrzenia na występy cyrkowców, lub co bardziej na miejscu, Julię Pastranę (wuj gugel odpowie kim była Julia Pastrana). :P
Z resztą forum jest miejscem, gdzie można poznać wiele ciekawych osób, i bardzo dobrze :-*
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Stycznia 2009, 15:42:41 »
Cytat: maYa
Nie widzę potrzeby, aby w celu przyciągania kobiet zmieniać wygląd Trzynastego Schronu. Jak któraś się interesuje, to tu zagląda, a jak nie, to nie. Zapytajcie się sami siebie, czy chcecie mieć sztuczny tłok przez laski, które nie interesują się klimatami, ale odwiedzają schron, bo jest coś pisane pod nie. I co to miałoby być? Pokaz falloutowej mody? Plotki kto z kim w świecie F2? Jak upiększyć swoją postać, dodając modne koronki i ozdabiając miniguna kwiatkami? Chcielibyście to czytać? Nie? To kto miałby pisać specjalnie takie artykuły? A może zmienić wygląd na bardziej womenfriendly?
Póki "Piłsudskim" Trzynastego Schronu jest DoPr, a w skład Najwyższego Dowództwa wchodzi Sajdon oraz ja - taka opcja nie wchodzi nawet pod zastanowienie się, a co dopiero wdrożenie. Zresztą i pozostała część załogi myśli zapewne podobnie  8)

Może jakiś konkurs dla babek? Np. zrób strój postapo i prześlij nam fotkę w nim? Tak - ale pod warunkiem, że Schron miałby jakiś faktyczny, osobowy wkład w życie na scenie. Tymczasem na OT nas nie ma, ograniczamy się tylko do formalnych związków z paroma ekipami - bo i co niektórzy ludzie z tychże są nastawieni na na takowe związki z serwisem jaki jest Schron.

Konkurs na 8 marca? No ale jak sprawdzi się, że to kobieta coś przysłała?  ???

Sieci na jakie "łapiemy" nowych? No one są takie same od lat - wpadają w nie ludzie myślący o niebanalnym podejściu do życia  8) To, że od czterech lat nie wpadła w nie żadna babka to chyba wina ich a nie nasza  :D

Cytat: maYa
Już w innym temacie pisałam, czemu moim zdaniem jest mało dziewczyn w rilu.
Choć %towo w stosunku do liczby samców - jest ich tam mało - to i tak w bezwzględnych wartościach więcej niż na serwisach.

Cytat: maYa
Weźcie pod uwagę, że też nie każdy facet interesuje się postapo i nie każdy z radością wyjedzie do lasu, żeby pobawić się w mad maksa.
No nie całkiem jest to prawda. Można płodzić coś na serwisach, można i dobrze latać sobie po lesie. Jednak prawda jest taka, że ekipy z którymi miałem do czynienia były tylko nastawione na zabawę, zwyrolenie i lans - a kwestie dojścia do tego by miało to jakiś głębszy sens (czyli to czym zajmują się serwisy) im latały.

Tak, że na dzień dzisiejszy działanie w rilu to cyrk i parodia skupiona na budowie pancerzy, strojów, broni i tego typu gówna, które jest takim "płaskim popiardywniem na polu" i autobudową "zajebistości". Jednak na pewno bardziej medialnym i lanserskim niż napisanie artykułu czy opracowanie materiałów do np. polskiego wydania Fallouta 3  ::)

Cytat: nie wiem
Z powodu tej niewielkiej liczebności kobiet na scenie trzeba je w jakiś sposób wyeksponować.
Twickle nie trzeba było niczym eksponować. Sama to robiła - ostatnio artykułem "Seks a sprawa postnuklearna". Ja np. bym go nie napisał bo mi takie coś lata  :P

Cytat: maYa
Hmmm... wyeksponować poglądy... niby czemu mają one być lepsze lub choćby warte eksponowania, tylko ze względu na płeć?
A i racja. Eksponowanie będzie wtedy kiedy dana kobita będzie coś robiła. I jako kobita - sama przez się - poprzez swoje materiały przedstwai swój (czyli  kobiecy) punkt widzenia.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2009, 15:44:30 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Stycznia 2009, 16:07:30 »
Cytuj
Co więc zrobić by dziewoj było więcej? Na trzynastym schronie muszą pojawić się materiały kierowane bezpośrednio do nich.

Nie chodziło mi o zmianę wyglądu schronu. ja nie wiem jak żeście to z tego zdania wydedukowali ;p chociaż wyraziłem się muszę przyznać nieprecyzyjnie.

Generalnie chodzi mi o materiały pojawiające się na trzynastym schronie dotyczące muzyki/książek/historii. Jeżeli wyszli byśmy poza postapo, jednocześnie zostając w jego obrębie pojawiła by się szansa na przyciągnięcie ludzi których tematyka postapo nigdy nie interesowała, bo nie mieli z nią kontaktu - w tym kobiet bo nie można mówić (co sam nie myśląc napisałem) o jakiś mistycznych treściach przyciągających tylko je. Wniosek jest więc taki że skoro w naszej grupie docelowej liczba kobiet jest bardzo mała to trzeba rozszerzyć tą grupę, bo im więcej odbiorców tym więcej potencjalnych kobiet wśród nich.

Muzyka - depresja, złość, zniszczenie itd to kojarzy się z postapo ale nim nie jest, muzycy często bywają autorytetami dla młodzieży, pisząc więc więcej o nich rozszerzamy grono naszych czytelników. Chodzi mi o takie zespoły jak np Nirvana która jak bakcyl atakuje umysły pokolenia za pokoleniem. Ktoś wpadnie poczytać o tym jak Kurt Cobain sobie odstrzelić głowę i przy okazji looknie w artykuły postapo - potencjalny nowy czytelnik i możliwe że kobieta.

Historia i wydarzenia bieżące - oferta dla młodzieży szkolnej ;p  artykuły o drugiej wojnie światowej czy zimnej wojnie mogą być świetną ściąga na zbliżająca się kartkówkę tak samo jak artykuły o Gruzji mogą być super źródłem informacji na WOS, a w tej grupie docelowej kobiet jest pewnie więcej od mężczyzn.

wiem że to wszystko trochę naiwne ale może warto by było spróbować ;p

« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2009, 16:34:31 wysłana przez Holden »

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Stycznia 2009, 16:43:55 »
Obawiam się, że przy poszukiwaniu materiałów na WOS czy tam inne zadania domowe sciaga.pl klp.pl nie pobijesz :D

------

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2009, 18:20:17 »
Squonk zgasił moją szarmancję wielkim wiadrem wody :D
Cytuj
trochę to brzmi jak chęć popatrzenia na występy cyrkowców
nie to miałem na myśli:P No bo ciekawość ludzi ciekawych w tym wypadku wiązać się miała z tym, że jest się ciemawyk ich zdania, czy poglądów, czy spojrzenia, albo opinii :)
Cytuj
Hmmm... wyeksponować poglądy... niby czemu mają one być lepsze lub choćby warte eksponowania, tylko ze względu na płeć?
Właściwie, to tak. No bo potencjalne wyeksponowanie pogladów przedstawicieli płci męskiej jest dużo bardziej prawdopodobne, a poglądy płci pięknej są tak jakby trochę w cieniu. Oczywiście trudno stwierdzić, że jedne poglądy są lepsze, a drugie gorsze, bo to tylko poglądy i czasami nawet nic z nich nie wynika, ale skoro już mamy równouprawnienie i wypowiadać się powinny kobiety, a nie tylko mężczyźni, to uzyskanie tego kobiecego zdania jest ważne, dlatego też poglądy kobiecej części tego forum (i nie tylko forum) są bardziej warte tego, by je eksponować(bo kobiet jest tu mniej i o ich zdanie zwyczajnie trudniej) Może mam coś z głową, w sumie już nie od dzisiaj mnie o to podejrzewają :P A poza tym, tak trochę mniej bezinteresownie, mężczyźni czasem chcieliby uniknąć widma sytuacji, w której po wybuchu bomby atomowej żona mówi do męża "To wasza wina i tej waszej męskiej inteligencji". Jak do męskiej inteligencji dodamy żeńską, to wszystko się wymiesza i albo do wybuchu nie dojdzie (bomby, zbereźniki), albo odpowiedzialność rozejdzie się bardziej sprawiedliwie :P
Cytuj
Eksponowanie będzie wtedy kiedy dana kobita będzie coś robiła. I jako kobita - sama przez się - poprzez swoje materiały przedstwai swój (czyli  kobiecy) punkt widzenia.
Może któraś z pań jest chętna? :) Bo kobiecy punkt widzenia zawsze jest mile widziany.
Milej od niekobiecego; ehh, ten antyszowinizm i w ogóle :P

« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2009, 18:21:53 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2009, 20:43:39 »
Cytat: Holden
Ktoś wpadnie poczytać o tym jak Kurt Cobain sobie odstrzelić głowę i przy okazji looknie w artykuły postapo - potencjalny nowy czytelnik i możliwe że kobieta.
Koncepcja słuszna ale nierealna - bo ja na razie marketingową gębą na jaką złapaliśmy trochę "szabel" to Fallout 3. A nie nasze - w sumie świetne - zasoby. Zresztą jak na moją ocenę Trzynasty Schron jest za mało kojarzony ze postapokalipsą.

Gdyby to tylko ode mnie zależało już dawno bym zepchnął tematykę falloutową do lamusa  ;D Ale, że marketingowo i historycznie Fallouty są z nami związane, a ja w sumie niewiele mogę to musimy godzić ze sobą różne tematyki  :P

Cytat: Holden
Obawiam się, że przy poszukiwaniu materiałów na WOS czy tam inne zadania domowe sciaga.pl klp.pl nie pobijesz
I dlatego musimy siać, siać i siać  :-*

W 2004 roku rozpocząłem flirt z postapokalipsą - tak, że na dzień dzisiejszy jest ona jednym z filarów Trzynastego Schronu. Nie wiem czy np. w 2003 roku mogły by się na Schronie znaleźć fotki z Krymu czy felietony. Ale też i nasze otoczenie się zmieniło. Wówczas np. nie było takiego dostępu do netu - dziś jest. A mimo to kumatych osób nadal jest tyle co na lekarstwo by mogli wejść w nasze szeregi  :P

Wydaje mi się, że my - jako strona - przespaliśmy trochę okres burzliwych zmian na scenie. W kokonie jaki nam stworzył plebix, trochę za bardzo staliśmy się falloutowym skansenem. I choć udało się wiele zrobić - choćby przywrócić napływ świeżej krwi - to jednak nadal przydałoby się bardziej nadać stronie jakąś żywszą formę wyrazu.

Może właśnie poprzez jakąś kobitkę w redakcji?  ;D Ale taką, która spełni stawiane przed nią wymagania  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Stycznia 2009, 21:11:11 »
Znaczy się ma być cycata?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Stycznia 2009, 22:33:55 »
Raczej mocno pofałdowana...

...na półkulach mózgowych  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Stycznia 2009, 20:07:05 »
Cycata to ja nie jestem, choć mam czym oddychać ;D Pofałdowana pewnie jestem, nie wiem, nigdy swojego mózgu nie widziałam i nie mam zamiaru ???
Jeżeli już zacznę się spełniać schronowo, to raczej będzie to mało kobiecy punkt widzenia. Z doświadczenia wiem, że moje poglądy od typowo kobiecych różnią się i to dość znacznie.
Czuję się trochę wciągana do ekipy, może nie bezpośrednio, ale tak troszkę i to mi wjechało na ambicję... :-* Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ale obiecuję, że jak mi znów wpadnie coś ciekawego w łapy, to nie będę się już wykręcać brakiem czasu.
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dlaczego nie ma kobiet na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Stycznia 2009, 21:11:53 »
W takim razie będziemy cierpliwie czekać :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!