Autor Wątek: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3  (Przeczytany 19158 razy)

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« dnia: 11 Grudnia 2008, 17:54:29 »
Temat do dyskusji nad listą modów F3

Cytuj
UWAGA!

Interface Mod - Revelation  - Wprowadza fallutowy interfejs. 

Spowalnia grę podczas chodzenia po większych obszarach i zwiększa częstotliwość występowania fatal error o 29,71%.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 16:09:59 wysłana przez Holden »

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudnia 2008, 21:28:45 »
mimo że się zalogowałem na tej stronce to po kliknięciu w konkretny mod wyskakuje "he requested URL /downloads/file/download.php was not found on this server."
Ma ktoś tez tak?
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2008, 21:32:21 wysłana przez akolith »
silence make me violence

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudnia 2008, 21:55:28 »
Daj mi linka do tego moda , może po prostu go ktoś usunął albo coś ...

GpganG

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 51
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudnia 2008, 22:45:14 »
pewnie ktoś usunął albo zmienił się adres korzystaj z opcji szukania na stronie w prawym górnym rogu strony :) jak się nie wyświetli to znaczy że nie ma :|

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudnia 2008, 07:44:23 »
false alaaaarm, jak rano wstałem to sobie przypomniałem o no script :/ także wszystko jest na swoim miejscu i dzisiaj zaczynam modyfikować 'original content' na masę :)
silence make me violence

Santiago_2009

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudnia 2008, 19:50:05 »
Który mod graficzny byłby najlepszy ???

Ostatnio w newsach widziałem taki który dodaje tekstury HD :D

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudnia 2008, 19:14:37 »
Zarówno mod z teksturami HD jak i Very Hardcore High Version 4 wyciągają z grafiki naprawdę sporo.
Ale potrzeba mocnego sprzętu żeby ci nie poleciał frame rate w dół, chociaż akurat F3 to jedna z lepiej napisanych produkcji - przynajmniej w moim odczuciu, testowałem oba powyższe mody i F3 chodzi zadziwiająco płynnie, nie spada mi poniżej 55 klatek przy rozdzielczości 1440/900, AAx8 Anizo x 15 [czemu nie da się w opcjach ustawić x 16 - nie mam pojęcia o.0]

W sumie chyba sprawa stabilności gry to zasługa obsługi procesorów dwu rdzeniowych [a np taki witcher potrafił mi się zakrztusić do 20-23 fps w starej płonącej wyzimie, dam sobie rękę uciąc że gdyby był napisany pod procki 2 jajowe chodził by tak płynnie jak F3]

Podsumowując żeby nie było offa polecam jednak -> Very Hardcore High Version 4 + Subtle Sunglare FX + Xavza + krzymar HI-RES Moon + Higher res blood decal

Powyższe combo wyciąga z gry naprawdę maximum możesz jeszcze do tego dokooptować : Terrain_Pack_Rocks_Addon_Pack  + Rocks Addon Pack I, screeny tych modów są obiecujące chociaż ja sam z nich nie korzystałem.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudnia 2008, 19:36:27 »
Generalnie jeżeli znajdziecie jakiś fajny mod to prześlijcie mi go wraz z opisem na  prywatną wiadomością czy mejlem który mam w profilu - dodam go do listy.

jereksel

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudnia 2008, 19:37:12 »
Mi się podoba Fallout 3 Compendium. Zangielszcza dosyć mało nawet 14 latek (ja) może to zrozumieć. BARDZO POLECAM

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Grudnia 2008, 15:13:39 »
to jest dołójące...wszyscy piszą o poprawieniu grafiki a ja szukam programu,patcha lub pliku zmniejszającego wymagania gry...pomożecie mi znaleść???
mam kompa:2.0-2.07ghz procek,512 ram,Xp,Radeona 9550-128ram... :'(żal...
wiem nie ma prawie szans że mi pójdzie,jednak czytałem na necie,że jak Oblivion i Half-life 2 eposode 2 działa (mi działa) to Fallout 3 też powinien ...(falla dopiero instaluje...).
mimo wszystko poszukajcie mi tego...
Z góry dzięki... :(

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudnia 2008, 16:32:24 »
http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=775

Poszukaj sobie w googlach, bo gdzieś jest jakiś mod zmniejszający ekstremalnie rozdziałki tekstur, imho i tak ci nie poleci fallout poprawnie, dostaniesz glitche graficzne takie jak braki tekstur, zawieszanie vatsa, błędnie wyświetlane modele postaci i inne kwiatki tego typu.

Ja bym polecał zmianę komputera, procesor 2rdzeniowy [bo f3 takowe obsługuję i to daje głównego kopa wydajnosciowego] + jakaś średnia karta graficzna np coś z rodziny GF 8500, może jak cie stać jakaś wersja 8800, albo karty z rodziny 9500-9800.


Taki w miarę rozsądny cenowo komp:
Procesor - Intel Dual Core E5200 2,5GHz
Płyta główna - ASUS P5QL SE Intel P43
Pamięć  - Patriot DDR2 2x1GB PC800 LLK
Dysk twardy - Seagate 500GB 32MB cache ST3500320AS
Karta graficzna - GeForce 9800GT 512MB 256bit
Karta muzyczna - ALC662 6 -Channel High-Definition Audio CODEC
Karta sieciowa - RTL8111C GB LAN
Nagrywarka - Samsung x22 SH-S223Q
Obudowa - DragonCase Fantasy FT08A-2 500W PFC
Cena ok 1900 zł.

Na takim ustawieniu powinny raczej wszystkie obecne pozycje śmigać, może nie wszystko na maxach ale większych problemów nie powinno być.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 16:35:49 wysłana przez Zekzt »

Masteral

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudnia 2008, 18:36:24 »
@DEDE060493

Mój komputer:
-Intel Celeron CPU 3.20GHz
-512 MB RAM
-GeForce 6200 256 MB 64bit
Płyta główna i inne bzdety - nie pamiętam. :P

Gra działa zadowalająco na minimalnych ustawieniach graficznych, z średnimi teksturami. Da się grać w miarę przyjemnie. :F
Myślę że skoro twój komputer radzi sobie z Oblivionem to i uciągnie Fallouta trzeciego, możliwe że mogę się mylić, ale jeśli bardzo zależy ci na nowym Falloutcie to warto zaryzykować, IMO gra jest tego warta. ;)

Wracając do tematu modów, czy ktoś zna takiego który wprowadzałby do gry możliwość wstawiania własnej muzyki do PipBoya ?
Come suck my metal machine !

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudnia 2008, 18:40:30 »
Do tego moda chyba nie potrzeba, wystarcz wgrać swoje piosenki do gry. Na górze masz mod 20 more aged songs - teoretycznie w taki sam sposób jak tam opisano można wrzucić swoje własne hity ale nigdy tego nie robiłem ;p

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudnia 2008, 20:55:08 »
Zależy co się rozumie przez komfortową grę, ja np uznaję za minimum 25 fps.
Na starym cfg F3 był u mnie niegrywalny :
Athlon XP 2600 2.0 ghz
GeForce FX 5600
2 GB Ram

Na nowym śmiga aż miło popatrzeć:
Intel Core 2 Duo E8400
GeForce GTX 260
4 GB Ram

Ale że na geforcie 6200 poszedł w ogóle to aż dziw, mi nvn2 na 6200 właśnie nie chciał chodzić nawet w 4-5 fps na minimum, obek osiągał 3-14 fps [kupiłem go jak mi siadł po przepięciu ten 5600], i przy tej ilości ramu to powinno się okropnie sypać u ciebie [gra jak by nie patrzeć potrafi sporo ramu zżerać]

neton

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:03:51 »
Taka moja dywersja i offtop ;)
Z tego co pamiętam ludzkie oko wychwytuje około 35 klatek na sekundę i 256 000 kolorów ( z kolorami dokładnie nie pamiętam ale chyba właśnie tyle ) więc większe szaleństwa które kręcą innych i są nam wmawiane nie sprawdzają się w praktyce. 30 klatek daje nam komfortową grę ( średnia )

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Grudnia 2008, 10:15:17 »
Ludzkie oko nie zauważa różnicy miedzy 40 a 60 frame per second.
Nie mniej są wyjątki np piloci F16, oni widzą ponoć różnice przy 100 i 200 fps [ile w tym prawdy nie wiem, czytałem gdzieś o testach jakie przechodzą była tam taka notka, jak znajdę ten artykuł mogę wkleić link]

Ja np widzę różnice między 30 a 45 fps wizualną, zdecydowanie płynniej obraz chodzi w 45 klatkach, nie mniej powyżej nawet jak fps sięga 100 nie widzę żadnej różnicy.

Ba powiem więcej śmieszne są czasami czytane wypowiedzi o tym że ktoś ma monitor z odświeżaniem 60hz a bzdurzy że jak nie ma w jakimś shooterze 120 fps to mu się źle gra... tylko problem w tym że rzeczywista wartość ramek wyświetlanych równa jest ustawionej wartości odświeżania, za to wyświetlana wartość może być inna - np dużo większa przy wyłączonym v-syncu, bo tyle dana gra osiąga rzeczywistych klatek na sekundę [uwarunkowane sprzętem - tak działają benchmarki ^^], ale i tak obraz wyświetlany jest w 60 fps [lub 70/80/90 skrajnie w 100 chociaż nie znam wiele monitorów które obsługują takie wartości poprawnie, optymalna i domyślna wartość odświeżania to 60-80 hz mniej i więcej powoduje czasem różne błędy]

Btw spory o minimalny grywalny frame rate - to też taki zabawny temat, ludzie pytają i dociekają "ile to jest to minimum"... a jest to imho oczywista sprawa.
W grach system pal to 25 fpsów, ntsc 30 i to sa minimalne grywalne wartości fps, ba pod takie wartości dany tytuł się "pisze" , każda gra w 25 fps chodzi płynnie, nie ma zjawiska lagów, zwolnień itp.
Od siebie dodam że między 20-25 fps ciężko jest dostrzec spadek animacji, można sobie od biedy przyjąć grywalny frame rate jako 20 frame per second ostatecznie.

Ok koniec offa ^^

Masteral

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Grudnia 2008, 11:31:36 »
Ale że na geforcie 6200 poszedł w ogóle to aż dziw, mi nvn2 na 6200 właśnie nie chciał chodzić nawet w 4-5 fps na minimum, obek osiągał 3-14 fps [kupiłem go jak mi siadł po przepięciu ten 5600], i przy tej ilości ramu to powinno się okropnie sypać u ciebie [gra jak by nie patrzeć potrafi sporo ramu zżerać]
Mnie z kolei aż dziw bierze że Obek działał Ci tak słabo, w końcu 6200 to karata rekomendowana do gry w owy tytuł, np. u mnie na tej karcie działał dosyć dobrze, z tego co pamiętam na średnich detalach.
A w Fallouta, tak jak wspominałem wcześniej, gra się całkiem przyjemnie.   

PS
Zapomniałem wcześniej dodać że mój komputer został poddany drobnemu overclockingowi, możliwe że ta zmiana radykalnie wpłynęła na jakość rozgrywki. ;P

To chyba wszystko zostało wyjaśnione, najwyższy czas skończyć tego paskudnego offtopa. :>
Come suck my metal machine !

DEDE060493

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 39
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Grudnia 2008, 12:09:55 »
no jednak nie działa :'(...a Falla mam orginalnego ;D
oblivion mi działa na średnich-aż sie sam zdziwiłem
Half-life 2 na niskich/średnich-nie jestem pewien
a co do falla jak włączam gre wyskakuje czarny ekran i po chwili sie wyłącza...
nawet do menu sie nie chce włączyć...
słuchajcie nie zależy mi na detalach tylko żeby sie wogóle gra sie włączyła i sie nie cieła...
dobra poszukam tych modów...
pozdro.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudnia 2008, 16:24:25 »
No jeżeli dobrze zrozumiałem discription tego moda to może ci pomóc (o ile wcześniej go nie próbowałeś bo jest na liście ;p) http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=775

DizyD

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudnia 2008, 15:39:03 »
gdzie należy te mody wypakowywać bo z nikąd informacji nie mogę znaleźć