Autor Wątek: Nie chcą elektrowni atomowej  (Przeczytany 5036 razy)

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Nie chcą elektrowni atomowej
« dnia: 14 Czerwca 2010, 11:15:00 »


W miniony weekend, z inicjatywy wojewody zachodniopomorskiego zorganizowanie spotkanie naukowców z ludnością z okolic Kopania, jednego z miast branego pod uwagę przy wyborze lokalizacji pod budowę elektrowni atomowej w naszym kraju. Pierwsze spotkanie które odbyło się w Drozdowie wywołało sporę poruszenie wśród miejscowych. 30 mieszkańców miasta, właścicieli i pensjonatów ogródków oraz pensjonatów wypoczynkowych zażądało natychmiastowych badań o wpływie budowy elektrowni na lokalną gospodarkę turystyczną. W Palczewie, kolejnym mieście sąsiadującym z Kopaniem, ludność do projektu budowy podchodzi sceptycznie, a w Dąbkach spotkanie zostało zbojkotowane przez miejscowych.


Źródło: Onet.pl


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca 2010, 11:35:29 »
A to Polska właśnie... witki opadają. Wszyscy chcą elektrownię atomową ale nie na swoim podwórku. Wszyscy chcą tereny zalewowe i zbiorniki retencyjne pod warunkiem, że nie w swojej okolicy.
A co do elektrowni prawda jest taka, że wszyscy nasi sąsiedzi mają elektrownię w niewielkiej odległości od naszej granicy. A Polacy jak zwykle ...u nas nie będzie bo jak pierdyknie to nas "powyzabija". Ale jak pierdyknie Czechom, Niemcom albo Litwinom to już nie? Co jakaś niewidzialna Tarcza nas chroni? Matka Boska nas suknią okryje or what ? Prawda jest taka, że czy nam się podoba czy nie potrzebujemy tych elektrowni. Jak zostaniemy przy paliwach kopalnych to rachunki za energię elektryczną poszybują w górę. A jak się skończy "wungiel" to wrócimy do epoki kamienia. Zieloni tyle pyskują na elektrownię, ale nie wspomną że węglowe nie dość że bardziej środowisku szkodzą to i tak emitują do atmosfery promieniotwórcze izotopy których śladowe ilości znajdują się w wykopanych surowcach. Tylko te śladowe ilości spalane dzień w dzień od wielu lat już takie śladowe nie są. Ale oni wolą pływać dookoła platform wiertniczych na rozlatujących się "ropożłopach"..hipokryzja jak dla mnie. Jak się mówi o ochronie środowiska to na akcję nie jeździ się krypą która więcej ropy gubi niż spala (a spala ogromne ilości).

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca 2010, 11:53:20 »
@ VicThor

No nie przesadzajmy. Obecnie sytacja się zmieniła i jest sporo wójtów zabiegających wręcz o budowę elektrowni w ich okolicy, zaś tu mamy do czynienia z protestem w obawie o lokalną turystykę (co jest jak najbardziej zasadne).
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 12:55:45 wysłana przez Rezro »

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwca 2010, 12:11:34 »
Ja tam bym pojechał zwiedzić elektrownię  ;D...choć pewnie ze względu na strategiczny charakter obiektu by mnie nie wpuścili... ale moim zdaniem takie protesty i tak świadczą o podejściu "i chciałabym i boję się". Skoro lokalizacją inwestycji ma być jakiś tam teren nadmorski no to jasne jest chyba, że któraś gmina straci na znaczeniu z punktu widzenia turystyki. A to że wójtowie zabiegają nie oznacza, że mieszkańcy nie będą organizować takich wieców przeciwko pomysłowi budowy.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwca 2010, 12:19:04 »
Skoro lokalizacją inwestycji ma być jakiś tam teren nadmorski no to jasne jest chyba, że któraś gmina straci na znaczeniu z punktu widzenia turystyki.

Oj tam straci od razu. Wiele gmin w pomorskim ma takie walory turystyczne jak szargana kosą kupa na polu Maciejowej.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwca 2010, 12:22:59 »
No ale może mieszkańcy tych terenów sobie z tego nie zdają sprawy  :P  Morze jest, plaża jest .. kurort jak się patrzy. No zresztą ja np o Dąbkach nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 12:24:33 wysłana przez VicThor »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwca 2010, 13:06:20 »
Jak zostało powiedziane w artykule:
30 mieszkańców miasta, właścicieli i pensjonatów ogródków oraz pensjonatów wypoczynkowych zażądało natychmiastowych badań o wpływie budowy elektrowni na lokalną gospodarkę turystyczną.

Tak więc tu nie chodzi o samą elektrownię, ale o obronę interesów lokalnych ośrodków turystycznych. Jeśli tylko rząd zadba o uświadomienie lokalnej społeczności (co przeważnie się olewa) to problemu nie powinno być... zwłaszcza że elektrownie tego typu są ekologiczne.

A co do wójtów to mówiąc o zabieganiu miałem na myśli przede wszystkim przekonywanie i uświadomienia lokalnej społeczności, bo to właśnie to czy będą protestować, czy wręcz prosić o budowę jest kluczem do sukcesu.

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwca 2010, 13:21:01 »
No ale z tego co widzę to problem już jest skoro mowa nawet o bojkocie tych spotkań. Także do zaniedbań ze strony władz regionalnych i centralnych już doszło. Zresztą wydaje mi się że lokalną ludność nie będzie łatwo przekonać. Wszyscy jakoś patrzą na elektrownie jądrowe przez pryzmat Czarnobyla i nie dociera ze technologia od tamtego czasu znacznie się zmieniła, a zagrożenie ze względu na naszych sąsiadów się znacząco nie zwiększy gdy taka elektrownia powstanie i u nas.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 13:22:37 wysłana przez VicThor »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwca 2010, 15:42:48 »
No ale może mieszkańcy tych terenów sobie z tego nie zdają sprawy  :P  Morze jest, plaża jest .. kurort jak się patrzy. No zresztą ja np o Dąbkach nie słyszałem.

Zwłaszcza że w dwóch województwach (jedynych w Polsce), które mają dostęp do morza liczba gmin które mają dostęp do morza nie przekracza 14%. W pomorskim jest nieco ponad 13% (16 na 123 gmin), w zachodniopomorskim 10,52 % (12 na 114 gmin). Najbardziej morski jest pod tym względem powiat pucki, w którym wszystkie gminy mają dostęp do morza. No i Świnoujście też jako powiat i gmina miejska ma stuprocentowy dostęp do morza (bo w tym powiecie grodzkim jest jedna gmina :P).

Dąbki są akurat nad samym morzem.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 15:44:29 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwca 2010, 16:19:16 »
 :blk dobrze wiedzieć ... Kolega geograf z zawodu czy z zamiłowania?  ;D

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwca 2010, 16:55:26 »
Ani to ani to - po prostu mieszkam na Pomorzu to co nieco wiem o "atrakcjach turystycznych", a na poparcie podałem taką małą statystykę. Oczywiście nie sam dostęp do morza warunkuje to czy gmina jest fajna czy nie (chociaż na Pomorzu to chyba główny czynnik). Są u nas jeszcze jeziora oraz masę zabytków dla pasjonatów, stąd też nie można powiedzieć, ze turystyka bazuje tylko na jednym.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwca 2010, 17:16:15 »
No ok na pewno macie więcej atrakcji na Pomorzu niż ja w Zagłębiu dąbrowskim ;D. Ale i tak mam wrażenie że Polacy mają podejście "elektrownia owszem tak ale nie u mnie". Swoją drogą zastanawia mnie czemu nikt nie pomyślał o budowie jednej na południu. U nas przemysł wprawdzie dogorywa, ale i tak apetyt na energię ma, no i obszar gęsto zaludniony.  Kiedyś był pomysł żeby energię pozyskaną z elektrowni jądrowych wykorzystywać (prócz standardowych zastosowań) do przerabiania węgla na ropę. I wilk syty i owca cała, bo górnicy mieli by robotę i nie narzekali co chwilę, mielibyśmy dodatkowe źródło ropy i energię elektryczną. Ciekaw jestem co się stało że się zesrało... muszę poczytać na ten temat ;P

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Czerwca 2010, 17:50:34 »
Ja bym pozwolił zbudować sobie na polu, uwierz ;]

Co do miejsca budowy - na południu, mimo że już starych i wyeksploatowanych, macie i tak więcej elektrowni niż na północy. Być może spadną nam ceny - w końcu koszta przesyłowe nie będą niemożliwie duże, jeśli elektrownia będzie w pobliżu.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwca 2010, 18:15:34 »
Ja bym pozwolił zbudować sobie na polu, uwierz ;]
No bez popadania w skrajność :D nawet węglowe elektrownie nie urozmaicają architektury centrum miasta. Zawsze są na uboczu, więc nie widzę powodu żeby z elektrowniami jądrowymi miało być inaczej. Jakiś czas temu byłem na elektrowni Siersza i uwierz mi że byś na polu tego nie zmieścił :D http://dl.dropbox.com/u/5760942/siersza.jpg
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 18:17:07 wysłana przez VicThor »

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwca 2010, 18:32:16 »
Być może spadną nam ceny - w końcu koszta przesyłowe nie będą niemożliwie duże, jeśli elektrownia będzie w pobliżu.

Wierz mi, nie należy pokładać takich nadziei. Na płockich stacjach pomp jest najdroższe paliwo w kraju, a wiesz jak to tłumaczył Orlen? Benzynka jest tu najdroższa, bo najświeższa ;D ...i byli przy tym zupełnie poważni :o
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 18:35:20 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Czerwca 2010, 18:33:33 »
Orlen Orlenem, a ci od prądu tymi od prądu - zobaczymy jak się to potoczy ;]

A czy na kilku hektarach by się nie dało upchnąć takiej elektrowni? Chyba by się dało :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcą elektrowni atomowej
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Czerwca 2010, 18:53:23 »
no zależy ile tych hektarów masz ;). Przyznaję bez bicia, że nie wiem ile Siersza ma powierzchni.. Tu wygoogliłem zdjęcie z lotu ptaka http://www.grupapartner.pl/spaw2/uploads/images/elektrownia1.JPG. Chłodnie kominowe na Łagiszy mają 133 metry, więc zakładam że na Sierszy też.. to tak w ramach jakiegoś punktu odniesienia. Na zdjęciu tym widać też kupę zabudowań dookoła kominów więc no kawał ziemi ;).

PS. Ok wujek google mnie chyba zrobił w ch :cnsd bo to zdjęcie to nie może być Siersza ... inny układ chłodni... no ale mniejsza z tym ;D  teraz potrzebujemy powierzchni elektrowni, więc załóżmy milcząco, że elektrownie mają podobne rozmiary
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 18:58:36 wysłana przez VicThor »