Autor Wątek: Karma - miasta.  (Przeczytany 12593 razy)

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Karma - miasta.
« dnia: 16 Sierpnia 2010, 10:16:11 »
Jak zdobyć status bożyszcze tłumów w takich miastach jak:
- Nora; nigdy nie udało mi się tutaj wyjść poza status akceptacja;
- Modoc; tutaj zawsze kończyłem jako lubiany;
- Nawiedzona farma; zawsze miałem tylko obojętność;

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpnia 2010, 02:53:59 »
Zazwyczaj rozchodzi się o wykonywanie questów :-*. W Den zabij Metzgera, rozwiąż sprawę gangów, barów, ducha, a jeśli masz RP to jeszcze sierocińca. Jeśli chodzi o Modoc i farmę to muszą nawiązać pokojową współpracę. Pewnie nie bez znaczenia będzie też znalezienie zegarka i uratowanie zaginionego dzieciaka.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpnia 2010, 06:07:59 »
Ale ja to wszystko robię. Status się nie zwiększa pomimo iż wykonuje wszystkie dostępne questy w tych lokacjach.
Ps. Nie mam RP.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpnia 2010, 11:18:20 »
Z nawiedzoną farmą miałem tak samo. Może zabór mienia miał z tym coś wspólnego?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpnia 2010, 13:53:05 »
Może chodzić o różne rzeczy. W Klamath na przykład nie można wygrać z Duntonami w siłowaniu się na rękę bo mieszkańcy przestaną nas lubić, a tym samym nie dostaniemy bożyszcza tłumów. W innych miastach może być podobnie, albo chodzi o kolejność wykonywania zadań?

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Stycznia 2011, 14:09:26 »
Może mi ktoś napisać krok po kroku co robicie w Norze, żeby mieć bożyszcza tłumu? Wykonałem tam wszystkie questy, zostało mi tylko odkupienie samochodu od Smittiego, a status pozostał mi na akceptowany. Nie mam RP.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2011, 15:08:08 »
Ja zawsze robiłem tak:
-zanosiłem posiłek dla mitthiego od mamuśki
-rozprawiałem się z tym gangiem na wschodzie pierwszej lokacji
-rozwiązywałem sprawę ducha
-pomagałem tej kobitce co prowadzi bar w pierwszej lokacji najpierw ściągnąć dług, a później znaleźć książkę
-gdy żul prosił mnie o pożyczenie kasy - zgadzałem się (później się pięknie nam odwdzięcza ;) )
-gadałem z kobitką co siedzi u mamuśki o jej zaginionym kocie (trzeba jej postawić drinka)
-pomagam gangowi lary (nie wiem czy ma to negatywy wpływ na karmę, ale jest sporo expa + kasy jak na początek :P )
-rozgromić slaversów
-można jeszcze po wszystkim zabić larę i jej kolesi (jak by nie było to też gangsterzy, ale jak sięich zostawi w spokoju, to nie ma w zakończeniu, że w norze źle się dzieje. Jak zabijesz metzgera to i tak wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie)
-oczywiście wypuścić niewolników i wypuścić Vica
Później:
-uratować ghula lennyego (start Q w gecko)
-naprawić/kupić samochód
-zanieść dla smitthiego duży zestaw narzędzi (najprościej do zdobycie w V.City u córki Vica - potrzeba klucza francuskiego + tych obcęgów "tools", albo do kupienia w san fran)
Nie robić:
*Nie rozwalać bimbrowni
*nie pracować ze slaverami
*nie mordować ludzi w mieście :P (Sklepikarza w pierwszej lokacji można zamordować bez utraty karmy i bez nastawiania mieszkańców przeciwko sobie)

Nie pamiętam, czy to pozwalało osiągnąć bożyszcze ale jak to nie da rady to nie wiem co trzeba zrobić  bo tam już chyba więcej Q nie ma xD
no tyle, że z tą larą nie wiem jak jest, ale wydaje mi się, że się karmy nie traci jak z nimi pracujesz
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2011, 15:13:25 wysłana przez Grosswick »
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Stycznia 2011, 15:33:45 »
Ja zawsze robiłem tak:
-zanosiłem posiłek dla mitthiego od mamuśki
-rozprawiałem się z tym gangiem na wschodzie pierwszej lokacji
-rozwiązywałem sprawę ducha
-pomagałem tej kobitce co prowadzi bar w pierwszej lokacji najpierw ściągnąć dług, a później znaleźć książkę
-gdy żul prosił mnie o pożyczenie kasy - zgadzałem się (później się pięknie nam odwdzięcza ;) )
-gadałem z kobitką co siedzi u mamuśki o jej zaginionym kocie (trzeba jej postawić drinka)
-pomagam gangowi lary (nie wiem czy ma to negatywy wpływ na karmę, ale jest sporo expa + kasy jak na początek :P )
-rozgromić slaversów
-można jeszcze po wszystkim zabić larę i jej kolesi (jak by nie było to też gangsterzy, ale jak sięich zostawi w spokoju, to nie ma w zakończeniu, że w norze źle się dzieje. Jak zabijesz metzgera to i tak wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie)
-oczywiście wypuścić niewolników i wypuścić Vica
Później:
-uratować ghula lennyego (start Q w gecko)
-naprawić/kupić samochód
-zanieść dla smitthiego duży zestaw narzędzi (najprościej do zdobycie w V.City u córki Vica - potrzeba klucza francuskiego + tych obcęgów "tools", albo do kupienia w san fran)
Nie robić:
*Nie rozwalać bimbrowni
*nie pracować ze slaverami
*nie mordować ludzi w mieście :P (Sklepikarza w pierwszej lokacji można zamordować bez utraty karmy i bez nastawiania mieszkańców przeciwko sobie)

Z tego co wymieniłeś zostało mi:
- uratować Lennego,
- kupić samochód,
- Smitty nic mi nie mówi o narzędziach, narzędzia chce Skeeter z Gecko,
- zabić gang Lary, (nigdy tego nie robiłem i zawsze miałem dobre zakończenie dla Nory),
- zabić kupców w pierwszej części miasta,

Mam wziąć pieniądze od Rebecki? I co z Karlem?

EDIT:Za zabicie gangu Lary spada karma.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2011, 16:30:24 wysłana przez Szakal119 »

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Stycznia 2011, 19:52:03 »
ah, faktycznie coś mi się z tym smittym pokićkało :P
Kupiec w pierwszej części jest całkowicie neutralny dla karmy, nie poniesie ani nie obniży :)
a tak BTW. na jakiego grzyba Ci ta karma?  :nord:
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Stycznia 2011, 20:16:38 »
Nie tyle chodzi mi o karmę co o reputację w miastach :nord:. A po to mi to, ponieważ nigdy mi się nie udało i jestem ciekaw co zrobić, żeby zdobyć w tych miejscach najwyższy status :). Teraz też wykonałem wszystko co można było w Modock, oprócz uleczenia Bessy i mam tam status Lubiany. Sprawę z żużlowcami załatwiłem pokojowo, a mam u nich status obojętny. Kurna, to chyba musi być jakiś bug, bo nie widzę innego wyjścia :/.

Ps. Tubby jest neutralny, za Flicka dostajemy punkty karmy.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Stycznia 2011, 21:55:23 »
Mnie to się wydaje, że jest taka możliwość, że tam po prostu nie da się mieć bożyszcza... Biorąc pod uwagę "stopień niedorobienia F2" jest to nawet bardzo możliwe...
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Stycznia 2011, 06:04:02 »
A Wam udało się mieć w Modock, Norze i na Nawiedzonej Farmie (żużlowcy) status bożyszcze tłumów?

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lutego 2011, 13:15:35 »
Udało mi się w Modoc i na Ghost Farm
Zrobiłem kolejno tak:
-Zabiłem szczury na polu
-Znalazłem zegarek (dynamit w wychodku)
-Zadeklarowałem pomoc w odnalezieniu zaginionego syna garbarza
-Pomogłem ze Slagsami (gram w angielską wersję więc nazwy podaje tak jak było) czyli:
 *Zaniosłem list
 *Sprawdziłem co z Karlem
-Zameldowałem przywódcy slagsów
-Znalazłem Jonnyego w kryjówce slagsów (podałem imię jego ojca -jako dowód kto mnie wysłał- Balthas (czy jakoś tak))
-Po zaniesieniu listu Przywódca zgodzi się na powrót chłopca do domu (dostajemy sporo expa i ulepszoną kurtkę - jest lepsza niż skórzany pancerz)

A nie zrobiłem jeszcze Q z obroną stada krów i nie przeszedłem się jeszcze do Karla z powrotem, żeby mu powiedzieć, że wszystko ok i może wrócić do domciu ;)
Gram na Restoration Project, ale nie wiem czy ma to wpływ na akurat to miejsce.
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lutego 2011, 14:38:37 »
Widzisz, ja zrobiłem wszystko co tylko można było w Modoc (jedynie kolejność była inna)i wyżej jak lubiany nie doszedłem. Na Farmie zaś miałem obojętny mimo iż zrobiłem wszystko tak jak Ty. Gram na polskiej wersji z nieoficjalnym patchem 1.05.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lutego 2011, 15:32:50 »
Wiec tak jak pisałem jakiś czas temu, jest to najprawdopodobniej jeden z okazów "niedorobienia" gry przez twórców. Więc Restoration najprawdopodobniej to 'naprawia' i wszystko jest jak trzeba. Swoją drogą serdecznie go polecam. Zauważalnie poprawia komfort gry :)
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Lipca 2011, 07:20:35 »
Obecnie gram z Restoration Pack. Zrobiłem w Norze wszystko tak jak zawsze plus dodatkowy quest z przytułkiem i status Bożyszcze Tłumów wpadł :). Zobaczę jak będzie w Modock i na Nawiedzonej farmie.

EDIT: W Modock i na Nawiedzonej Farmie również zdobyłem status Bożyszcza, a wszystko zrobiłem tak jak zawsze :).
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2011, 18:34:57 wysłana przez Szakal119 »

Wybieraniec

  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lipca 2011, 00:25:36 »
Zatem wychodzi na to, że to był bug,a Fallout 2 RP to naprawił  8)

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipca 2011, 08:12:36 »
niekoniecznie bug, może została podniesiona ranga wydarzeń, w końcu nie każdy może Cię uwielbiać ;)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Wybieraniec

  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipca 2011, 17:37:56 »
Albo w zwykłym Fallu (bez dodatku RP) miały być jeszcze jakieś questy dzięki którym otrzymywałoby się Bożyszcze Tłumów, ale usunięto je z finalnej wersji, a nie zmieniono ilości zadań potrzebnej do otrzymania tej rangi.

system83

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Karma - miasta.
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Maja 2012, 14:24:34 »
Żeby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj.

Na jakim poziomie trzymać karmę na plusie aby była wystarczająca do questów w późniejszych etapach gry? Mam +200 czy tyle wystarczy? Chodzi mi np o to czy mogę pozwolić sobie na przekopanie grobów a jak wiadomo 1 grób to -5 do karmy.