Autor Wątek: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a  (Przeczytany 8880 razy)

Ghost

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Duch
    • Ghost's Blog!
Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« dnia: 16 Sierpnia 2010, 18:39:46 »
Cytuj
Bethesda poinformowała, że gra skorzysta z zabezpieczeń DRM autorstwa Steamworks.

W przeciwieństwie do ostatniej odsłony "Fallouta", "New Vegas" wykorzysta DRM-y stworzone przez zespół Steamworks. Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim to, że będą musieli zainstalować na swoich komputerach Steama, a podczas instalacji samej gry być połączeni z internetem. W zamian za utrudnienia otrzymają dodatkowe funkcje.

Tak więc piraci, przez prawdopodobnie kilka miesięcy nie pograją w New Vegas. Co sądzicie o  ruchu Bethesdy i Obsidian? Czy Steam się sprawdzi?
Zbieram na replikę BI-3681M, kliknij w reklamy na blogu, jeśliś łaskaw!
Mój blog!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpnia 2010, 20:06:55 »
No właśnie, Internet. A jak ktoś jedzie na prowincję i nie ma tam internetu? Głupi dla mnie ten wymóg. Bo nie chodzi o to, że Internet staje się standardem. Dla mnie jest to burackie przekonanie, że każdy musi mieć wszędzie Internet, bo inaczej jest wieśniakiem  >:(
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2010, 01:54:26 »
I tym sposobem gra nie sprzeda się tak jakby to Bethesda chciała, bo zamówienia ze sklepów nie mają nic wspólnego z popytem generowanym przez fanów. Choć gracze nowszego typu czyli xfajerowcy co się np. lanszą ile to godzin w co grali pewnie te obostrzenie łykną.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2010, 11:08:18 »
modern warfare2 scracowali w kilka dni a też korzystał ze steama :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2010, 21:00:44 »
Dla mnie to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ rzadko się zdarza by nieoficjalny patch usuwający tego typu Bugi (znaczy się crack) nie wychodził w przeciągu tygodnia, a tyle to ja mogę poczekać... zresztą o tym czy kupię tą grę i tak zadecyduje jej zawartość bo nie cierpię zakupów w ciemno.

PS-1: Zgadzam się że wymóg posiadania internetu jest idiotyczny... na szczęście jest na to lekarstwo.
PS-2: Przypominam że korzystanie z nielicencjonowanego oprogramowania nie jest nielegalne... dopiero sprzedaż (lub plagiat) jest Piractwem... niemniej warto doceniać zakupem dobre gry jeśli chce się by było ich więcej (lub raczej by były w ogóle).
PS-3: Podkreślam że nie popieram Piractwa.

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Stycznia 2011, 20:04:51 »
Zaczynam żałować, że New Vegas działa ze Steam. Piraci i tak pograli a twórcy graczom tylko utrudniają życie skupiając się na walce z piractwem zamiast naprawieniu gry. Czuję się oszukany...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Stycznia 2011, 21:39:37 »
Powiem szczerze że jak bliżej poznałem Steam to zacząłem go cenić... szczególnie to że nie trzeba mieć płyty w napędzie, ani nawet w ogóle gdyż grę można zainstalować sobie na dowolnym komputerze z dostępem do internetu, co jest bardzo wygodne... a poza tym z tego co dowiedziałem się ostatnio w istocie nie trzeba mieć wcale dostępu do internetu gdyż gry przeważnie działają także w trybie offline (czyt. internet jest potrzebny tylko do rejestracji kopii).

W istocie Steam jest problemem tylko dla tych co zamierzają odsprzedawać gry, bo to jest tu bardzo trudne (trzeba kombinować)... w praktyce legalny rynek wtórny jest gorszą solą w oku dla producentów niż same piractwo (choć rzekome straty w tym przypadku też są przeceniane).

PS: Zapomniałem napisać o tym wcześniej: DRM to nazwa własna stosowana wyłącznie wobec niesławnych zabezpieczeń Microsoftu. Steam to nie DRM'y.
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2011, 21:41:55 wysłana przez Rezro »

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Stycznia 2011, 23:26:40 »
Zastanawiam się co będzie jak Steam padnie i ktoś będzie chciał zainstalować sobie NV...
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2011, 23:28:23 wysłana przez kryspin013 »

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Stycznia 2011, 23:36:36 »
do tej pory jeszcze się tak nie stało:) ale z tego co widziałem w sieci to SKIDROW zrobił wersję która w ogóle nie wymaga STEAM. Swoją drogą jak miałem kompa w serwisie (akurat dzień czy dwa po premierze) i szukałem w sieci ciekawych rzeczy do fallgasa to ta wersja była już w sieci więc brak STEAM nie groźny:P tylko Achivementów nie będziesz dostawał, bo one akurat są zapisywane na tej platformie
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Stycznia 2011, 00:12:36 »
No i aktualizacji.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Stycznia 2011, 00:49:02 »
Zastanawiam się co będzie jak Steam padnie i ktoś będzie chciał zainstalować sobie NV...

Równie dobrze można powiedzieć "co będzie jak mi płytka pęknie"? Puki wszystko działa dobrze i puki można (oczywiście nieoficjalnie) zrobić kopie zapasowe, póty nie ma co się martwić.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Stycznia 2011, 09:05:10 »
"co będzie jak mi płytka pęknie"?

I to jest właśnie jeden z plusów tej platformy, że obraz płyty pobierasz z sieci i wcale nie musisz mieć fizycznej wersji nośnika:)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Pandemon

  • Gość
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Stycznia 2011, 12:52:03 »

Puki wszystko działa dobrze i puki można (oczywiście nieoficjalnie) zrobić kopie zapasowe, póty nie ma co się martwić.
Coś się zmieniło w prawie, że już nie wolno robić kopii zapasowych legalnie kupionych gier/filmów do własnego użytku?
I "póki" zamiast "puki" ;)

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marca 2011, 10:18:06 »
W jakiej formie jest obraz gry Fallout New Vegas? W postaci plików z katalogami czy jednego pliku np., iso?
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2011, 10:30:27 wysłana przez id-seven »

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nowy Fallout będzie korzystał ze Steam'a
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marca 2011, 11:09:25 »
ściągając go przez steam'a jest taki sam jak folder z f3 tylko że ulokowany w katalogu ze steamem...