Autor Wątek: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?  (Przeczytany 10748 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« dnia: 24 Czerwca 2010, 16:47:11 »
O co chodzi >>> http://www.profesjonalizacja.wp.mil.pl/pl/53.html

Kiedy informacja o nich pojawiła się jakiś już czas temu, wydawało mi się, że będzie to jakaś forma - no nie ukrywam - amerykańskiej Gwardii Narodowej. Nawet nie tyle co do możliwości, ale do koncepcji. Czyli minimalnie skadrowane oddziały uzupełniane w miarę potrzeby ochotnikami (którzy wcześniej się zadeklarowali), mającymi już wcześniej nabyte przeszkolenie wojskowe. I stosowane do celów związanymi z klęskami naturalnymi czy zagrożeniem szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Tymczasem patrząc choćby na to >>> http://szukajnsr.wp.mil.pl/ wychodzi z tego, że cały pomysł utworzenia NSR polega na zrobieniu kadrowego pogotowia ratunkowego dla dowódców jednostek, którzy nie mogą obsadzić wszystkich etatów (np. etaty robolskie czyli szeregowi oraz elitarne czyli lekarze).

Pomijając już oczywisty aspekt pracodawcy, który na pewno będzie zadowolony gdy mu na miesiąc wybyje jego pracownik, cały ten pomysł wydaje się jakąś formą ogarnięcia żołnierzy zawodowych mających już prawa emerytalne, a nie przyciągnięcia do armii ludzi nowych, np. informatyka zarabiającego parę patyków, by przez miesiąc bujał się na etacie szeregowca za psi huj (ale mającego świadomość patriotyczną).

No chyba, że są znajdą się fascynaci wojska - a takich w naszym kraju nie brakuje - patrz zloty ASG i postapo  :asg  :D

Co o tym myślicie?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca 2010, 18:14:39 »
nie wiem czy 2600 + dodatki dla szeregowca to psi chuj......


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwca 2010, 18:28:31 »
Taka forma czyli pogotowia kadrowego jest też ciekawa, zamiast National Guard mamy Military Reserve. Ciekawe czy plan wypali i wojsko zdoła przyciągnąć znowu ludzi, którzy przeszli do rezerwy a jeszcze mogą służyć.
Osobiście wolałbym 2 razy w miesiącu poświęcić weekend a kilka razy w roku tydzień albo miesiąc niż w najmniej oczekiwanym momencie zostać wezwanym na takie i takie stanowisko przez okręgowego komendanta WKU bo mają w jednostce braki kadrowe. No ale to by było dla Sił Zbrojnych nieopłacalne, nieużyteczne i w ogóle be a tak może  łatać dziury w jednostce.
Heh jakby nie wzrok -6D i kategoria D to pewnie sam bym się zapisał w przyszłości bo podobno inżynierów szukają.


------

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwca 2010, 21:26:58 »
nie wiem czy 2600 + dodatki dla szeregowca to psi chuj......
Brutto  :hyh

Cytat: Chrzysztof
bo podobno inżynierów szukają.

No właśnie - dysonans pewien jest - bo szeregowi to ludzie od czarnej roboty i zapierdolu za te 2600, kiedy taki pan kapitan, który przyjdzie sobie na kompanię, przełoży dwa papierki z kupki na kupkę i kasuje 4000. A przecież jeśli ktoś zapierdala na studiach technicznych to chyba nie po to by być ganianym w wojsku jak bura suka, no nie? Chociaż to w przypadku zawodowego szeregowego, bo rezerwowy to inna bajka.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca 2010, 23:14:52 »
Tak apropos, to Squonk, odezwij się do mnie.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipca 2010, 19:45:57 »
O co chodzi >>> http://www.profesjonalizacja.wp.mil.pl/pl/53.html



No chyba, że są znajdą się fascynaci wojska - a takich w naszym kraju nie brakuje - patrz zloty ASG i postapo  :asg  :D

Co o tym myślicie?

Skąd się wzięło tylu chętnych, że aż selekcję trzeba było robić? Ze zlotów ASG? Bez przesady.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipca 2010, 02:05:50 »
Taka forma naboru mi przypomina (w założeniu) obsadzanie braków kadrowych na stanowiskach administracyjnych. Czyli, że ktoś był w wojsku np. magazynierem. Miał etat, stopień i takie tam wiadomo co każdy żołnierz ma. Po przejściu na emeryturę (z odpowiednią wysługą lat) trafia na ten sam stołek, ale już jako pracownik cywilny. Są takie przypadki i każdy, kto orientuje się jak działa nasza armia je dobrze zna.

Poza tym dziwnie to wygląda, gdy dwa lata temu armia lansowała się by wszyscy do niej szli, ludzie zmieniali swoje plany życiowe, a potem okazało się, że jest kryzys i etatów nie ma. Ale z drugiej strony sens jest w tym, że da się tak obsadzić stanowiska w jednostkach związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych czy tam, gdzie ludzi nie ma bo większość siedzi na misjach.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Września 2010, 13:04:47 »
troche spóźnione http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wielka-nadzieja-polskiej-armii-wideo,1,3689582,wiadomosc.html


co jak co ale MON to potrafi robić filmy :D żeby jeszcze takie fundusze szły na faktyczne szkolenia, wyekwipowanie i etaty to byłby luksus :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Września 2010, 13:55:35 »
Dobry filmik, muzyka buduje klimat, serce rośnie, a w tle hetmani Chodkiewicz i Żółkiewski zgodnie potakują głowami. Tylko po gdyby jeszcze nie ten cholerny pismak i ten jego blog  :-[

Ale ja się tam na kurs oficerski zapisałem jakiś czas temu, żeby nie było jakby co  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Września 2010, 14:03:55 »
Fajne to. Ale to dla pracowników, a nie studentów, nie?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Września 2010, 14:11:46 »
Chyba też, ale u podstawą jest raczej stosunek do służby wojskowej. Zresztą nie mam pojęcia jak teraz studenci mają z WKU. Ja jak nim byłem, to po bilet do woja parę razy trza było już jechać, bo w dziekanacie obsuwy były z protokołami  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Września 2010, 19:10:35 »
Studenci byli zwolnieni z służby w wojsku w czasie nauki i musieli donosić w odpowiednim terminie zaświadczenia z dziekanatu o tym, że studiują. W każdym razie tak słyszałem od kolegów z kat. A, którzy odwiedzali  WKU po 1 roku. Czy muszą dalej nie wiem, bo przecież do wojska już nie biorą pod przymusem i wszystkich obojętnie z jaką kategorią przesuwają do rezerwy. W każdym razie tak miało być, więc jeśli jest to ganianie za studentami mijałoby się z celem.

Ostatnio siedziałem w fastfoodzie i jakież było moje zdziwienie gdy w telewizji ujrzałem to. Przeanalizowałem więc materiały armii Czeskiej, Słowackiej, Słoweńskiej, Australijskiej, Brytyjskiej 2,Kanadyjskiej, Hiszpańskiej, Rosyjskiej 2.  Nie mamy się więc czego wstydzić bo "nasze filmiki są tak dobre jak ich filmiki"  :D

Wracając do spotu. Twórcy wysnuli wnioski, że do "Generation Kill" nie dotrą w tradycyjny bogobojno-ojczyźnany sposób więc naoglądali się reklam "Army Strong" i reklam innych armii, pograli w Call of Duty 4  i wykrzesali z siebie całkiem porządny spot. :D Przynajmniej to polskiej armii wychodzi dobrze i na poziomie a nie jak niektórym.(nie ma to jak podryw na BTR :D)  Czasy się zmieniły więc propaganda też.


------

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Września 2010, 22:43:27 »
Mi się poszczęściło. Na pierwszym roku zaniosłem zaświadczenie, że studiuje i zapomnieli o mnie na kolejne 5 lat. Później pani w WKU zapytała, a dlaczego Pan nie przechodził z zaświadczeniem o nauce?, a trzeba było?, ależ oczywiście!, noooo, ale ja nic z poczty nie dostałem?, zonk!
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Września 2010, 11:46:22 »
moją ulubioną reklamą jest reklama royal marines
&feature=related . żadnej spinki, pokazywania jacy to są w chvj zajebiści, tylko czyste uczucie że jak się dostaniesz zostaniesz prawdziwym mężczyzną :D

a ta ukraińska - taka swojska, powinni u nas zrobić reklame z wojakami podjeżdżającymi na rosomakach pod lunę albo parafiankę i biorących dziewoje do lasu :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Września 2010, 15:52:53 »


Siorbnął kwasu z dzbana aż serce rośnie! Albo wody - mniejsza z tym  :-* Tylko, że całość byłaby lepsza, gdyby ci żołnierze mieli jakieś skojarzenia z kozakami - zarost, brody, zwyrolski błysk w oku a nie takie wygolone niuńki.

Reklamówki z Kanady, Australii i Hiszpanii są takie jakby oni nic nie robili tylko jeździli na misje stabilizacyjne i budowali mit pokojowej armii, Czesi i Słowacy to wizerunek ludzkich profesjonalistów, Niemcy to jakieś science-fiction zrobione ze sztywną dupą by gdzieś tam nie pojawił się cień pruskiego militaryzmu (nie mówiąc już o kimś innym  :-X), rosyjska i ukraińska pokazuje, że wojsko to super przygoda i tylko Angole mówią o co w wojsku tak naprawdę chodzi.

Ile się człowiek od razu może dowiedzieć o odbiorze wojska w poszczególnych krajach  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Narodowe Siły Rezerwowe - ktoś reflektuje?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Września 2010, 16:04:19 »
Nie tyle odbiorze, co o kreowaniu odbioru :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!